2017-2018 İstanbul Küçükler ve Yıldızlar Takım Turnuvası Başlıyor..

isttakimlar2018 dikeys2017-2018 İstanbul Küçükler ve Yıldızlar Takım Turnuvası 7 Nisan 2018 Cumartesi günü başlıyor..

Bu yıl yenilenen formatıyla ve kulüp takımlarının katılımıyla yapılacak olan turnuva Avrupa ve Anadolu Yakası Gruplarında Küçükler-yıldızlar ve kadınlar kategorilerinde düzenlenecek.

Turnuva Avrupa Yakasında Zeytinburnu UPS Spor Kompleksi ve Anadolu Yakasında ise Pendik Belediyesi Arif Nihat Asya Kültür Merkezi ev sahipliğinde yapılacaktır.

Turnuva programı ve ulaşım bilgisi turnuva sayfasında yayımlanmıştır. Katılacak tüm kulüplerimize ve sporcularına başarılar diliyoruz.

   PROGRAM      ULAŞIM 

Türkiye Küçükler&Yıldızlar Takım Şampiyonası-İstanbul İl Yarışmaları Kulüp Ana Listeleri Yayımlandı

DuyuruTürkiye Küçükler&Yıldızlar Takım Şampiyonası kulüp ana listeleri haberin devamında yayımlanmıştır. Bu yıl yenilenen formatıyla ilk defa düzenlenecek şampiyonada Küçükler-Anadolu ve Yıldızlar-Anadolu Grubu yarışmaları 7-8-15 Nisan tarihlerinde, Küçükler-Avrupa, Yıldızlar-Avrupa Grubu yarışmaları 7-8 Nisan ve 6 Mayıs tarihlerinde, Kadınlar Grubu yarışmaları ise 7-8 Nisan ve 5-6 Mayıs tarihlerinde yapılacaktır. İl yarışmaları gruplarında yer alan takımların ana listelerine olabilecek itirazların Federasyon Teknik Kuruluna bildirimi için son tarih-saat: 19.03.2018 -saat 17:00'dir.

Bütün kuluüplerimize başarılar dileriz.   İstanbul Satranç İl Temsilciliği

Kadınlar Takım Listesi     Yıldızlar Avrupa Grubu Takım Listesi     Küçükler Avrupa Takım Listesi

Yıldızlar Anadolu Takım Listesi     Küçükler Anadolu Takım Listesi

Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Şampiyonası Hakkında Önemli Duyuru

isttakimlar2018 dikeysKulüplerimizin dikkatine,
Türkiye Küçükler&Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonasında sporcu sayıları ile ilgili değişikliğe gidilmiştir.
Sporcu sayıları Küçükler ve Yıldızlar kategorisinde en az 4 en çok 8, Kadınlar kategorisinde en az 2 en çok 4 olacak şekilde revize edilmiştir.
Bu işlemler sistem üzerinden yapılacak olup, sistem 12/03/2018 Pazartesi saat 17:00’da açılacak ve 14/03/2018 Çarşamba günü saat 23:59 da sona erecektir.
Dileyen kulüplerimiz takımlarına eklemek istedikleri sporcuları(kendi bünyesinde olan, transfer olmadan)  takimlar2018@istanbultsf.org e-posta adresine bildirerek bu zaman diliminde ekleyebileceklerdir. Yeni kulüp ekleme veya transfer işlemi yapılmayacaktır.
Final yönergesinde;
Madde 5.2 şu şekilde değişmiştir. "Birinci olan kulüpler U12 ve U18 kategorilerinde ana listelerinde yer alan sporcularından oluşturacakları beş (4+1) kişi ile Kadınlar kategorisinde ise ana listelerinde yer alan sporcularından oluşturacakları üç (2+1) kişi ile Avrupa Şampiyonasında yarışabilecektir."

2018 İstanbul Küçükler ve Yıldızlar Takım Turnuvaları..

isttakimlar2018_dikeys2018 İstanbul Küçükler ve Yıldızlar Takım Turnuvaları bu yıl Türkiye geneli yenilenen formatıyla Küçükler (7-12 yaş), Yıldızlar (7-18 Yaş) ve Kadınlar (7-18 Yaş) olmak üzere 3 kategoride ve GHSİM tarafından satranç branşı tescilli kulüplerin takım kurarak katılımıyla gerçekleşecektir.

Turnuvanın 23 Mart-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanmış olup, katılım için son başvuru dönemi 26 Şubat 2018 Pazartesi 16.00`a kadardır.

Turnuvada oynamak isteyen sporcularımız İstanbul`da faaliyet gösteren satranç kulüpleriyle iletişime geçebilirler, İstanbul Satranç Kulüpleri listesi için tıklayınız..

Takım Turnuvasıyla ilgili bilgiler:

– Her kulüp her kategoride sadece 1 takımla katılabilir,

– Küçükler ve Yıldızlar 4 asıl ve 1 yedek sporcudan, kadınlar takımları ise 2 asıl ve 1 yedek sporcudan oluşur. Kulüpler sadece 1 kategoride katılım gösterebileceği gibi tüm kategorilerde de takım kurarak katılım gösterebilir.

– Turnuva 23 Mart-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında başvurular tamamlandıktan sonra ilan edilecek tarihlerde yapılacaktır.

– Turunuvaya katılım için son başvuru tarihi 26 Şubat 2018 Pazartesi 16.00`a kadardır. Başvuru kulüp tarafından GHSİM`ne dilekçe ile yapılır. Dilekçe örneği için tıklayınız.. 

– Sporcuların kulübe transferi için son tarih 23 Şubat 2018 Cuma günüdür.

– Turnuvayı tamamlayan tüm takımlar 2018 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Turnuvasına katılma hakkı kazanır.

– Turnuva 90 dakika +30 saniye düşünme süresinde takım isviçre sistemi ve takım döner sistem formatında yapılacaktır.

– Turnuva sonuçları UKD-ELO hesaplamalarında şartlar sağlanması durumunda kullanılacaktır.

– Turnuva, 2017-2018 İstanbul Kulüpler Birinciliği Turnuvasıyla (Yöresel Lig) ile çakışmayacak şekilde planlanacak olup, kulübün aynı sporcuları her iki turnuvayı da katılım gösterebilir, listelerde yer alabilir.

– Kulüplerin her kategori için ana listeleri 2-5 Mart 2018 tarihleri arasında turnuva koordinatörüne teslim edilmesi gerekir.

– Grup oluşumu takım sayısına ve İstanbul geneli dağılıma göre son başvuru tarihi sonrası ilan edilecektir.

Detaylı bilgiye turnuva yönergesinden ulaşabilirsiniz.