2018-2019 İstanbul Küçükler Şampiyonlarımız Belli Oldu..

istkucukler2018_odultoreni

2018-2019 İstanbul Küçükler Satranç İl Birinciliği Finali 29-30 Aralık 2018 tarihlerinde Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezinde düzenlendi. İstanbul geneli 7 bölgede 1.700 sporcunun katıldığı İstanbul Bölge Turnuvaları sonunda gruplarda dereceye giren sporcular İstanbul Küçükler İl Birinciliği Finalinde buluştu. 400 finalist sporcunun 12 kategoride katılım  gösterdiği turnuva sonunda dereceye giren sporcular ödüllerini düzenlenen kapanış töreninde aldılar. Final turnuvası sonunda Küçükler İl Birincilerimiz: Bekir Emrah Özdinç (7 Genel), Arin Erdem (7 Kızlar), Dikran Özbülbül (8G), Ayla Adina Atik (8K), Ömer Faruk Aslan (9G), Duru Uçar (9K), Doruk Emir (10G), Ela Başpınar (10K), Ahmet Hakan Yegin (11G), Nehir Ertürk (11K), CM Taha Özkan (12G), Ecrin Efsa Büyük (12K)

Ödüllerini GHSİM İstanbul İl Müdürü Cemil Boz, Esenler Belediyesi Kültür Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, Esenler Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Yunus Kurt, GHSİM Esenler İlçe Müdürü Atay Erdem, İl Temsilcisi Rıza Öney, İl Temsilcisi Yardımcıları Eyüp Araz ve Talha Emre Akıncıoğlu, turnuva Başhakemi IA Gökmen Muş ile İstanbul hakemlerimiz IA İsmet Arvit ve IA Özgür Acar sundu. Her kategoride ilk 3 sporcuya kupa ve madalya ödülleri ile Esenler Belediyesi tarafından Çeyrek-Gram ve Yarım Gram Altın ödülleri, 4-5-6. derecelere Wondera World tarafından 600TL-400TL ve 200TL değerinde Wondera World Çeki, 7-8-9 ve 10. sırayı alan sporcularımıza ise Analiz Yayıncılık tarafından satranç kitabı ödülleri verildi.

Turnuvaya katılan ve dereceye giren sporcularımızı tebrik ediyor, yarıyıl tatilinde düzenlenecek olan 2018 Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonasında başarılar diliyoruz. Turnuvaya katkılarından dolayı Esenler Belediyesine ve yetkililerine, Wondera World ve Analiz Yayncılık`a teşekkür ediyoruz. Turnuva ödül töreninden fotoğraflara ve derecelere haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Bu girişin kalanını oku »

Analiz Yayınlarından Ödül Duyurusu..

analiz_oduller_istkucukler2018Türkiye`nin satranç alanında önde gelen yayın evlerinden Analiz Yayınları 2018 İstanbul Küçükler İl Birinciliği Finaline sağladığı ek ödüllerle sporcularımızın başarısını ödüllendiriyor.

Turnuva genel sıralamasında ilk 6 sıralamanın ilan edilen ödülleri sonrasında her kategoride 7-8-9 ve 10. dereceleri alacak sporcularımıza Analiz Yayınlarından satranç kitabı hediyesi verilecektir. Analiz yayınlarına turnuvamıza katkıları için teşekkür ediyoruz. Analiz yayınları standına turnuva alanı giriş katından ulaşabilirsiniz.

Program Duyurusu..

duyuruTurnuva teknik toplantısında tur sayısı ve programlarıyla ilgili açıklama yapılmıştır. Turnuva yönergesine göre sporcu sayıları dikkate alınarak Kızlar kategorileri 5 tur düzenlenecek olup, turnuva programında yer alan Pazar günü 11.00`daki turları düzenlenmeyecektir.

Genel kategoriler 6 tur düzenlenecek olup tur programlarında değişiklik yoktur.

Final Turnuvası Canlı Yayınları..

canli_yayin2018istkucuklerFinal Turnuvasında her kategoriden ilk masa maçlarının canlı ayyınlarına turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz..

   CANLI YAYIN   

Final Heyecanı Başladı..

DSCN9531 DSCN9524

2018 İstanbul Küçükler İl Birinciliğinde Finali 29 Aralık 2018 Cumartesi günü Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezinde başladı. 400`e yakın finalist sporcunun mücadele ettiği turnuvanın ilk günü yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımız ardından ilk tur maçlarıyla başladı. Turnuva boyunca her kategoriden ilk masanın canlı yayınlarına, eşlendirme-sonuç ve fotoğraflara turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz. Açılış töreninden fotoğraflar haberin devamında yayımlanmıştır.

Bu girişin kalanını oku »

2018 İstanbul Küçükler İl Birinciliği Finali Başlıyor..

istkucukler2018final_dikeys2018-2019 İstanbul Küçükler İl Birinciliği Finali Esenler Belediyesi desteğiyle Esenler Kadir Topbaş Kültür Merkezinde 29-30 Aralık 2018 tarihlerinde düzenlenecektir.

İstanbul Final Turnuvasına İstanbul geneli 7 grupta yapılan turnuvalarda dereceye giren sporcuların katılımıyla toplamda 400 finalist sporcu katılım gösterecek. Kızlar ve genel olmak üzere 12 kategoride yapılacak turnuvadan her kategoriden ilk masaların maçları turnuva sayfasından canlı yayımlanacaktır.

İstanbul Küçükler İl Birinciliği Final Turnuvasında dereceye girecek sporcular kupa-madalya ödüllerinin yanı sıra Esenler Belediyesi tarafından her kategoride ilk 3 sporcuya Çeyrek-Gram-Yarım Gram altın ödülleri ile Wondera World tarafından 4-5-6. olacak sporculara Wondera World hediye çeki ödülleri verilecektir.

Ulaşım: M1 Atatürk Havalimanı-Yenikapı Metrosu kullanılarak Esenler metro durağından 10 dakika yürüme mesafesindedir.  Konum için tıklayınız..

    Turnuva Yönergesi    Turnuva Afişi     ULAŞIM   CANLI YAYIN   

Final Turnuvası Katılımcı Listesi Yayımlandı..

duyuru2018-2019 İstanbul Küçükler Satranç İl Birinciliği Finaline katılma hakkı olan sporcular listesi yayımlanmıştır. Listede yeşil ile gösterilen sporcular asıl sporcu olarak turnuvaya katılacaktır. Yayımlanan asıl sporcu listesi dışında yedek sporcu katılımı olmayacaktır.

Sporcu listeleri tüm kategoriler için turnuva sitesinde üst menüde yayımlanmıştır. Katılacak tüm sporculara başarılar diliyoruz.

   FİNALİST SPORCULAR  

Küçükler İl Birinciliği Finali 29-30 Aralık 2018`de..

istkucukler2018final_dikeys2018-2019 İstanbul Küçükler İl Birinciliği Finali 29-30 Aralık 2018 tarihlerinde Esenler Belediyesi desteğiyle Esenler Kadir Topbaş Kültür Merkezinde düzenlenecektir.

İstanbul Final Turnuvasına İstanbul geneli 7 grupta yapılan turnuvalarda yönerge şartlarına göre dereceye giren sporcular katılabilecektir.

Final Turnuvası kayıtları asıl veyedek kayıt hakkı bulunan sporcular için 12 Aralık 2018 Çarşamba 20.00`dan itibaren turnuva sayfasından online kayıt yöntemiyle başlayacaktır. Finalist sporcular listesi turnuva sitesinde yayımlanacaktır.

İstanbul Küçükler İl Birinciliği Final Turnuvasında dereceye girecek sporcular kupa-madalya ödüllerinin yanı sıra Esenler Belediyesi tarafından her kategoride ilk 3 sporcuya Çeyrek-Gram-Yarım Gram altın ödülleri ile Wondera World tarafından 4-5-6. olacak sporculara Wondera World hediye çeki ödülleri verilecektir. Detaylı bilgiye turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ulaşım: M1 Atatürk Havalimanı-Yenikapı Metrosu kullanılarak Esenler metro durağından 10 dakika yürüme mesafesindedir.

    Turnuva Yönergesi    Turnuva Afişi     Online Kayıt (12 Aralık 2018, Çarşamba 20:00) 

Finalist Sporcular Listesi Yayımlandı..

duyuru2018-2019 İstanbul Küçükler Satranç İl Birinciliği Finali finalist sporcular listesi turnuva sayfasında yayımlanmıştır. Turnuva yönergesi 2.4. maddesine göre turnuvaya katılmak isteyen asıl ve yedek listede yer alan tüm sporcuların turnuva son başvuru tarihine kadar (24.12.2018 Pazartesi 20:00) turnuva sayfasından online kayıt işlemini zamanında yapmaları gerekmektedir. Turnuva son başvuru tarihi sonrası sporcu listeleri buna göre yayımlanacaktır.

   FİNALİST SPORCULAR    ONLINE KAYIT 

Program Duyurusu: Bakırköy Grubu

duyuru2018 İstanbul Küçükler İl Birinciliği Bakırköy Grubu`nda kategorilerdeki sprocu sayısına bağlı olarak tur sayılarında güncelleme yapılmıştır.

10 Yaş Kız, 11 Yaş Kız ve 12 yaş Genel kategorileri 5 tur oynayacağından dolayı; bu kategorilerdeki sporcuların 16 Aralık 2018 Pazar günkü ilk turları saat 14.00`da başlayacaktır. Diğer kategorilerdeki sporcuların 16 Aralık 2018 Pazar günkü ilk turları saat 11.00 da başlayacaktır.