Özel Evrim Okulları 2.Satranç Turnuvası 25 Mayıs 2019 Cumartesi..

evrim2019 afissÖzel Evrim Okulları tarafından 25 Mayıs 2019 Cumartesi günü okullar arası takım turnuvası düzenlenecektir. Turnuvanın 5 tur döner sistemde 20 dakika+10 saniye düşünme süresinde ve 2 kategoride (1.ve 2.sınıflar -3.ve 4.sınıflar) yapılması planlanmıştır. Turnuva Özel Evrim Okulları tarafından davetli takımların katılımıyla yapılacaktır. Detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.
    pdfTurnuva Yönergesi    jpgTurnuva Afişi

 

Tarhan Koleji Liselerarası 3. Satranç Turnuvası 28-29 Mayıs 2019`da..

tarhan2019 afissÖzel Tarhan Koleji tarafından 28-29 Mayıs 2019 tarihlerinde Beşiktaş, Beyoğlu, Eyüpsultan,Fatih, Kağıthane, Sarıyer, Şişli ilçelerindeki liselerin katılımına yönelik Tarhan Koleji 3. Liselerarası Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Turnuvanın 35 dakika +30saniye düşünme süresinde 6 tur UKD hesaplamalarına dahil yapılması planlanmıştır. Turnuva bireysel takım turnuvası olarak yapılacak olup, her okul en fazla 4 sporcu ile katılabilir.
Turnuva kontenjanı toplam 50 sporcuyla sınırlı olup, kayıtlar istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden 18 Mayıs 2019 Cumartesi 20:00`da başlayacaktır. Detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.
 pdfTurnuva Yönergesi  jpgTurnuva Afişi    EŞLENDİRME/SONUÇLAR

Galatasaray Lisesi 9. Mekteb-i Sultani Takım Turnuvası 23-24 Mayıs 2019`da..

gs2019 afissGalatasaray Lisesi tarafından 23-24 Mayıs 2019 tarihlerinde 9. Galatasaray Lisesi Mekteb-i Sultani Liselerarası Takım Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Turnuvaya lise takımları 4 asıl+2 yedek sporcu ile katılabilecektir. Turnuvaya başvurular istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yöntemiyle haberin devamında başlamıştır. Detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.
   pdfTurnuva Yönergesi     jpgTurnuva Afişi       EŞLENDİRME/SONUÇLAR 

 

 

 

 

 

 

Beşiktaş Anadolu Lisesi Liselerarası Satranç Takım Turnuvası..

bal logoBeşiktaş Anadolu Lisesi tarafından 11-12 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul`daki liselerin katılımna yönelik Beşiktaş  Anadolu Lisesi Liselerarası Satranç Takım Turnuvası düzenlenecektir. Takımlar 4 asıl ve 1 yedek sporcudan oluşur. Turnuva 6 Tur takım isviçre sistemiyle düzenlenecektir. Katılım 20 takımla sınırlı olup, kayıtlar istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yöntemiyle haberin devamında başlamıştır. Detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.
   pdfTurnuva Yönergesi     EŞLENDİRME/SONUÇLAR  FOTO GALERİ

Beyoğlu İAAL Ayhan Suskun Liselerarası 3. Satranç Turnuvası 5 Mayıs Pazar..

iaal2019 afissİstanbul Atatürk Anadolu Lisesi Ayhan Suskun Liseleararası Satranç Turnuvası 5 Mayıs 2019 Pazar günü düzenlenecektir. Turnuvaya İstanbul geneli tüm Liseler en fazla 4 sporcudan oluşan takım kurarak katılabilir.
Turnuva bireysel takım turnuvası olarak düzenlenecek olup, aynı okuldan sporcular birbiriyle eşlendirilmeyecektir. Turnuva 15 dakika +5 saniye düşünme süresinde hızlı satranç turnuvası olarak 6 tur düzenlenecektir.

Turnuva kontenjanı 80 sporcuyla sınırlı olup, kayıtlar 22 Nisan 2019 Pazartesi 20.00`dan itibaren istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yöntemiyle yapılabilir. Detaylı bilgiye turnuva yönergesinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul Erkek Lisesi 19. Uluslararası Liselerarası Satranç Festivali 27-28 Nisan`da..

iel2019r afiss İstanbul Erkek Lisesi tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Satranç Festivali’nin 19. su bu yıl 26-27-28 Nisan`da gerçekleşecek. Bu yıl Rusya, Arnavutluk, Bosna Hersek ve Moldova’dan da lise satranç takımlarının katılacağı uluslararası turnuvada yurt içinden de çok sayıda okul yer alacak. 26 Nisan'da çeşitli açılış etkinlikleriyle kapılarını aralayacak festivalde, 27 ve 28 Nisan'da düzenlenecek satranç turnuvası birçok prestijli takımın yoğun ve çekişmeli geçen mücadelelerine sahne olacak. 28 Nisan’daki maçların ardından gerçekleştirilecek kokteyl sonrası, göz kamaştırıcı teknoloji ödüllerinin verileceği ödül töreniyle festival sona erecek.
Başvuruları devam eden Festival için son başvuru tarihi 24 Nisan 2019 Çarşamba.
Türkiye liselerinin en eski ve prestijli satranç turnuvasında yer alıp süper teknoloji ödüllerine ulaşmak için şansınız devam ediyor.

  pdfTurnuva Yönergesi    jpgTurnuva Afişi   EŞLENDİRME/SONUÇLAR

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

23nisan17Ulusal bağımsızlığa kavuştuğumuz Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 98. yıl dönümünü ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir gururla kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını feda eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Liselerarası 3. Satranç Takım Turnuvası..

cagaloglu 2019_afissCağaloğlu Anadolu Lisesi tarafından 16-17 Mart 2019 tarihlerinde İstanbul`daki liselerin katılımna yönelik Cağaloğlu Anadolu Lisesi Liselerarası 3. Satranç Takım Turnuvası düzenlenecektir. Takımlar 4 asıl ve 1 yedek sporcudan oluşur. Turnuva 6 Tur takım isviçre sistemiyle düzenlenecektir. Katılım 30 takımla sınırlı olup, kayıtlar 1 Mart 2019 Cuma 21.00`dan itibaren istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yöntemiyle başlayacaktır. Detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.
ÖDÜL DUYURUSU: İlk 3 takıma teknolojik hediyeler verilecektir.
   pdfTurnuva Yönergesi   jpgTurnuva Afişi    FOTO GALERİ   

 

 

 

 

Fen Bilimleri Okulları Liselerarası Satranç Turnuvası Tamamlandı

IMG-20190309-WA0015

Fen Bilimleri Eğitim Kurumlarının düzenlediği Fen Bilimleri Okulları Liselerarası Satranç Turnuvası ödül töreni Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Beşiktaş Temel Lisesi Müdürü Şule Dulkadir, turnuva direktörü Yusuf Büyükdağ, turnuva başhakemi Murat Kaçan ve sporcuların katılımıyla düzenlendi.

6 Tur 15'+5" eklemeli tempo ile düzenlenen turnuva sonucunda dereceler:

 1. Emre Demirbaş (5,5 Puan)

2. Berke Güncan (5 Puan)

3. İlhan Serhat Salman (5 Puan) 

FOTO GALERİ

Galatasaray S.K. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası..

gs 23nisan2019_afissGalatasaray Spor Kulübü`nden bir büyük satranç organizasyonu daha..
23 Nisan etkinlikleri kapsamında 23-24 Mart 2019 tarihlerinde Galatasaray Spor Kulübü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Her yaşa açık ve 10 kategoride düzenlenecek turnuvaya 1.000 sporcunun katılımı planlanmış olup, toplamda 50.500 TL maddi ödül verilecektir. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadı Salonlarında düzenlenecek turnuva, 1.000 sporcunun katılımı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın kutlamalarıyla satranç şölenine dönüşecektir.
23 Nisan günün anlam ve önemine de uygun olarak turnuvanın sloganı: "Tuttuğun takımın formasını giy gel, dostluk kazansın.."
Turnuva her yaşa açık 3 rating kategorisi ile 6 yaş grubu kategorisinden oluşmaktadır.
Turnuvanın 6 tur İsviçre sistemi ve 35 dakika + 30 saniye zaman temposunda UKD hesaplamalarına dahil düzenlenmesi planlanmıştır.
Açık turnuva kategorilerinin yanı sıra turnuva organizasyonu tarafından, 10 davetli sporcunun katılımıyla Döner sistem kapalı yıldırım turnuvası yapılacaktır. Yıldırım Turnuvası`nda 10.000 TL maddi ödül verilecek olup, yönergesi ilan edilecektir.
Turnuva ile ilgili ayrıntılı bilgiye turnuva yönergesinden ulaşabilirsiniz.
BİLGİ: Ödeme IBAN no Denizbank`tır.
BİLGİLENDİRME: Turnuva kategori kriterleri yönergede belirtilmiştir. Buna göre tüm sporcular sadece bir kategorinin katılım koşullarını sağlayabilmektedir, kategoriler arasında geçiş yapılmamaktadır.

    pdfTURNUVA YÖNERGESİ    pngTURNUVA AFİŞİ     ONLINE KAYIT