Turnuva Yeri Duyurusu..

Duyuru Turnuva Axis İstanbul AVM (Eyüp) Kapalı Salon`da düzenlenecektir.

Ulaşım: M1 Atatürk Havalimanı-Yenikapı metrosu kullanılarak Bayrampaşa istasyonu hemen yanındadır.
 

Türkiye Küçükler&Yıldızlar Takım Şampiyonası-İstanbul İl Yarışmaları Kulüp Ana Listeleri Yayımlandı

DuyuruTürkiye Küçükler&Yıldızlar Takım Şampiyonası kulüp ana listeleri turnuva sayfasında (üst menü/Takımlar başlığında) yayımlanmıştır. Turnuva 6-7-27-28 Nisan 2019 tarihlerinde U12 Genel, U12 Kadınlar, U18 Genel ve U18 Kadınlar kategorilerinde yapılacaktır. İl yarışmaları gruplarında yer alan takımların ana listelerine olabilecek itirazların Federasyon Teknik Kuruluna bildirimi için son tarih-saat: 18.03.2019 -saat 17:00'dir.    TURNUVA PROGRAMI 

Tüm kuluüplerimize başarılar dileriz.   İstanbul Satranç İl Temsilciliği

2019 İstanbul Kulüpler Yarışmaları Planlama Toplantısı Yapıldı..

1DSCN8870 2DSCN8854

2019 dönemi İstanbul Kulüpler Yarışmalarıyla ilgili planlama toplantısı 2 Mart 2019 – Cumartesi günü İstanbul İl Temsilciliği Eğitim Salonunda yapıldı. Toplantıya İl Temsilcisi Rıza Öney, İstanbul Kulüpler Koordinatörü IA Özgür Acar, TSF Teknik Kurul Üyesi IA Cüneyt Kamil Yıldırım, İstanbul İl Hakem Kurulu Asbaşkanı IA Bilge İbrahim Özel ve kulüp temsilcileri katıldı. Toplantıda Türkiye Kulüpler Şampiyonası İl Yarışmaları ve Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Şampiyonası İl Yarışmaları hakkında bilgi verildi. Toplantıda ayrıca lig takvimi ve turnuvaların yapılacağı yerlerle ilgili kulüplerin görüş ve önerileri paylaşıldı. 

TKY Ana Liste Bildirimi Hakkında Bilgilendirme..

Duyuru1- Genel U-12 ve Genel U-18 takım ana listelerinde en az 4 en fazla 8, Kadınlar U-12 ve Kadınlar U-18 takım ana listelerinde en az 2 en fazla 4 sporcu bulunabilir.

2- TC vatandaşı olmayan sporcular listelerde yer alamazlar.

3- Takım ana listelerinde Mart 2018 UKD ve 1 Mart 2018 tarihindeki güncel ELO listesi kullanılır.

4- Takım ana listelerinde sporcuların sıralamasında herhangi bir kriter bulunmamaktadır. Bu ligde yer alan sporcular kulüplerinin katıldığı diğer liglere de katılabilirler.

5- İl yarışmaları tamamlanıncaya kadar ana listelerde hiçbir değişiklik yapılamaz.

6- Ana listeye yazılan sporcunun sezon vizesinin ve transfer işlemlerinin (varsa) tamamlanmış olduğu kontrol edilmelidir.

7- Ana liste gönderilirken sitede bulunan ‘Ana Liste Bildirim Formu’ doldurularak gönderilmelidir. Başka yollarla gönderilecek bilgiler dikkate alınmayacaktır.

8- Kulüplerimiz hangi kategoride / kategorilerde yarışmaya katılacaksa formda ilgili yeri doldurup gönderecektir.

9- Kulüplerimizin takım ana listelerini en geç 04.03.2019 – Pazartesi günü 24.00’a kadar takimlar2019@istanbultsf.org  e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

    ANA LİSTE FORMU`nu kaydetmek için tıklayınız.. 

Kulüp Lisans-Vize İşlemleri Duyurusu..

DuyuruTurnuva yönergesi 2.3. maddesine göre liglere katılacak kulüplerin TSF Harç ve bedeller çizelgesinde yer alan kulüp vizesi bedelini kulüpler katılım son başvuru tarihine kadar (25.2.2019) yaptırmaları gerekmektedir. TSF lisans hesabına yatırılabileceği gibi TSF lisans Bilgi Sisteminden online ödeme yöntemiyle de yapılabilmektedir. Banka yoluyla yapılması durumunda dekontun lisans@tsf.org.tr e-posta adresine son başvuru tarhi öncesi gerekmektedir.  Online Kulüp Vize İşlemi için tıklayınız..

2019 İstanbul Küçükler ve Yıldızlar Takım Turnuvaları..

isttakimlar2018_dikeys2019 İstanbul Küçükler ve Yıldızlar Takım Turnuvaları Küçükler (7-12 Yaş), Yıldızlar (7-18 Yaş) ile Kadınlar-U12 (7-12 Yaş) ve Kadınlar-U18 (7-18 Yaş) olmak üzere 4 kategoride ve GHSİM tarafından satranç branşı tescilli kulüplerin takım kurarak katılımıyla gerçekleşecektir.

Turnuvanın 22 Mart-28 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanmış olup, katılım için son başvuru dönemi 25 Şubat 2019 Pazartesi 16.00`a kadardır.

Turnuvada oynamak isteyen sporcularımız İstanbul`da faaliyet gösteren satranç kulüpleriyle iletişime geçebilirler, İstanbul Satranç Kulüpleri listesi için tıklayınız..

Takım Turnuvasıyla ilgili bilgiler:

– Her kulüp her kategoride sadece 1 takımla katılabilir,

– Küçükler ve Yıldızlar 4 asıl ve 4 yedek sporcudan, kadınlar takımları ise 2 asıl ve 2 yedek sporcudan oluşur. Kulüpler sadece 1 kategoride katılım gösterebileceği gibi tüm kategorilerde de takım kurarak katılım gösterebilir.

– Turnuva 22 Mart-28 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

– Turunuvaya katılım için son başvuru tarihi 25 Şubat 2019 Pazartesi 16.00`a kadardır. Başvuru kulüp tarafından GHSİM`ne dilekçe ile yapılır. Dilekçe örneği için tıklayınız.. 

– İl/İlçe yarışmalarına katılan her kulüp, 50 TL turnuva katkı payını yönergede belirtilen hesaba takım ve yarışma adı açıklaması ile yatırmalı, dekontu da turnuva e-posta adresine kulüp katılımı son başvurusu tarihine kadar iletmelidir.

– Sporcuların kulübe transferi için son tarih 25 Şubat 2019 Pazartesi günüdür.

Detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.   TURNUVA YÖNERGESİ 

Türkiye Küçükler&Yıldızlar Takım Şampiyonası-İstanbul İl Yarışmaları Kulüp Ana Listeleri Yayımlandı

DuyuruTürkiye Küçükler&Yıldızlar Takım Şampiyonası kulüp ana listeleri haberin devamında yayımlanmıştır. Bu yıl yenilenen formatıyla ilk defa düzenlenecek şampiyonada Küçükler-Anadolu ve Yıldızlar-Anadolu Grubu yarışmaları 7-8-15 Nisan tarihlerinde, Küçükler-Avrupa, Yıldızlar-Avrupa Grubu yarışmaları 7-8 Nisan ve 6 Mayıs tarihlerinde, Kadınlar Grubu yarışmaları ise 7-8 Nisan ve 5-6 Mayıs tarihlerinde yapılacaktır. İl yarışmaları gruplarında yer alan takımların ana listelerine olabilecek itirazların Federasyon Teknik Kuruluna bildirimi için son tarih-saat: 19.03.2018 -saat 17:00'dir.

Bütün kuluüplerimize başarılar dileriz.   İstanbul Satranç İl Temsilciliği

Kadınlar Takım Listesi     Yıldızlar Avrupa Grubu Takım Listesi     Küçükler Avrupa Takım Listesi

Yıldızlar Anadolu Takım Listesi     Küçükler Anadolu Takım Listesi

Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Şampiyonası Hakkında Önemli Duyuru

isttakimlar2018 dikeysKulüplerimizin dikkatine,
Türkiye Küçükler&Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonasında sporcu sayıları ile ilgili değişikliğe gidilmiştir.
Sporcu sayıları Küçükler ve Yıldızlar kategorisinde en az 4 en çok 8, Kadınlar kategorisinde en az 2 en çok 4 olacak şekilde revize edilmiştir.
Bu işlemler sistem üzerinden yapılacak olup, sistem 12/03/2018 Pazartesi saat 17:00’da açılacak ve 14/03/2018 Çarşamba günü saat 23:59 da sona erecektir.
Dileyen kulüplerimiz takımlarına eklemek istedikleri sporcuları(kendi bünyesinde olan, transfer olmadan)  takimlar2018@istanbultsf.org e-posta adresine bildirerek bu zaman diliminde ekleyebileceklerdir. Yeni kulüp ekleme veya transfer işlemi yapılmayacaktır.
Final yönergesinde;
Madde 5.2 şu şekilde değişmiştir. "Birinci olan kulüpler U12 ve U18 kategorilerinde ana listelerinde yer alan sporcularından oluşturacakları beş (4+1) kişi ile Kadınlar kategorisinde ise ana listelerinde yer alan sporcularından oluşturacakları üç (2+1) kişi ile Avrupa Şampiyonasında yarışabilecektir."

2018 İstanbul Küçükler ve Yıldızlar Takım Turnuvaları..

isttakimlar2018_dikeys2018 İstanbul Küçükler ve Yıldızlar Takım Turnuvaları bu yıl Türkiye geneli yenilenen formatıyla Küçükler (7-12 yaş), Yıldızlar (7-18 Yaş) ve Kadınlar (7-18 Yaş) olmak üzere 3 kategoride ve GHSİM tarafından satranç branşı tescilli kulüplerin takım kurarak katılımıyla gerçekleşecektir.

Turnuvanın 23 Mart-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanmış olup, katılım için son başvuru dönemi 26 Şubat 2018 Pazartesi 16.00`a kadardır.

Turnuvada oynamak isteyen sporcularımız İstanbul`da faaliyet gösteren satranç kulüpleriyle iletişime geçebilirler, İstanbul Satranç Kulüpleri listesi için tıklayınız..

Takım Turnuvasıyla ilgili bilgiler:

– Her kulüp her kategoride sadece 1 takımla katılabilir,

– Küçükler ve Yıldızlar 4 asıl ve 1 yedek sporcudan, kadınlar takımları ise 2 asıl ve 1 yedek sporcudan oluşur. Kulüpler sadece 1 kategoride katılım gösterebileceği gibi tüm kategorilerde de takım kurarak katılım gösterebilir.

– Turnuva 23 Mart-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında başvurular tamamlandıktan sonra ilan edilecek tarihlerde yapılacaktır.

– Turunuvaya katılım için son başvuru tarihi 26 Şubat 2018 Pazartesi 16.00`a kadardır. Başvuru kulüp tarafından GHSİM`ne dilekçe ile yapılır. Dilekçe örneği için tıklayınız.. 

– Sporcuların kulübe transferi için son tarih 23 Şubat 2018 Cuma günüdür.

– Turnuvayı tamamlayan tüm takımlar 2018 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Turnuvasına katılma hakkı kazanır.

– Turnuva 90 dakika +30 saniye düşünme süresinde takım isviçre sistemi ve takım döner sistem formatında yapılacaktır.

– Turnuva sonuçları UKD-ELO hesaplamalarında şartlar sağlanması durumunda kullanılacaktır.

– Turnuva, 2017-2018 İstanbul Kulüpler Birinciliği Turnuvasıyla (Yöresel Lig) ile çakışmayacak şekilde planlanacak olup, kulübün aynı sporcuları her iki turnuvayı da katılım gösterebilir, listelerde yer alabilir.

– Kulüplerin her kategori için ana listeleri 2-5 Mart 2018 tarihleri arasında turnuva koordinatörüne teslim edilmesi gerekir.

– Grup oluşumu takım sayısına ve İstanbul geneli dağılıma göre son başvuru tarihi sonrası ilan edilecektir.

Detaylı bilgiye turnuva yönergesinden ulaşabilirsiniz.