2019-2020 İstanbul Okul Sporları Final Turnuvası Sona Erdi..

2020istokulspor_final_torenİstanbul`un 3 bölge grubunda 2.846 sporcnunu katılımıyla düzenlenen İstanbul Okul Sporları Bölge Turnuvaları sonrasında finalist okul takımlarının katılımıyla 12-14 Şubat 2020 tarihlerinde yapılan 2019-2020 İstanbul Okul Sporları Satranç İl Birinciliği Final Turnuvası Küçükler-Yıldızlar-Gençler kategorilerinde düzenlendi. Karadeniz Vakfı`nın ev sahipliğini yaptığı ve İstanbul`un en başarılı okul takımlarını buluşturan turnuvada dereceye giren okulllar ve sporcularına ödülleri düzenlenen törenle sunuldu. Dereceler:

Küçükler-Açık: 1.Özel MEF Ortaokulu-Başakşehir  2.Özel Bahçeşehir Ortaokulu  3.İstek Özel Bilge Kağan Ortaokulu

Küçükler-Kızlar: 1.Özel Mavigün Ortaokulu  2.TOKİ Turgut Özal İHOO  3.Genç Osman Ortaokulu

Yıldızlar-Açık:  1.Özel Bilfen Halkalı Ortaokulu  2.Özel MEF Ortaokulu  3.Özel Bilfen Çamlıca Ortaokulu

Yıldızlar-Kızlar:  1.Özel MEF Ortaokulu  2.Hasan Ali Yücel Ortaokulu  3.Güzeltepe Ortaokulu

Gençler-Açık: 1.İstanbul Erkek Lisesi  2.Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi  3.Özel Balkanlar Koleji A.L.

Gençler-Kızlar: 1.Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi  2.Sabancı 50.Yıl Anadolu Lisesi  3.Şehit Haki Aras Kız AİHL

Dereceye giren okullara ödüllerini Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, Sarıyer İlçe Gençlik Spor Müdürü Mustafa Ordu, Sarıyer İlçe Halk Eğitim Müdürü Temel Köroğlu, Karadeniz Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Çaktı, Karadeniz Vakfı Yürütme Kurulu Başkan Yrd. Hamit Tahan, Seçkin Özbey, Mustafa Yazıcı, Karadeniz Vakfı Genel Sekreteri Hüseyin Güler, İl Temsilcisi Rıza Öney, İl Temsilcisi Yrd. Şeref Tokgöz, turnuva Başhakemi FA Selda Serenli Elden ve Başhakem Yrd.NA Vedat Filiz sundu.

Turnuvaya ev sahipliğ için Karadeniz Vakfı`na teşekkür ediyor, turnuvaya katılan ve dereceye giren okul takımlarımızı tebrik ediyor, Türkiye Bölge turnuvaları ve Türkiye Şampiyonasında da başarılarının devamını diliyoruz. Türkiye Okul Sporları Bölge Turnuvaları kontenjanları haberin devamında yayımlanmıştır. Turnuvadan dereceler ve fotoğraflara turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz.

Not: Okul Sporları Minikler Kategorisinde 3. Bölge Turnuvası ve Minikler Final Turnuvası 2. dönem takvimi içerisinde düzenlenecek olup, turnuva sitesinde ilan edilecektir.

      TÜRKİYE BÖLGE TURNUVASI KONTENJANLARI       FOTO GALERİ   

2020 İstanbul Okul Sporları Final Turnuvası Düzenleniyor..

DSCN3077 DSCN3104

2019-2020 İstanbul Okul Sporları Final Turnuvası 12 Şubat 2020 Çarşamba günü Küçükler-Yıldızlar-Gençler kategorilerinde Karadeniz Vakfı ev sahipliğinde başladı. 90 Finalist Okul takımının katılım gösterdiği turnuvanın açılış töreni Azerbaycan İstanbul Konsolosu Hayyam Daşdemirov, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, Sarıyer İlçe Gençlik Spor Müdürü Mustafa Ordu, Sarıyer İlçe Halk Eğitim Müdürü Temel Köroğlu, Karadeniz Vakfı Başkan Yrd. Hamit Tahan, Karadeniz Vakfı Genel Sekreteri Hüseyin Güler, İl Temsilcisi Rıza Öney, İl Temsilcisi Yrd. Talha Emre Akıncıoğlu, Başhakem FA Selda Serenli Elden, Turnuva Gözlemcisi IA Fuat Ergür, antrenörler ve sporcuların katılımıyla düzenlendi. Turnuvada dereceye girecek okulların Türkiye Okul Sporları Bölge Turnuvasına katılma hakkı kazanacağı turnuvaya katılan tüm okullarımız ve sporcularına başarılar diliyoruz. Turnuvadan eşlendirme-sonuç ve fotoğraflara turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz.

2020 Beyoğlu İlçe Okul Sporları Turnuvası 20-21 Şubat 2020`de..

2020_ilceokulspor_beyoglu_afis_dikeys2019-2020 Beyoğlu İlçe Okulsporları Satranç Turnuvası 20-21 Şubat 2020 tarihlerinde İBB Beyoğlu Spor Salonu`nda düzenlenecektir. Turnuva İlkokul (1-2. Sınıflar), İlkoku (3-4. Sınıflar), Ortaokul (5-6. Sınıflar), Ortaokul (7-8. Sınıflar) ve Liseler kategorilerinde 35 dakika+30 saniye düşünme süresinde bireysel takım turnuvası olarak düzenlenecektir. Takımlar her kategoride en az 1 en fazla 4 sporcu ile oluşturulabilir, her kategoride en fazla puan toplayan 3 sporcunun puanları toplamı ile takım dereceleri oluşturulacaktır. Turnuva sonunda dereceye girecek sporcular Beyoğlu Belediyesi tarafından yönergede belirtilen maddi ödüller ile ödüllendirilecektir.

Turnuvaya kayıtlar turnuva sayfasında haberin devamında online kayıt yöntemiyle başlamıştır, detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.

DUYURU: Turnuva kayıt sistemindeki kategoriler turnuva yönergesine uygun olarak güncellenmiştir. Okullar online kayıt sistemiyle kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler.

DUYURU-2: Turnuva kayıt süresi 18 Şubat 2020 Salı 21:00`a kadar uzatılmıştır.

DUYURU-3: Sporcu listeleri kategorilere göre turnuva sitesinde (üst menüde) yayımlanmıştır.

   Turnuva Yönergesi     Turnuva Afişi    Online Kayıt 

 

Final Turnuvası Küçükler-Yıldızlar-Gençler Listeleri Yayımlandı..

Duyuru12-13-14 Şubat 2020 tarihlerinde Sarıyer ilçesi Karadeniz Vakfı Tesislerinde düzenlenecek olan 2019-2020 İstanbul Okul Sporları Satranç İl Birinciliği Finali Küçükler-Yıldızlar Gençler Kategorileri Turnuvaları takım/sporcu listeleri turnuva sayfasında yayımlanmıştır (üst menüde). Okulların listeleri kontrol etmeleri ve turnuva günü programa uygun olarak turnuva alanında kayıt kontrol işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Katılacak tüm okullara ve sporcularına başarılar diliyouz.    Turnuva Yönergesi   

İstanbul Okul Sporları Final Turnuvası 12-14 Şubat 2020`de..

2020_okulspor_final_afis_dikeyOcak 2020 tarihlerinde 3.000`e yakın öğrencinin rekor katılımıyla düzenlenen İstanbul Bölge Turnuvaları sonunda dereceye giren okul takımları 2020 İstanbul Okul Sporları Finalinde buluşuyor.. 2019-2020 İstanbul Okul Sporları İl Birinciliği Final Turnuvası 12-14 Şubat 2020 tarihleri arasında Karadeniz Vakfı tesislerinde Maslak/Sarıyer`de düzenlenecektir.

Turnuva Küçükler-Yıldızlar-Gençler kategorilerinde 12-13-14 Şubat 2020 tarihlerinde 6 tur düzenlenecektir.

Turnuvaya asıl ve yedek katılma hakkı bulunan takımlar için online kayıtlar turnuva sayfasından haberin devamından 28 Ocak 2020 Salı 20:00`dan itibaren yapılablecektir. Turnuva yönergesine göre İstanbul Final Turnuvasına asıl ve yedek katılım hakkı bulunan takımlar için son başvuru tarihi: 7 Şubat 2020 Cuma 18:00`dır.

NOT: 3. Bölge Minikler Kategorisi Turnuvası ileriki bir tarihte yapılacak olup, Minikler Turnuvası Finali`de ileriki tarihlerde düzenlenecektir. Turnuva sitesinde duyurusu yapılacaktır.

DUYURU: Turnuva kayıt süresi sona ermiş olup, final turnuvasına katılma hakkı bulunan takımlar haberin devamında Finalistler sayfasında yayımlanmıştır.

    TURNUVA YÖNERGESİ   TURNUVA AFİŞİ     FİNALİSTLER  

İstanbul Okul Sporları Bölge Turnuvaları`nda Rekor Katılım..

okulspor2020 ist_bolge2019-2020 İstanbul Okul Sporları Satranç İl Birinciliği 13-16 Ocak 2020 tarihleri arasında İstanbul`un 3 bölgesinde; 581 okul takımı ve toplam 2.846 sporcunun rekor katılımıyla gerçekleşti. Turnuvalar Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezi, Sultanbeyli Belediyesi ve Torium AVM ev sahipliğinde yapıldı. Minikler(B)-Minikler(A)-Küçükler-Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde genel ve kızlar kategorileri olmak üzere 10 kategoride düzenlenen turnuvalar sonunda dereceye giren okul takımları ödüllerini düzenlenen ödül törenlerinlerinde aldılar. Turnuvaya katılan ve dereceye giren okullarımızı tebrik ediyoruz.
Her Bölge Grubunda genel kategorilerde ilk 6 takım ile kızlar kategorilerinde ilk 4 takım İstanbul Okul Sporları Finaline katılmaya hak kazanmıştır. 3. Bölge Minikler (İlkokullar) bölge turnuvasının ise 2. dönem düzenlenmesi planlanmıştır. Bölge turnuvalarından sıralama-sonuçlar ile fotoğraflara turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz.   FOTO GALERİ 

2020 İstanbul Okul Sporları 3 Bölgede Düzenleniyor..

  1 2 3

2019-2020 İstanbul Okul Sporları Satranç İl Birinciliği Turnuvası İstanbul`un 3 bölgesinde 581 okul takımı ve toplam 2.846 sporcunun rekor katılımıyla düzenleniyor.. Turnuvalara Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezi, Sultanbeyli Belediyesi ve Torium AVM ev sahipliği yapıyor. 13-14 Ocak 2020 tarihlerinde Küçükler ve Yıldızlar grup turnuvaları; 15-16 Ocak 2020 tarihlerinde ise Minikler ve Gençler Turnuvaları düzenlenecektir. 3. Bölge Minikler (İlkokullar) grup turnuvaları ise 2. dönem düzenlenmesi planlanmıştır. Tüm turnuva gruplarından eşlendirme-sonuç ve fotoğraflara turnuva sitesinden ulaşabilirsiniz.

Turnuva Kayıt Duyurusu..

DuyuruOkul Sporları İstanbul Bölge Turnuvaları online başvuru süresi tüm gruplar için 9 Ocak 2020 Perşembe 20:00`a kadar uzatılmıştır. Turnuva kayıtları devam etmektedir.

    ONLINE KAYIT      

2019-2020 İstanbul Okul Sporları Bölge Turnuvaları Başlıyor..

2020_okulspor_bolge_afis_dikeys2019-2020 İstanbul Okul Sporları Satranç İl Birinciliği 13-16 Ocak 2020 tarihlerinde 3 Bölge Grubunda yapılacaktır. Turnuvalar İstanbul geneli tüm resmi ve özel okulların katılımına açıktır.

1. Bölge Turnuvası Sultanbeyli Belediyesi Spor Salonu`nda, 2. Bölge Turnuvası: Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezi`nde ve 3. Bölge Turnuvası ise Esenyurt ilçesinde Torium AVM`deki Esenyurt İlçe Temsilciliği Salonu`nda yapılacaktır.

Turnuva formatına göre; okullar her kategoride 4 asıl+2 yedek sporcuyla kategorilere katılabilirler. Birden fazla katılım talepleri son başvuru tarihi sonrası gelen toplam başvuru sayısına göre değerlendirilecektir.

Her turnuva grubunda; Minikler(A), Mnikler (B), Küçükler,Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde ve her kategoride genel ve kızlar kategorileri ayrı olarak toplamda 8 kategoride düzenlenecektir. 3. Bölgede Minikler kategorileri 2. dönem düzenlenecektir, tarihleri yayımlanacaktır.

Kayıt için yönergede belirtilen başvuru adımları izlenmelidir. Kayıtlar turnuva sayfasından online kayıt yöntemiyle 24 Aralık 2019 Salı günü 20:00 başlayacaktır. Ayrıntılı bilgiye turnuva yönergelerinden ulaşabilirsiniz.

Bölge Turnuvalarında genel kategorilerde ilk 6 ve kız kategorilerinde ilk 4`te yer alacak takımlar Şubat 2020 yarıyıl tatili sonrası düzenlenecek İstanbul Okul Sporları Final Turnuvasına katılım hakkı elde edecektir. Final Turnuvası tarihleri ve yeri daha sonra turnuva sayfasında yayımlanacaktır.

  13-14 Ocak 2020 15-16 Ocak 2020
1. BÖLGE KÜÇÜKLER-YILDIZLAR MİNİKLER-GENÇLER
2. BÖLGE KÜÇÜKLER-YILDIZLAR MİNİKLER-GENÇLER
3. BÖLGE KÜÇÜKLER-YILDIZLAR GENÇLER

DUYURU-1: Turnuvaya kayıt için haberin devamında online kayıt sayfasından okullar kategorilere kayıt işlemini gerçekleştirmeli ve online kayıt sonrası başvuru formunu kaydedip çıktı alarak, okul müdürü imzalı olarak turnuva e-posta adresine formu taratarak göndermelidir.

    TURNUVA YÖNERGELERİ    TURNUVA AFİŞİ     ONLINE KAYIT   

2019 Gaziosmanpaşa İlçe Okul Sporları Turnuvası 14-15 Aralık`da..

2019_gop_ilceokulspor_afis_dikey2019-2020 Gaziosmanpaşa İlçe Okulsporları Satranç Turnuvası 14-15 Aralık 2019 tarihlerinde Gaziosmapşa Mavigün Koleji`nde düzenlenecektir. Turnuva Minikler(B)-Minikler(A)-Küçükler-YıldızlarGençler kategorilerinde 35 dakika+30 saniye düşünme süresinde düzenlenecek olup takımlar 4 asıl ve 2 yedek sporcudan oluşacaktır.

Turnuvaya kayıtlar turnuva sayfasında haberin devamında online kayıt yöntemiyle 29 Kasım 2019 Cuma 21:30`dan itibaren başlayacak olup, detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.

    Turnuva Yönergesi     Turnuva Afişi    Online Kayıt