2018-2019 İstanbul Okul Sporları Bölge Turnuvaları Başlıyor..

2019 okulspor_bolge_afis_dikey2018-2019 İstanbul Okul Sporları Satranç İl Birinciliği 14-17 Ocak 2019 tarihlerinde 1. 2. ve 3. Bölge Turnuvaları yapılacaktır. Turnuvalar İstanbul geneli tüm resmi ve özel okulların katılımına açıktır. 2. Bölge Turnuvası Kağıthane Belediyesi Yahya Kemal Spor Kompleksinde, 3. Bölge Turnuvası ise Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi`nde yapılacaktır.
Turnuva formatına göre; okullar her kategoride 4 asıl+2 yedek sporcuyla kategorilere katılabilirler. Birden fazla katılım talepleri son başvuru tarihi sonrası gelen toplam başvuru sayısına göre değerlendirilecektir.
Her turruva grubunda; Minikler, Küçükler,Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde ve her kategoride genel ve kızlar kategorileri ayrı olarak toplamda 8 kategoride düzenlenecektir.
Kayıt için yönergede belirtilen başvuru adımları izlenmelidir. Kayıtlar turnuva sayfasından online kayıt yöntemiyle başlamıştır. Ayrınıtılı bilgiye turnuva sayfasından ve yönergelerinden ulaşabilirsiniz.    TURNUVA SAYFASI

İSD-Şişli Belediyesi İsmet İnönü ELO Satranç Turnuvası Tamamlandı..

sislibel2018_toren

İstanbul Satranç Derneği ve Şişli Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen İsmet İnönü`yü Anma ELO Satranç Turnuvası ödül töreni  Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, İSD Başkanı Arno Garabetyan, turnuva direktörü Şant Özbülbül, turnuva Başhakemi IA Hakan Özgür, sporcular ve sporcu aileleri katılımıyla düzenlendi. 7 Tur düzenlenen turnuva sonucunda dereceler:

A Kategorisi: 1. Can Baylav 2. Adar Tarhan 3. Abdullah Dinke 4. CM Taha Özkan 5.Ataberk Eren

B Kategorisi: Hayrun Nisa Şahin 2. Can Durak 3. Emre Durak 4. Metehan Özen 5. Buğra Karademir

C Kategorisi: 1. Ertuğrul Emre  Duran 2.İbrahim Mammadov 3. Muhammed Fatih Özdemir 4. Aron Nemeth 5. Ersöz Celalettin

Dereceye giren sporculara kupa ve madalya ödüllerinin yanı sıra Şişli Belediyesi  taradında nakdi ödüller takdim edildi.

FOTO GALERİ

 

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2. Satranç Turnuvası

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 23-24 Mart 2019 tarihleri arasında Sait Çiftçi İlkokulu Spor Salonunda Şişli İlçesi İlkokullararası Satranç Turnuvası yapılacaktır.

Detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanacaktır.

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 1. Satranç Turnuvası: FOTO GALERİ

İSD-Şişli Belediyesi İsmet İnönü ELO Satranç Turnuvası Başladı

DSCN9192

 

İstanbul Satranç Derneği ve Şişli Belediyesi iş birliğiyle İsmet İnönü`yü Anma ELO Satranç Turnuvası  Şişli Belediye Başkanlığı Binasında başladı. 300' e yakın sporcunun katıldığı turnuvada 12 masa Canlı yayınlanıyor.

CANLI YAYIN  FOTO GALERİ

 

 

 

FM Deniz ARMAN ve IM Can ARDUMAN İstanbul Satranç Derneği adına canlı turnuva analizleri:

 3.INÖNÜ ELO SATRANÇ TURNUVASI – 1.TUR ÖZET

 3.INÖNÜ ELO SATRANÇ TURNUVASI – 2.GÜN ÖZETİ (TUR 2-3-4)

 

 

İSD-Şişli Belediyesi İsmet İnönü ELO Satranç Turnuvası 21-23 Aralık 2018`de..

inonu2018 afiss İstanbul Satranç Derneği ve Şişli Belediyesi iş birliğiyle 21-23 Aralık 2018 tarihleri arasında İsmet İnönü`yü Anma ELO Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Turnuvanın 60 dakika +30 saniye düşünme süresinde 7 tur düzenlenmesi planlanmıştır. Turnuva Şişli Belediye Başkanlığı Binasında yapılacaktır.
Turnuva 3 rating kategorisinde düzenlenecek olup, turnuva kayıtları 3 Aralık 2018 Pazartesi 21.00`dan itibaren istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yöntemiyle başlayacaktır. Detaylı bilgiye turnuva yönergesinden ulaşabilirsiniz.
Duyuru: Turnuvaya kayıt yaptıran tüm sporcular asıl sporcu olarak turnuvaya kabul edilmiştir. Kategorilere göre hazırlanmış sporcu listesine haberin devamından ulaşabilirsiniz. Turnuvaya katılamayacak sporcu varsa en kısa zamanda yönergede belirtildiği gibi kayıt iptal işlemi gerçekleştirmelidir. Turnuvada her kategoriden ilk masalardan maçların canlı yayımlanması planlanmıştır. Katılacak tüm sporculara başarılar dileriz.
   pdfTURNUVA YÖNERGESİ   jpgTURNUVA AFİŞİ   SPORCU LİSTESİ 

 

 

 

Kabataş Erkek Lisesi 2. Liselerarası Takım Satranç Turnuvası 8-9 Aralık `da..

kabatas2018 afissKabataş Erkek Lisesi tarafından 8-9 Aralık 2018 tarihlerinde Kabataş Erkek Lisesi 2. Liselerarası Takım Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Turnuva İstanbul geneli lise okul takımlarının katılımına açıktır. Takımlar 4 asıl ve 2 yedek sporcudan oluşacaktır.
Turnuvanın 6 tur 45dakika+30saniye düşünme süresinde UKD hesaplamalarına dahil düzenlenmesi planlanmıştır. 
Turnuva online kayıtları 30 takımla sınırlı olup kayıtlar 13 Kasım 2018 Salı 20.00`dan itibaren istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yöntemiyle başlayacaktır. Detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.
   pdfTURNUVA YÖNERGESİ   jpgTURNUVA AFİŞİ    docBAŞVURU FORMU     TURNUVA SONUÇLARI 

Özdilek AVM Satranç Turnuvaları 17-18 Kasım 2018`de

ozdilekavm logo Özdilek Holding tarafından 12 ilde bulunan Özdilek AVM merkezlerinde toplam 16 Lokasyonunda 17-18 Kasım 2018 tarihlerinde eş zamanlı olarak Satranç Turnuvaları düzenlenecektir.
Turnuva İstanbul`da Özdilek Park-İstanbul Şişli lokasyonunda düzenlenecek olup, turnuvaların düzenleneceği diğer iller ise: Afyonkarahisar, Antalya, Bolu, Bursa (5 Lokasyonda), Düzce, Eskişehir, İzmir, Kocaeli, Manisa, Uşak, Yalova illerindeki Özdilek AVM Merkezlerinde gerçekleştirilecektir.
Turnuva 2003-2012 yılları ve arası sporcuların katılımına açık olup, Seçme Yarışmaları 6 Tur üzerinden, düşünme süresi 35 dakika+30saniye eklemeli UKD turnuvası olarak düzenlenecektir. Turnuva başvuruları 6 Kasım 2018 Salı 20:00`dan itibaren istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yöntemiyle başlayacaktır. Turnuva kontenjanı 64 sporcuyla sınırlıdır.
16 Seçme Yarışması şampiyonu ertesi hafta 24-25 Kasım 2018 tarihinde Bursa`da yapılacak olan Final yarışmasına katılım hakkı kazanacaklardır.
    pdfTurnuva Genel Yönergesi    EŞLENEDİRME/SONUÇLAR  FOTO GALERİ

Cumhuriyetimizin 95. Yılı Kutlu Olsun

bayram gorsel

Kurtuluş Savaşı'nda gösterilen büyük gayret ve fedakârlıklarla elde ettiğimiz; bağımsızlığın, demokrasinin, özgürlüğün ve aydınlığın sembolü olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

 

TSF ŞİŞLİ İLÇE TEMSİLCİLİĞİ

 

 

 

 
 

2018-2019 İstanbul İl Birinciliği Başlıyor..

2018-2019 İstanbul Satranç İl Biistbir2018_afis_dikeys_1gruprinciliği bu yıl İstanbul`un 3 bölgesinde Kasım-Aralık 2018 haftasonu tarihlerinde 60 dakika+30 saniye düşünme süreesinde 9 tur yapılacak olup, gruplarda ilk 8`de yer alacak sporcular Ocak 2019`da yapılacak olan 2018-2019 İstanbul Satranç İl Birinciliği Finalinde oynamaya hak kazanacaktır.
1. Grup turnuvası 3-11 Kasım 2018 tarihlerinde Torium AVM ev sahipliğinde BESEM katkılarıyla Esenyurt ilçesinde düzenlenecektir.. 1. Grup turnuvası sonunda dereceye girecek sporcular kupa-madalya ödüllerininin yanı sıra Torium AVM tarafından toplamda 3.000 TL hediye çeki ile ödüllendirilecektir.
Turnuvaya kayıtlar turnuva sitesi online kayıt sayfasında başlamıştır. Detaylı bilgi turnuva sitesi yayımlanmıştır.    TURNUVA SAYFASI