Cağaloğlu Anadolu Lisesi Liselerarası 3. Satranç Takım Turnuvası..

cagaloglu 2019_afissCağaloğlu Anadolu Lisesi tarafından 16-17 Mart 2019 tarihlerinde İstanbul`daki liselerin katılımna yönelik Cağaloğlu Anadolu Lisesi Liselerarası 3. Satranç Takım Turnuvası düzenlenecektir. Takımlar 4 asıl ve 1 yedek sporcudan oluşur. Turnuva 6 Tur takım isviçre sistemiyle düzenlenecektir. Katılım 30 takımla sınırlı olup, kayıtlar 1 Mart 2019 Cuma 21.00`dan itibaren istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yöntemiyle başlayacaktır. Detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.
ÖDÜL DUYURUSU: İlk 3 takıma teknolojik hediyeler verilecektir.
   pdfTurnuva Yönergesi   jpgTurnuva Afişi   Online Kayıt

 

Fen Bilimleri Okulları Liselerarası Satranç Turnuvası Tamamlandı

IMG-20190309-WA0015

Fen Bilimleri Eğitim Kurumlarının düzenlediği Fen Bilimleri Okulları Liselerarası Satranç Turnuvası ödül töreni Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Beşiktaş Temel Lisesi Müdürü Şule Dulkadir, turnuva direktörü Yusuf Büyükdağ, turnuva başhakemi Murat Kaçan ve sporcuların katılımıyla düzenlendi.

6 Tur 15'+5" eklemeli tempo ile düzenlenen turnuva sonucunda dereceler:

 1. Emre Demirbaş (5,5 Puan)

2. Berke Güncan (5 Puan)

3. İlhan Serhat Salman (5 Puan) 

FOTO GALERİ

Galatasaray S.K. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası..

gs 23nisan2019_afissGalatasaray Spor Kulübü`nden bir büyük satranç organizasyonu daha..
23 Nisan etkinlikleri kapsamında 23-24 Mart 2019 tarihlerinde Galatasaray Spor Kulübü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Her yaşa açık ve 10 kategoride düzenlenecek turnuvaya 1.000 sporcunun katılımı planlanmış olup, toplamda 50.500 TL maddi ödül verilecektir. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadı Salonlarında düzenlenecek turnuva, 1.000 sporcunun katılımı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın kutlamalarıyla satranç şölenine dönüşecektir.
23 Nisan günün anlam ve önemine de uygun olarak turnuvanın sloganı: "Tuttuğun takımın formasını giy gel, dostluk kazansın.."
Turnuva her yaşa açık 3 rating kategorisi ile 6 yaş grubu kategorisinden oluşmaktadır.
Turnuvanın 6 tur İsviçre sistemi ve 35 dakika + 30 saniye zaman temposunda UKD hesaplamalarına dahil düzenlenmesi planlanmıştır.
Açık turnuva kategorilerinin yanı sıra turnuva organizasyonu tarafından, 10 davetli sporcunun katılımıyla Döner sistem kapalı yıldırım turnuvası yapılacaktır. Yıldırım Turnuvası`nda 10.000 TL maddi ödül verilecek olup, yönergesi ilan edilecektir.
Turnuva ile ilgili ayrıntılı bilgiye turnuva yönergesinden ulaşabilirsiniz.
BİLGİ: Ödeme IBAN no Denizbank`tır.
BİLGİLENDİRME: Turnuva kategori kriterleri yönergede belirtilmiştir. Buna göre tüm sporcular sadece bir kategorinin katılım koşullarını sağlayabilmektedir, kategoriler arasında geçiş yapılmamaktadır.

    pdfTURNUVA YÖNERGESİ    pngTURNUVA AFİŞİ     ONLINE KAYIT

Fen Bilimleri Okulları Liselerarası Satranç Turnuvası

fenbilimleri2019 afissFen Bilimleri Eğitim Kurumları tarafından 9 Mart 2018 Cumartesigünü liseler arası satranç turnuvası düzenlenecektir. Turnuva 6 tur, 15dk+5sn düşünme süresinde hızlı satranç turnuvası olarak düzenlenecektir. Turnuva Fen Bilimleri Beşiktaş Temel Lisesi`nde  yapılacaktır.

 

Turnuvaya kayıtlar istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden 21 Şubat 2019 Perşembe 21:00`dan itibaren başlayacaktır. Detaylı bilgiye turnuva yönergesinden ulaşabilirsiniz.

   pdfTURNUVA YÖNERGESİ    TURNUVA AFİŞİ      

 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları 7. Geleneksel Satranç Turnuvası..

darussafaka2019 afissDarüşşafaka Eğitim Kurumları tarafından 2-3 Mart 2019 tarihlerinde 7. Geleneksel Satranç Turnuvası yapılacaktır. Turnuva bireysel takım turnuvası olarak, Küçükler (2007 ve Sonrası Doğum Tarihli Ortaokul Öğrencileri), Yıldızlar (2006 ve Öncesi Doğum Tarihli Ortaokul Öğrencileri) ve Gençler (Liseler) kategorilerinde yapılacaktır. Her kategoride okullar üçer sporcu ile takım kurarak katılabilecektir. Kategoriler 50 sporcu ile sınırlıdır.
Turnuva kayıtları 8 Şubat 2019 Cuma 20:00`dan itibaren istanbul.tsf.org.tr sitesinde online olarak alınmaya başlanacaktır. Detaylı bilgiler turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.
 pdfTurnuva Yönergesi   jpgTurnuva Afişi

2018-2019 İstanbul Okul Sporları Bölge Turnuvaları Başlıyor..

2019 okulspor_bolge_afis_dikey2018-2019 İstanbul Okul Sporları Satranç İl Birinciliği 14-17 Ocak 2019 tarihlerinde 1. 2. ve 3. Bölge Turnuvaları yapılacaktır. Turnuvalar İstanbul geneli tüm resmi ve özel okulların katılımına açıktır. 2. Bölge Turnuvası Kağıthane Belediyesi Yahya Kemal Spor Kompleksinde, 3. Bölge Turnuvası ise Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi`nde yapılacaktır.
Turnuva formatına göre; okullar her kategoride 4 asıl+2 yedek sporcuyla kategorilere katılabilirler. Birden fazla katılım talepleri son başvuru tarihi sonrası gelen toplam başvuru sayısına göre değerlendirilecektir.
Her turruva grubunda; Minikler, Küçükler,Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde ve her kategoride genel ve kızlar kategorileri ayrı olarak toplamda 8 kategoride düzenlenecektir.
Kayıt için yönergede belirtilen başvuru adımları izlenmelidir. Kayıtlar turnuva sayfasından online kayıt yöntemiyle başlamıştır. Ayrınıtılı bilgiye turnuva sayfasından ve yönergelerinden ulaşabilirsiniz.    TURNUVA SAYFASI

İSD-Şişli Belediyesi İsmet İnönü ELO Satranç Turnuvası Tamamlandı..

sislibel2018_toren

İstanbul Satranç Derneği ve Şişli Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen İsmet İnönü`yü Anma ELO Satranç Turnuvası ödül töreni  Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, İSD Başkanı Arno Garabetyan, turnuva direktörü Şant Özbülbül, turnuva Başhakemi IA Hakan Özgür, sporcular ve sporcu aileleri katılımıyla düzenlendi. 7 Tur düzenlenen turnuva sonucunda dereceler:

A Kategorisi: 1. Can Baylav 2. Adar Tarhan 3. Abdullah Dinke 4. CM Taha Özkan 5.Ataberk Eren

B Kategorisi: Hayrun Nisa Şahin 2. Can Durak 3. Emre Durak 4. Metehan Özen 5. Buğra Karademir

C Kategorisi: 1. Ertuğrul Emre  Duran 2.İbrahim Mammadov 3. Muhammed Fatih Özdemir 4. Aron Nemeth 5. Ersöz Celalettin

Dereceye giren sporculara kupa ve madalya ödüllerinin yanı sıra Şişli Belediyesi  taradında nakdi ödüller takdim edildi.

FOTO GALERİ

 

İSD-Şişli Belediyesi İsmet İnönü ELO Satranç Turnuvası Başladı

DSCN9192

 

İstanbul Satranç Derneği ve Şişli Belediyesi iş birliğiyle İsmet İnönü`yü Anma ELO Satranç Turnuvası  Şişli Belediye Başkanlığı Binasında başladı. 300' e yakın sporcunun katıldığı turnuvada 12 masa Canlı yayınlanıyor.

CANLI YAYIN  FOTO GALERİ

 

 

 

FM Deniz ARMAN ve IM Can ARDUMAN İstanbul Satranç Derneği adına canlı turnuva analizleri:

 3.INÖNÜ ELO SATRANÇ TURNUVASI – 1.TUR ÖZET

 3.INÖNÜ ELO SATRANÇ TURNUVASI – 2.GÜN ÖZETİ (TUR 2-3-4)

 

 

İSD-Şişli Belediyesi İsmet İnönü ELO Satranç Turnuvası 21-23 Aralık 2018`de..

inonu2018 afiss İstanbul Satranç Derneği ve Şişli Belediyesi iş birliğiyle 21-23 Aralık 2018 tarihleri arasında İsmet İnönü`yü Anma ELO Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Turnuvanın 60 dakika +30 saniye düşünme süresinde 7 tur düzenlenmesi planlanmıştır. Turnuva Şişli Belediye Başkanlığı Binasında yapılacaktır.
Turnuva 3 rating kategorisinde düzenlenecek olup, turnuva kayıtları 3 Aralık 2018 Pazartesi 21.00`dan itibaren istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yöntemiyle başlayacaktır. Detaylı bilgiye turnuva yönergesinden ulaşabilirsiniz.
Duyuru: Turnuvaya kayıt yaptıran tüm sporcular asıl sporcu olarak turnuvaya kabul edilmiştir. Kategorilere göre hazırlanmış sporcu listesine haberin devamından ulaşabilirsiniz. Turnuvaya katılamayacak sporcu varsa en kısa zamanda yönergede belirtildiği gibi kayıt iptal işlemi gerçekleştirmelidir. Turnuvada her kategoriden ilk masalardan maçların canlı yayımlanması planlanmıştır. Katılacak tüm sporculara başarılar dileriz.
   pdfTURNUVA YÖNERGESİ   jpgTURNUVA AFİŞİ   SPORCU LİSTESİ 

 

 

 

Kabataş Erkek Lisesi 2. Liselerarası Takım Satranç Turnuvası 8-9 Aralık `da..

kabatas2018 afissKabataş Erkek Lisesi tarafından 8-9 Aralık 2018 tarihlerinde Kabataş Erkek Lisesi 2. Liselerarası Takım Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Turnuva İstanbul geneli lise okul takımlarının katılımına açıktır. Takımlar 4 asıl ve 2 yedek sporcudan oluşacaktır.
Turnuvanın 6 tur 45dakika+30saniye düşünme süresinde UKD hesaplamalarına dahil düzenlenmesi planlanmıştır. 
Turnuva online kayıtları 30 takımla sınırlı olup kayıtlar 13 Kasım 2018 Salı 20.00`dan itibaren istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yöntemiyle başlayacaktır. Detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.
   pdfTURNUVA YÖNERGESİ   jpgTURNUVA AFİŞİ    docBAŞVURU FORMU     TURNUVA SONUÇLARI