«

»

29 Ekim Cumhuriyet Kupası Uzaktan Satranç Turnuvası..

29ekim2020 istanbul_uzaktan_turnuva_afiss29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında İstanbul sporcularımız ilçelerinde uzaktan satranç turnuvasında buluşuyor..

Koronavirüs salgını (Covid-19) sebebiyle faaliyetlerimizin kısıtlı şartlarda devam ettiği bu dönemde 31 Ekim-1 Kasım 2020 haftasonu tarihlerinde İstanbul 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Uzaktan Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Turnuvanın İstanbul geneli çok sayıda ilçede kısıtlı sayıda sporcuyla sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenmesi planlanmıştır.

Sporcularımız ilçelerde belirlenen noktalardaki salonlardan kişisel bilgisayarları ile turnuvaya katılım gösterebilecektir. Maçlar her salonda görev alacak hakemlerimizin gözetiminde ve İstanbul geneli merkezi yapılacak eşlendirme ile tek turnuva olarak düzenlenecektir.

31 Ekim Cumartesi günü 12 Yaşaltı sporcular, 1 Kasım 2020 Pazar günü ise 12 Yaşüstü sporcular olmak üzere turnuva 2 kategoride, 7 tur İsviçre Sistemi ve 10 dakika+5 saniye düşünme süresinde yapılacaktır. Her ilçede planlanan kontenjan salon büyüklüğüne göre 4-12 sporcu arasında değişmekte olup, katılmak isteyen sporcuların 26 Ekim 2020 Pazartesi 18:00`a kadar haberin devamında ön-kayıt başvurusunu online olarak yapması gerekmektedir. Başvuru sonrası katılım için ilgili ilçenin İlçe Temsilcisi aranarak katılımla ilgili teyit alınmalıdır. Son kayıt tarihi sonrası kontenjanlar dahilinde kesin katılımcı listesi yayımlanacaktır.

    Turnuva Yönergesi   Turnuva Afişi      Turnuva Salonları   İlçe Temsilcileri İletişim   Ön-Kayıt Formu