«

»

Aday Hakem Kursu 10-11-12 Mayıs 2019`da..

aday hakem_kokart_kucuk10-11-12 Mayıs 2019 tarihlerinde Bahçelievler Mehmet Şen İlkokulu ev sahipliğinde Aday Hakem Kursu açılması planlanmıştır.
Kursa katılmak için; katılım koşullarını sağlayan adaylar, haberin devamındaki ön başvuru formu doldurmalıdır.
Sınıf kontenjanı 30-35 kursiyer ile sınılıdır. Ön kayıtlar 16-26 Nisan 2019 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır. Ön başvurusu uygun olan adaylar 28 Nisan 2019 Pazar günü ilan edilecek ve 3 Mayıs 2019 Cuma 16.00`a kadar gerekli evrakları İl Temsilciliğine (Taksim) eksiksiz olarak getirmeleri gereklidir.
DUYURU-1: Başvuruların kontenjanın üzerinde gerçekleşmesi durumunda; adayların ("satranç sporcusu olmaları (Lisanslı), Ratingli sporcu olmaları, satranç eğitimcisi ve antrenör olmaları, yabancı dil ve bilgisayar kullanabiliyor olmaları gibi ölçütler öne çıkar") talimatta yer alan kriterlerine göre katılımcı listesi oluşturulacaktır. Hakemlik yapmak isteyen ve bu alanda vakit ayırabilecek adayların başvuruda bulunmaları önemle rica olunur.

DUYURU-2: Kursa katılım için ön başvuru süresi sona ermiştir. Ön kayıt süresince 100`ün üzerinde başvuru ulaşmıştır. Buna göre talimatta yer alan kriterlere göre öncelik verilerek belirlenen kursiyer listesi haberin devamında yayımlanmıştır. Listede ismi bulunan kişilerin en geç 3 Mayıs 2019 Cuma 16:00`a kadar İl Temsilciliği Ofisine (Beyoğlu) kursa katılım için gerekli evraklarını teslim etmeleri gerekmektedir. Bu süreye kadar evrak teslim etmeyenler yerine yedek listeden katılımcılar kursiyer listesine eklenecektir.

PROGRAM DUYURUSU: Kurs saatleri Cuma 16:00-21:30, Cumartesi 10:00-19:30 ve Pazar 10:00-18:00`dır. Kursta devam zorunluluğu vardır.

Kurs öncesi hakem adaylarımız tarafından;

1- Ana kaynağımız olan FIDE Satranç Kuralları-MHK Yorumları ile birlikte diğer belgelerin de çıktısının alınması,

2- Kurs dokümanlarının dersler başlamadan önce okunması ve incelenmesi,

3- MHK sayfasında yer alan Hakem Eğitimleri (http://tsf.org.tr/hakem-egitimleri) bölümündeki "Eğitim Videoları"nın ve "Animasyonlar"ın izlenmesi,

4- Kaynaklar arasında yer alan soru havuzundaki soruların çözülmeye çalışılması, derslerimizin daha verimli geçmesi ve konuların daha iyi anlaşılması adına fayda sağlayacaktır.

  Katılım Koşulları ve Gerekli Evraklar    KURS DOKÜMANLARI   KURSİYER LİSTESİ