23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun..

DSCN8801   DSCN8877

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında İstanbul`un dört bir yanında Satranç Turnuvaları gerçekleşiyor. İstanbul İlçe Temsilciliklerimiz organizasyonunda, Satranç Merkezleri ve çeşitli kurumların da katkılarıyla Esenyurt Torium AVM`de, Sultanbeyli Plato AVM ve Arnavutköy`de her yaşa açık katılılımlı Satranç Turnuvaları; İstanbul Lisesi ve Avcılar Sabancı 50. Yıl Anadolu Lisesinde Liselerarası Takım Tunuvaları; Bahçelievler`de Şehit Mahir Ayabak Anısına ilkokullar Satranç Turnuvası; Kadıköy`de Neşeli Çocuk Satranç Merkezi organizasyonunda Küçükler Satranç Turnuvası; FMV Işık Okulları, Bil Koleji ve Avrupa Koleji`nde ise Anaokulları katılımıyla Satranç Şenliği Turnuvaları`nda 1.500`ün üzerinde sporcu katılım gösteriyor..

Esenyurt Grubunda düzenlenen 23 Nisan ELO Turnuvası Torium AVM`de 200 satranç severin katılımıyla 21 Nisan 2018 Cumartesi günü başladı. Açılış konuşmalarında İl Temsilcisi Rıza Öney ve Esenyurt İlçe Temsilcisi Zeki Sarıkavak`ın sporculara başarılar dilemesi ve genç sporcuların günün anlam ve önemine yönelik 23 Nisan şiirleri okumasının ardından ilk tur maçlarıyla turnuva başladı. 3 gün 7 tur devam edecek turnuvanın açılış gününden fotoğraflara ve eşlendirme-sonuçlara turnuva sitesinden ulaşabilirsiniz.  FOTO GALERİ 

Sporcu Listeleri Açıklandı..

İstanbul Egemenlik Kupası Satranç Turnuvaları sporcu listeleri turnuva sayfasında (üst menüde) yayımlanmıştır. Katılacak tüm sporculara başarılar dileriz.

Sultanbeyli Turnuva Grubunda Ödül Duyurusu..

23nisan2018_sultanbeyli_afiss21-22 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan İstanbul Egemenlik Kupası Satranç Turnuvası Sultanbeyli Grubunda turnuva ev sahibi ve sponsoru Plato AVM tarafından dereceye girecek sporculara verilecek ödüller açıklandı. Buna göre Sultanbeyli turnuva grubunda 1.`ye 500 TL hediye çeki, 2.`ye 300TL hediye çeki ve 3.`ye 200 TL hediye çeki ödülleri Plato AVM tarafından verilecek olup Deichmann da geçerli olacaktır.

    Turnuva Afişi 

İstanbul 23 Nisan ELO Satranç Turnuvası..

23nisan2018_elo_afiss 23 Nisan etkinlikleri kapsamında 23 Nisan ELO Satranç Turnuvası 21-22-23 Nisan 2018 tarihlerinde Esenyurt ilçesi Torium AVM`de her yaşa açık yapılacaktır.
Turnuva Torium AVM sponsorluğunda ve BESEM katkılarıyla Esenyurt ilçesinde yapılacak olup dereceye girecek sporcular toplamda 3.000 TL hediye çeki ödülü Torium AVM tarafından verilecektir.
Turnuva 60 Dakika+30 saniye düşünme süresinde 7 tur, 1500 Rating üstü ve 1499 Rating altı olmak üzere 2 rating kategorisinde yapılacaktır. Kategoriler 100 sporcuyla sınırlı olup, turnuvaya kayıtlar turnuva sayfasından online kayıt yöntemiyle 11 Nisan 2018 Çarşamba 20.00`dan itibaren başlayacaktır. 

   Turnuva Yönergesi    Turnuva Afişi    Turnuva Programı   Ödüller    Online Kayıt 

23 Nisan Ulusal Egemenlik Kupası Satranç Turnuvaları..

23nisan2018_afiss23 Nisan etkinlikleri kapsamında 21-22 Nisan 2018 tarihlerinde Arnavutköy, Kadıköy ve Sultanbeyli ilçelerimizde 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvaları düzenlenecektir.

Arnavutköy ve Sultanbeyli ilçelerimizde düzenlenecek turnuvalar her yaş grubuna açık, Kadıköy ilçesindeki turnuva ise 2006-2011 arası doğum tarihli 12 Yaşaltı sporcuların katılımına yönelik yapılacaktır.

Turnuvaların 35 dakika+30 saniye düşünme süresinde 6 tur UKD turnuvası olarak yapılması planlanmıştır.

Arnavutköy ilçesindeki turnuva TSF Arnavutköy İlçe Temsilciliği tarafından İBB Evliya Çelebi İlk ve Ortaokulu`da, Kadıköy ilçesindeki turnuva TSF Kadıköy İlçe Temsilciliği ve Neşeli Çocuk Satranç Merkezi katkılarıyla Barış Manço Kültür Merkezinde ve Sultanbeyli ilçesindeki turnuva TSF Sultanbeyli İlçe Temsilciliği tarafından Plato AVM katkılarıyla düzenlenecektir.

Turnuvalara kayıtlar 11 Nisan 2018 Çarşamba 20.00`dan itibaren turnuva sayfasından online kayıt yöntemiyle başlayacaktır. Detaylı bilgiye turnuva yönergesinden ulaşabilirsiniz.

   Turnuva Yönergesi      Turnuva Afişi    Online Kayıt 

Ulusal Egemenlik Kupası Satranç Turnuvaları 9 İlçemizde..

23nisan_afiss_R123 Nisan etkinlikleri kapsamında 23 Nisan Satranç Turnuvaları 22-23 Nisan 2017 tarihlerinde 9 ilçemizde düzenlenecektir.
Arnavutköy ilçesinde Ayazma İlkokulunda, Ataşehir ilçesinde Ataşehir Satranç Merkezinde, Bahçelievler`de Beyin Sporları Akademisinde, Beylikdüzü`nde Dahi Beyinler Yetenek Geliştirme Merkezinde, Kadıköy ilçesinde Barış Manço Kültür Merkezinde, Silivri ilçesinde Silivri AVM` de, Sultanbeyli ilçesinde Plato AVM`de ve Tuzla ilçesinde Farabi İlkokulu ev sahipliğinde ve ilçe temsilcilerimiz katkılarıyla düzenlenecektir. Turnuvalar 35 dakika +30 saniye düşünme süresinde 12 Yaşaltı sporcuların katılımına yönelik UKD turnuvası olarak düzenlenecektir.
Esenyurt ilçesindeki turnuva ise Torium AVM ev sahipliğinde 60 dakika+30 saniye düşünme süresinde 2200 ELO rating altındaki her yaştan sporcunun katılımına yönelik ELO Turnuvası olarak yapılacaktır. Dereceye girecek sporcular Torium AVM sponsorluğunda toplamda 3.000 TL hediye çeki ödülü kazanacaktır.
Tüm 23 Nisan turnuvalarına kayıtlar 10 Nisan 2017 Pazartesi 21.00`dan itibaren online kayıt yöntemiyle turnuva sayfasında başlayacak olup, detaylı bilgi turnuva yönergelerinde yayımlanmıştır.

DUYURU: Fatih Grubu Turnuvası Fatih Satranç İlçe Temsilciliği tarafından iptal edilmiştir. Fatih Grubuna kayıtlı sporcular Bahçelievler Grubu veya kontenjan olan başka ilçe grubu turnuvalarına katılabilirler.

   Turnuva Yönergeleri   Turnuva Afişi

Bahçeşehir Okulları İlk Hamle 2. Satranç Şenliği 23 Nisan 2017`de

bahcesehir2017 afissÖzel Bahçeşehir Okulları-Ümraniye tarafından 23 Nisan 2017 Pazar günü anaokulu öğrencilerinin katılımına yönelik Özel Bahçeşehir Okulları İlk Hamle Anaokulları 2. Satranç Şenliği yapılacaktır. Satranç şenliği turnuvası 20 dk hızlı satranç ve 3 tur düzenlenecektir. Turnuva toplam 150 sporcu kontenjanlı olup, 2011-2012 doğum tarihli sporcular katılabilir. Turnuva kayıtları organizasyonun internet sitesinden yapılacaktır.
Detaylı bilgiye turnuva yönergesi ve turnuva sitesinden ulaşabilirsiniz.
  pdfTurnuva Yönergesi    docxBaşvuru Formu  Turnuva Sitesi-Online Kayıt

23 Nisan Ulusal Egemenlik Kupası Turnuvaları İlçelerimizde Düzenlendi..

istanbul_23nisan2017

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamıdna 9 ilçemizde Ulusal Egemenlik Kupası Satranç Turnuvaları büyük bir coşkuyla düzenlendi. Turnuva açılış törenlerinde küçük sporcularımızın okudukları 23 Nisan şiirleri turnuva öncesi satrançseverlerden büyük alkış aldı. Turnuvalar Arnavutköy`de Ayazma İlkokulu`nda, Ataşehir Satranç Merkezi`nde, Bahçelievler`de Eğitim Bilimlerinde, Esenyurt`ta Torium AVM`de, Kadıköy`de Barış Manço Kültür Merkezi`nde, Silivri AVM`de, Sultanbeyli`de Plato AVM`de ve Tuzla`da Farabi İlkokulu`nda ilçe temsilcilerimiz ve satranç merkezlerimizin katkılarıyla gerçekleşti.

Turnuvalar sonunda: Necati Efe Kolbudak (Arnavutköy Grubu), Kaan Yavuzcan (Ataşehir Grubu), Efe Mustafa Sürücü (Bahçelievler Grubu), Ceren Ülker (Beylikdüzü Grubu), Fırat Cengiz (Esenyurt-A Kategorisi), Barış Kaygısızer (Esenyurt-B Kategorisi), Hatice Aslı Muştu (Esenyurt-C Kategorisi), Emre Özakpınar (Kadıköy-A Kategorisi), Burak Doğa Şahin (Kadıköy-B Kategorisi), Renas Simavi (Kadıköy-C Kategorisi), Kerem Barkın Yıldız (Silivri-Minikler Kategorisi), Ömer Tüncer (Silivri-Küçükler Kategorisi), Onur Akıncıoğlu (Silivri-Yıldızlar Kategorisi), Deniz Can Gedik (Sultanbeyli Grubu), Yiğit Emre Yılmaz (Tuzla Grubu) 23 Nisan Ulusal Egemenlik Kupasını kazanan isimler oldu.

Turnuvalardan sonuçlar ve fotoğraflar turnuva sayfasında ve haberin devamında yayımlanmıştır.   FOTO GALERİ 

bahcelievler

Arnavutköy Ulusal Egemenlik Kupası: 1. Necati Efe Kolbudak  2. Mustafa Koyuncu  3. Hüseyin Başkan

Ataşehir Ulusal Egemenlik Kupası: 1. Kaan Yavuzcan  2. Berkay Göktuğ Kuru 3. Doruk Ülker

Bahçelievler Ulusal Egemenlik Kupası: 1. Efe Mustafa Sürücü  2. Mehmet Emir Özkan  3. Mehmet Yiğit Özdere

beylikduzu

Beylikdüzü Ulusal Egemenlik Kupası: 1. Ceren Ülker  2. Elif Sude Tubay  3. Utku Çankaya

esenyurt

Esenyurt Ulusal Egemenlik Kupası – A Kategorisi: 1. Fırat Cengiz  2. Yıldırım Küloğlu  3. Ömer Tarık Alkan

Esenyurt Ulusal Egemenlik Kupası – B Kategorisi: 1. Barış Kaygısızer  2. Oğuzhan Göktürk Yağşi  3. Emirhan Koca

Esenyurt Ulusal Egemenlik Kupası – C Kategorisi: 1. Hatice Aslı Muştu 2. Hasan Hüseyin Çelik 3. Ahmet Efendioğlu

kadikoy

Kadıköy Ulusal Egemenlik Kupası – A Kategorisi: 1. Emre Özakpınar  2. İda Öztuksavul  3. Demir Çolak

Kadıköy Ulusal Egemenlik Kupası – B Kategorisi: 1. Burak Doğa Şahin  2. Onur Ölmez 3. Ahmet Talha Buzul

Kadıköy Ulusal Egemenlik Kupası – C Kategorisi: 1. Renas Simavi 2. Muhammet Öztürk  3. Ahmet Hakan Öztürk

silivri

Silivri Ulusal Egemenlik Kupası – Minikler Kategorisi: 1. Kerem Barkın Yıldız  2. Batuhan Avcı  3. Ataberk Alkış

Silivri Ulusal Egemenlik Kupası – Küçükler Kategorisi: 1. Ömer Tüncer 2. Eflin Durmaz 3. Yiğit Akaltuntaş

Silivri Ulusal Egemenlik Kupası – Yıldıızlar Kategorisi: 1. Onur Akıncıoğlu 2. Safa Kesim  3. Ekrem Yağız Tez

sultanbeyli

Sultanbeyli Ulusal Egemenlik Kupası: 1. Deniz Can Gedik 2. Yusuf Efe Aydın 3. Emir Topçuoğlu

tuzla

Tuzla Ulusal Egemenlik Kupası: 1. Yiğit Emre Yılmaz  2. Metehan Özen 3. Levent Ataalp