Ulusal Hakem Terfilerimiz..

volkan_oguz_ulusalMerkez Hakem Kurulu'nun 19-20-21 Ağustos 2017 tarihlerinde Trabzon`da düzenlediği Ulusal Hakem Sınavında ilimiz hakemlerinden Burak Bilgen, Volkan Oğul ve Yakup Aydın yazılı ve uygulama sınavlarını geçerek başarılı olmuşlardır.

Normlarını tamamlayan Volkan Oğul Ulusal hakemliğe terfi etmiştir ve ulusal kokartı MHK Başkanı IA Güran Ünal tarafından takıldı.

Hakemlerimizi göstermiş oldukları bu başarıdan dolayı İl Hakem Kurulu olarak tebrik ediyoruz. 

Hakem Gelişim Kursu 15-16-17 Eylül 2017`de

il hakemi kokard15-16-17 Eylül 2017 tarihlerinde Bayrampaşa Belediyesi Semih Erden Spor Kompleksi Seminer Salonu`nda Hakem Gelişim Kursu açılması planlanmıştır. Kursa katılmak için TSF Hesabına yatırılacak katılım ücreti dekontu (50 TL) ve dilekçeyi hakemkursu@istanbultsf.org e-posta adresine gönderilmesi gereklidir.
Dekont + imzalı dilekçe kurs başlagıcında İl Temsilcisine teslim edilecektir. Başvuru koşulları ve dilekçeye haberin devamından ulaşabilirsiniz. Kursa katılma hakkı bulunmayan hakemlerimiz dinleyici olarak kursa katılabilirler. Başvurular başlamıştır.
    Katılım Koşulları    Dilekçe     PROGRAM       KATILIMCI LİSTESİ  

Mutluluklar Dileriz..

davetiye1_furkan_gurelİstanbul İl hakemlerimizden Furkan Burkay Gürel ile Damla Güner`in 19 Ağustos 2017 Cumartesi günü Üsküdar Belediyesi nikah Sarayındaki nikah törenine tüm İstanbul hakemlerimiz davetlidir.. Kendilerine mutluklar dileriz.

   DAVETİYE-1   DAVETİYE-2

Nisan 2017 Aday Hakem Kursu Yapıldı..

DSCN7598

Aday hakem kursu 21-22-23 Nisan 2017 tarihinde Mehmet Şen İlkokulu Bahçelievler`de düzenlendi. IA Gökmen Muş eğitmenliğinde yapılan kursa 50 kursiyer katılıdı ve kurs yapılan sınavın ardından sona erdi.

Bu girişin kalanını oku »

Aday Hakem Kursu 21-22-23 Nisan 2017`de

aday hakem_kokart_kucuk
21-22-23 Nisan 2017
tarihlerinde Bahçelievler Mehmet Şen İlkokulu`nda Aday Hakem Kursu açılması planlanmıştır.
Kursa katılmak için; katılım koşullarını sağlayan adaylar, istanbul.tsf.org.tr sitesindeki ön başvuru formu doldurulmalıdır.
Sınıf kontenjanı 30-35 kursiyer ile sınılıdır. Ön kayıtlar 3-10 Nisan 2017 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır. Ön başvurusu uygun olan adaylar 12 Nisan 2017 Çarşamba günü ilan edilecek ve 17 Nisan 2017 Pazartesi 16.00`a kadar gerekli evrakları İl Temsilciliğine (Taksim) eksiksiz olarak getirmeleri gereklidir.
DUYURU: Kurs kayıtları 3 Nisan 2017 Pazartesi 20.00`dan itibaren istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online ön kayıt olarak yapılabilecektir. Başvuruların kontenjanın üzerinde gerçekleşmesi durumunda; adayların ("satranç sporcusu olmaları (Lisanslı), Ratingli sporcu olmaları, satranç eğitimcisi ve antrenör olmaları, yabancı dil ve bilgisayar kullanabiliyor olmaları gibi ölçütler öne çıkar") talimatta yer alan kriterlerine göre katılımcı listesi oluşturulacaktır. Hakemlik yapmak isteyen ve bu alanda vakit ayırabilecek adayların başvuruda bulunmaları önemle rica olunur.

DUYURU-2: Kurs ön başvuru süresi sona ermiştir.

DUYURU-3: Ön başvuru süresi içinde kontenjanın çok üstünde başvuru ulaşmıştır, başvuran adaylar belirtilen kriterlere göre ve ayrıca hakem ihtiyacı olan ilçelere de öncelik verilerek haberin devamında ilan edilmiştir. İsmi yayımlanan adaylar kursa katılım için istenen belgeleri en ge 17 Nisan 217 Pazartesi 16.00`a kadar İl Temsilciliği Ofisine (Beyoğlu) teslim etmelidir. Bu süreye kadar asıl listeden evrak teslim etmeyen aday olursa sıradaki başvuru yapmış adaylar davet edilebilecektir.
   Katılım Koşulları ve Gerekli Evraklar    PROGRAM    Öğretim Programı    KATILMCI LİSTESİ 

FIDE Hakem Terfimiz..

fide logo

FIDE Hakemlerimizden Özgür Acar Uluslararası Hakemliğe (IA) terfi etmiştir. Kendisini tebrik ediyoruz.

FIDE Hakem Terfilerimiz..

fide logoFIDE Hakemlerimizden Hakan Özgür Uluslararası Hakemliğe (IA) ve Ulusal Hakemlerimizden Bilge İbrahim Özel FIDE Hakemliğine (FA) terfi etmiş ve Eylül 2016 Bakü`de yapılan 87. FIDE Kongresinde ünvanları onaylanmıştır. Kendilerini tebrik ediyoruz.

MUTLU HABER

Ulusal Hakemlerimizden Buğra AYYILDIZ ve Eşi İdil ÖZDİNÇ 25.10.2016 tarihinde Evet birlikte hayata EVET diyerek hayatlarını birleştirmişlerdir. Çifte mutluluklar diliyoruz.

bugra davetiye

Hakem Gelişim Semineri Yapıldı

2-3-4 Eylül tarihlerinde bakırköt Atatürk Yaşam Merkezi'nde Aday hakemlerin İl hakemi olabilmesi ve İl hakemlerinin ulusal hakem normu alabilmesi için Hakem gelişim semineri düzenlendi. Kurs eğitmenliğini Ulusalar arası hakem Gökmen Muş tarafından yapıldı. katılan kursiyerlere gösterdikleri performanstan dolayı teşekkür ederiz.

TSF İstanbul İl Hakem Kurulu

phoca_thumb_l_dscn2347  phoca_thumb_l_dscn2348  phoca_thumb_l_dscn2443

Kokartı Yükselen Hakemler

 

Ulusal hakem kokartları onaylanan hakemlerimiz Evren Berat Aydın ve Mahmut Osmanoğlu, İl Hakemlikleri onaylanan Veysel Subaşı ve Emre Ceyhan kokartlarını İstanbul İl Temsilcisi Sait Rıza Öney, 3. İstanbul Açık Satranç Turnuva Gözlemcisi Uluslararası Hakem İsmet Arvit, İstanbul İl Hakem Kurulu Asbaşkanı Uluslararası Hakem Gökmen Muş ve İstanbul İl Hakem Kurulu Yazmanı Cüneyt Kamil Yıldırım'dan aldılar. Kendilerini tebrik ediyor başarılarının devam etmesini diliyoruz.

TSF İstanbul İl Hakem Kurulu

toplu foto

Evren Berat Aydın -Ulusal

Ulusal Hakem Evren Berat Aydın Kokartını Uluslar arası Hakem İsmet Arvit'ten alırken

Mahmut Osmanoğlu - Ulusal

Ulusal Hakem Mahmut Osmanoğlu Kokartını TSF İstanbul İl Temsilcisi Sait Rıza Öney'den alırken

Veysel Subaşı - İL

İl Hakemi Veysel Subaşı Kokartını Uluslar arası hakem Gökmen Muş'dan alırken

Emre Ceyhan -İL

İl Hakemi Emre Ceyhan Kokartını TSF İstanbul İl Temsilcisi Sait Rıza Öney'den alırken