Bakırköy Satranççılarına Yeni Başlangıçlarla Dolu Bir Yıl Diliyoruz..

Yılbaşı Bakırköy2019

İstanbul Okulsporları Satranç İl Birinciliği için Bakırköy 3.Bölgede Yarışıyor..

2019_okulspor_bolge_afiss_dikey-245x3502018-2019 İstanbul Okul Sporları Satranç İl Birinciliği, 14-17 Ocak 2019 tarihlerinde 1. 2. ve 3. Bölge Turnuvaları olarak yapılacaktır. Turnuvalar, İstanbul geneli tüm resmi ve özel okulların katılımına açıktır.

2. Bölge Turnuvası Kağıthane Belediyesi Yahya Kemal Spor Kompleksi'nde,
3. Bölge Turnuvası ise Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi`nde yapılacaktır.

Turnuva formatına göre; okullar her kategoride 4 asıl+2 yedek sporcuyla kategorilere katılabilirler. Birden fazla katılım talepleri son başvuru tarihi sonrası gelen toplam başvuru sayısına göre değerlendirilecektir.

Her grupta; Minikler, Küçükler,Yıldızlar ve Gençler kategorileri ile her kategoride genel ve kızlar kategorileri ayrı olacaktır, turnuva toplamda 8 kategoride düzenlenecektir.

Kayıt için yönergede belirtilen başvuru adımları izlenmelidir. Kayıtlar, www.istanbul.tsf.org.tr sitesi turnuva sayfasından online kayıt yöntemiyle yapılabilir. Ayrıntılı bilgiye turnuva yönergelerinden ulaşılabilir.

Turnuvaya katılacak olan tüm ilçe okullarımıza ve sporcularımıza başarılar diliyoruz.

“Gelecek Gençlerin, Gençler ise Öğretmenlerin Eseridir”.. M.K.Atatürk

ogretmenler-gunu

Anmak Yetmez, Anlamak Lazım..

BköyAtatürk 10Ksm

Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi,  benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.

                                                                                                   Mustafa Kemal Atatürk

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı Coşku Dolu ve Bol Ödüllü Satranç Turnuvası ile Kutladık..

29EKİMMAILING-01

bköy lionsödül8

bköy lionsödül1

Cumhuriyet Bayramımızı Bakırköy'de Bol Ödüllü Satranç Turnuvası ile Kutladık..


Final Sıralaması:
1. Adar Tarhan
2. Umut Temizer
3. Ali Bülent Özveren
4. Muhammed Sinan Gönüllü
5. Uygar Duruçay
6. Emirhan Emir

 

 

bköy lionsödül2 bköy lionsödül3

İlk 3 dereceye Bahçeşehir Lions Kulübü tarafından maddi ödülün de verildiği Turnuvanın Şampiyonu Adar Tarhan..
Adar Tarhan'a Birincilik Kupası ile Altın Madalyası ve 750tl maddi ödülü Lions Kulübü Geçmiş Dönem Bölge Başkanı Sayın Adil Atabay tarafından takdim edildi..
Turnuvada ikincilik ödülünün sahibi Umut Temizer'e Gümüş Madalyası ve 500tl maddi ödülü Bahçeşehir Lions Kulübü Başkanı Sayın Tuğrul Seyyar tarafından takdim edildi..

bköy lionsödül4 bköy lionsödül5

Turnuvada üçüncülük ödülünün sahibi Ali Bülent Özveren'e Bronz Madalyası ve 250tl maddi ödülü TSF Bakırköy İlçe Temsilcisi Sayın Nur Şakar tarafından takdim edildi..
Bakırköy Belediyesi tarafindan 4-5-6.'lık ünvanı elde eden sporcularımıza Belediye Tiyatrolarımız oyunlarına 2 kişilik Tiyatro Bileti ile Bakırköy Satranç Merkezi"nin Kupa Bardakları hediye edildi..

bköy lionsödül6 bköy lionsödül7

Ayrıca Bakırköy Belediyesi'nin tüm sporculara sürpriz armağanı olan Aile Oyunları serisinin Atatürk ve Cumhuriyet temalı kutu oyunu ile Nutuk dağıtıldı..
Turnuvanın gerçekleşmesini sağlayan başta Bakırköy Belediye Başkanımız Sayın Dr. Bülent Kerimoğlu olmak üzere tüm Belediye Personeline ve Bahçeşehir Lions Kulübü yetkililerine şükranlarımızı sunuyoruz..
Turnuvada derece elde eden ve katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyoruz..

bköy lionsödül9 bköy lionsödül10
 

95.Yılımızı Satranç Turnuvası ile Kutluyoruz..

bköy lionsaçılış1
Bakırköy Belediyesi ile Bahçeşehir Lions Kulübü desteğiyle yapılan 2018 Cumhuriyet ve Atatürk Kupası Satranç Turnuvası'nın Açılış Töreni 27 Ekim tarihinde, Belediye Başkanımız Sayın Dr.Bülent Kerimoğlu, Bahçeşehir Lions Kulübü Başkanı Sayın Tuğrul Seyyar, Geçmiş Dönem Başkanı Sayın Turgut Telli, Lions Yetkilileri ve TSF Bakırköy İlçe Temsilcisi Sayın Nur Şakar'ın katılımı ile gerçekleşti..
Belediye Başkanımız Sayın Kerimoğlu Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmasında, özellikle satranç sporcularına bu spora verdikleri değer için teşekkür ederek takdirlerini sundu, Belediye olarak desteklerini devam ettireceklerini söyleyerek başarılar diledi..
bköy lionsaçılış2 bköy lionsaçılış3

bköy lionsaçılış9

 

Bu girişin kalanını oku »

Lions Kulübü Bakırköy Cumhuriyet ve Atatürk Kupası Satranç Turnuvası..

lions_bakirkoy29ekim_afiss29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında TSF Bakırköy İlçe Temsilciliği organizasyonunda Lions Kulübü Bahçeşehir katkılarıyla Cumhuriyet ve Atatürk Kupası Satranç Turnuvası Bakırköy Belediyesi Ataköylüler Evi`nde düzenlenecektir. Turnuva her yaş grubunun katılımına açık olup 60 dakika+30 saniye düşünme süresinde ELO hesaplamalarına dahil ve 6 tur yapılacaktır.
Turnuva kontenjanı 75 sporcuyla sınırlı olup, Yönergede belirtilen katılım koşullarına uygun online kayıt işlemi yapılmalıdır. Turnuvada dereceye girecek sporcular toplamda 1.500 TL maddi ödül ile ödüllendirilecektir. Detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.

    Turnuva Yönergesi    Turnuva Afişi   Online Kayıt 

2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı İçin Tüm Öğrencilere Başarılar Diliyoruz..

Baköy Okul Açılışı

“Sokakta Satranç Var” Etkinliğinin 4.sü Bakırköy’de Park ve Sokaklarda Yapıldı..

bköysokaksatr5 bköysokaksatr4

        Bakırköy'de 15 Eylül cumartesi günü "Sokakta Satranç Var" etkinliğine katılan satranççılar, aileleriyle birlikte güneşin ve satrancın tadını doyasıya çıkardılar.

      Bakırköy Belediyesi Sanatçılar Parkı ve Spor Kompleksinde yapılan etkinliğe katılan çocuklar, satrancın büyülü dünyasında ve açık havada bol bol eğlendiler..

      Sürpriz ödüllerin de verildiği etkinliği düzenleyen TSF Bakırköy İlçe Temsilciliği yetkilileri ve gönüllüleri, çocuklar için satranç taşından Taç yaptılar.

bköysokaksatr7bköysokaksatr3

     

   

       

 

 

 

       

         TSF Bakırköy İlçe Temsilcisi Nur Şakar da #sokaktasatrançvar etkinliğine katılanlarla özel olarak ilgilendi ve çocuklara sürpriz ödülleri bizzat verdi..

    Etkinliğe katılan, emek veren, özel olarak evde yapılan ikramlıklarla satranççılara sürpriz yapan değerli annelerimize, Bakırköy Satranç Merkezi sporcularına ve herkese çok teşekkür ediyoruz..

 

     Destek ve katkılarından dolayı Bakırköy Belediyesi'ne de başta Belediye Başkanımız Dr. Bülent Kerimoğlu olmak üzere şükranlarımızı sunuyoruz..

 

bköysokaksatr8bköysokaksatr1 bköysokaksatr2 bköysokaksatr6

Bakırköy’de Sokakta Satranç Var..


Bköy Sokakta Satranç-DikeyTürkiye Satranç Federasyonu Bakırköy İlçe Temsilciliği Bakırköy Belediyesi işbirliğiyle satrancı sokaklara, parklara taşıyor. Satrancın bilinirliğine ve gelişimine katkı sağlaması amacıyla tüm yurtta başlatılan "Sokakta Satranç Var" etkinliği, her ile ve ilçeye yayılmaya devam ediyor.

      Bu yıl, etkinliğimiz 15 Eylül 2018 Cumartesi günü yapılacak olup Etkinlik alanı olarak  Sanatçılar Parkı ve Spor Kompleksi belirlenmiştir. Tüm satrançsever dostlarımızı saat 13.00-17.00 arasında bekliyoruz.

    Etkinlik alanına gelemeyecek satranççılarımız da Bakırköy'ün birçok bölgesinde satranç oynayarak fotoğraflarını çekebilir, ilçe adı belirterek #sokaktasatrançvar linki ile sosyal medyada paylaşabilir. 

     Sürprizlerin de yapılacağı etkinliğe katılacak olan satrançseverlerimize iyi eğlenceler diliyoruz.  Bakırköy Belediyesi'ne destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Bköy Sntçılar Parkıbakirkoy_belediyesi_sanatcilar_parki_ve_spor_kompleksi_acildi_h43161_4218c

     Sanatçılar Parkı ve Spor Kompleksi-Bakırköy