Önemli Duyuru: Okul Sporları Türkiye Grup Turnuvası

30 Mart – 2 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan 2017duyuru Türkiye Okul Sporları Bölge Turnuvası Satranç İl Birinciliği kontenjanları her il için Türkiye Okul Sporları Daire Başkanlığı tarafından yayımlanmıştır.

Buna göre İstanbul kontenjanı; Küçükler Genel:7, Küçük Kız:3, Yıldızlar Genel:6, Yıldız Kız:2, Gençler Genel:7, Genç Kız:4 olarak açıklanmıştır. İstanbul Okul Sporları Finalinde dereceye giren kontenjanda belirtilen sayıdaki takımlarımız 2017 Türkiye Okul Sporları Bölge Turnuvasına katılım gösterecektir.

Bölge Turnuvasına katılım için Türkiye Okul Sporları sitesinde yer alan online başvuru formunun takım sporcuları yazılarak en geç 24 Mart 2017 Cuma mesai bitimine kadar okul sorumluları tarafından doldurulması gerekmektedir.

   Türkiye Okul Sporları Sitesi ve Bölge Turnuvası Online Başvuru Formu için tıklayınız.. 

Okul Sporları Türkiye Grup Turnuvası

duyuru2017 İstanbul Okul Sporları Satranç İl Birinciliği Finali sonrası kategorilerinde dereceye giren okul takımlarımız 30 Mart – 2 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye Bölge Turnuvasına katılacaktır. Kategori kontenjanları her il için Türkiye Okul Sporları Daire Başkanlığı tarafından yakında açıklanacaktır.

2017 İstanbul Okul Sporları Final Turnuvasıyla Sona Erdi..

istokulspor2017_final_foto2017 İstanbul Okul Sporları Şehit Ömer Halisdemir Sezonu Satranç İl Birinciliği 20-23 Şubat 2017 tarihlerinde Üsküdar ERA Okullarında yapılan Final Turnuvasıyla sona erdi. İstanbul Bölge Turnuvalarından dereceye girmiş finalist okul takımları 8 kategoride mücadele etti. 5 tur sonunda dereceye giren Okullar ve öğrencileri ödüllerini törenle aldı.

Turnuvaya katılan ve dereceye giren okul takımlarımızı tebrik ediyor, turnuvaya katkılarından dolayı ev sahibi ERA Okullarına teşekkür ediyoruz. Ödül töreninden fotoğraflar ve dereceler haberin devamında yayımlanmıştır.

Bu girişin kalanını oku »

2017 İstanbul Okul Sporları Finali Başladı..

final1 final2

2017 İstanbul Okul Sporları İl Birinciliği Finali 20 Şubat 2017 Pazartesi günü Üsküdar ERA Okulları ev sahipliğinde Minikler ve Gençler kategorilerinde başladı. Turnuva açılış töreni sporcu ve antrenörlerin katılımıyla Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız ile başladı.

Turnuvaya Minikler Genel kategorisinde 16 okul, minik-kızlar kategorisinde 10 okul, Gençler-genel kategorisinde 18 okul ve genç-kızlar kategorisinde 8 okul olmak üzere toplamda 52 finalist okul katılıyor. Turnuva boyunca eşlendirme-sonuç ve fotoğraflara turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz.

FOTO GALERİ 

Duyuru: İstanbul Final Turnuvası Başvuru Dönemi

okulsporlari2017_afis20-23 Şubat 2017 tarihlerinde Üsküdar ERA Okulları ev sahipliğinde yapılacak olan 2017 İstanbul Okul Sporları Şehit Ömer Halisdemir Sezonu Satranç İl Birinciliği Final Turnuvası için başvuru dönemi 1 Şubat 2017`den 14 Şubat 2017 Salı 16.00`a kadardır.

Her bölge grubundan genel kategorilerde ilk 6 takım ve kız kategorilerinde ilk 4 takım Final Turnuvasına katılmaya hak kazanmıştır. Her kategoride belirtilen dereceler sonrasındaki 5 takım ise Final Turnuvasına katılım için "Yedek Takım" başvuru hakkı kazanmıştır. Başvuru yapma hakkı olan asıl ve yedek takım listesi turnuva sayfasında yayımlanmıştır.

Final turnuvasına katılmak isteyen asıl ve yedek katılım hakkı olan tüm takımlar; yönerge ekindeki başvuru formunu son başvuru tarihine kadar taratılarak e-posta ekiyle turnuva iletişim adresine gönderilecektir ve turnuva internet sitesinden online olarak kayıt yaptırılması zorunludur (1-14 Şubat 2017 tarihleri arasında).

Son başvuru tarihine kadar asıl katılım hakkı bulunan takımın başvuru yapmaması durumunda İstanbul Final Turnuvasına katılım hakkını kaybeder ve sıradaki başvurusunu yapmış yedek katılım hakkı bulunan takım asıl katılım hakkı kazanacaktır.

İstanbul Final Turnuvasına katılmak isteyen takımlar İstanbul Bölge Turnuvalarında katıldıkları takımlarında değişiklik yapabilirler (ana liste sıralaması veya yeni sporcu ilavesi gibi). Ancak, İstanbul Final Turnuvasından sonra Türkiye Bölge Turnuvası ve sonrasındaki Türkiye Okul Sporları Final Turnuvasına yükselecek takımlar her 3 aşamada İstanbul Finali takım listesiyle katılım gösterebileceklerdir. Bu sebeple takımların İstanbul Final Turnuvasına katılırken, gelecek üst aşama turnuvaları da göz önüne alarak takım ana listelerini oluşturmaları, yedek sporculara da takım ana listelerinde yer vermeleri önemlidir.

DUYURU: Final Turnuvası kayıtları başlmamıştır. Online kayıt ve EK-2 forma (word) haberin devamından ulaşabilirsiniz.

 İstanbul Okul Sporları Finalist Takımlar     ONLINE KAYIT    EK-2 BAŞVURU FORMU

Okul Sporları`nda İstanbul Bölge Turnuvaları Sona Erdi..

okulspor_bolge_toren2017 İstanbul Okul Sporları Şehit Ömer Halisdemir Sezonu Satranç İl Birinciliği`nde İstanbul Bölge Turnuvaları 16-19 Ocak 2017 tarihleri arasında ERA Okulları ev sahipliğinde 3 Bölge Grubunda yapıldı. Yaklaşık 400 okul takımının ve 2.000 üzerinde sporcunun mücadele ettiği bölge turnuvaları sonunda her grup ve her kategoride dereceye giren okul takımları kupa-madalya ödüllerini aldılar.

Her bölge grubundan genel kategorilerde ilk 6 takım ve kız kategorilerinde ilk 4 takım 20-23 Şubat 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan 2017 İstanbul Okul Sporları İl Birinciliği Turnuvasına katılmaya hak kazanmıştır.

Düzenlenen Bölge Turnuvalarından sonuç, sıralama ve fotoğraflar turnuva sayfasında yayımlanmıştır. Katılan takımlarımızı tebrik ediyor, İstanbul Final turnuvasında mücadele edecek okul takımlarımıza başarılar diliyoruz.

1.Bölge – Küçükler ve Yıldızlar Ödül Töreni

1.boge_toren21.Bölge Grubu (Pendik) Minikler ve Gençler kategorilerinde dereceye giren okullar ödüllerini törenle aldı. Minikler`de 45, Gençler`de ise 31 okul takımı turnuvaya katıldı. Dereceye giren takımlara ödüllerini

GHSİM Pendik İlçe Müdürü Osman Karacan, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Coşkun Otluoğlu, Hüseyin Gözütok ve Nihat Yalçın, Pendik ERA Okulları Müdürü Bedrettin Taşıyan ve okul yetkilileri ile Pendik Satranç İlçe Temsilcisi İlhan Akkaya ve Turnuva Başhakemi FA Bilge İbrahim Özel sundu. Dereceler:

Küçükler-Genel:  1- Ö. Yakacık Balkanlar O.   2- Orhan Sinan Hamzaoğlu O. 3- Ö. Bilfen Çamlıca O. 4- Bahçeşehir Okulları Çamlıca

Küçükler-Kızlar:   1- Ö. Taşdelen Uğur Okulları   2- İ.T.Ü. GVO Ö. Beylerbeyi O. 3- Faruk Demirbağ O. 4- Orhan Sinan Hamzaoğlu O.

Yıldızlar-Genel:    1- Ö. Acıbadem Doğa O.  2- Ö. Yakacık balkanlar O. 3- İ.T.Ü. GVO Ö. Beylerbeyi İlk ve Ortaokulu 4- FMV Özel Erenköy Işık O.

Yıldızlar-Kızlar:     1- Fatma Gözen Eralp O.   2- Ö. Taşdelen Uğur Okulları

   FOTO GALERİ  

2.Bölge – Küçükler ve Yıldızlar Ödül Töreni

gop_toren22017 Şehit Ömer Halisdemir Sezonu İstanbul Okul Sporları Satranç İl Birinciliği 2.Bölge Grubu (Gaziosmanpaşa) 18-19 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleşen Küçükler ve Yıldzılar kategorileri ile sona erdi. Gaziosmanpaşa ERA Okulları ev sahipliğinde yapılan 2. Bölge Grubu 101 Okul takımının mücadelesine sahne oldu.

Düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporculara ödüllerini GHSİM Okul Sporları Şube Müdürü Lokman Arıcıoğlu, GHSİM Gaziosmanpaşa İlçe Müdürü Naci Usta, Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürleri Cuma Öcal, Yusuf Uzantı ve Resul Delen, İl Temsilcisi Rıza Öney ve ERA Okulları Gaziosmanpaşa Okul Müdürü Yaşar Kemal Durmuş sundu. Dereceler:

Küçükler-Genel:  1- Ö. Çapa Ortaokulu   2- Çapa Atatürk Ortaokulu 3- Vedide Baha Pars Ortaokulu  4- Ö. Oğuzkaan Ortaokulu

Küçükler-Kızlar:  1- Güzeltepe O.   2- Necip Fazıl Kısakürek İ.H.O.O. 3- Bayrampaşa Mobil İ.H.O. 4- Vedide Baha Pars O.

Yıldızlar-Genel:  1- İstek Özel Atanur Oğuz O.  2- Ö. Mavigün Ortaokulu 3- Vedide Baha Pars O.  4- Güzeltepe O.

Yıldızlar-Kızlar:   1- Vedide Baha Pars Ortaokulu   2- Necip Fazıl Kısakürek İ.H.O.O.   3- Vedide Baha Pars Ortaokulu – B Takımı

   FOTO GALERİ 

3.Bölge – Küçükler ve Yıldızlar Ödül Töreni

3.boge_toren2b3.Bölge Grubu (Beylikdüzü) Küçükler ve Yıldızlar kategorileriyle sona erdi. Küçükler`de 36, Yıldızlar`da ise 16 okul takımı turnuvaya katıldı. Dereceye giren takımlara ödüllerini GHSİM Beylikdüzü İlçe Müdürü Hüseyin Bağcı, ERA Okulları Beykent Kampüs Müdürü Fatih Emre Çelik, ERA Okulları Esenyurt Kampüs Müdürü Senem Atasın, Turnuva Direktörü Emre Akıncıoğlu ve Turnuva Başhakemi NA Yakup Coşkun  sundu. Dereceler:

Küçükler-Genel:  1- Bahçeşehir Koleji Florya O.   2- Beylikdüzü Bahçeşehir Okulları 3- MEF Okulları Bahçeşehir  4- Halkalı Oğuzkaan Okulları

Küçükler-Kızlar:  1- Halil Bedii Yönetken O.  2- MEF Okulları Bahçeşehir 3- Şehit Büyükelçi Galip Balkar O. 4- Maraşel Fevzi Çakmak O.

Yıldızlar-Genel: 1- Beylikdüzü Bahçeşehir Okulları  2- İstek Bilge Kağan O.  3- Halkalı Oğuzkaan O. 4- Yeşilyuva O.

  FOTO GALERİ  

Okul Sporları Dostluk ve Kardeşliği Pekiştiriyor..

4140

İstanbul Okul Sporları tüm hızıyla devam ediyor.. Farklı okullardan bir araya gelen öğrenciler maçlarda kıyasıya mücadele ederken, tur aralarında da dostluk maçları, antrönörleriyle maç analizleri ve çeşitli aktivitelerle, oyunlarla zamanlarını değerlendiriyor..

2017 İstanbul Okul Sporlarından renkli karelere haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Bu girişin kalanını oku »