Silivri AVM Geleceğin Yıldızları 2. Satranç Turnuvası ve Anaokulları Satranç Şenliği

18814535_10155239327112348_4014533669229556911_o

Silivri AVM Geleceğin Yıldızları 2. Satranç Turnuvası ve Anaokulları Satranç Şenliği

3-4 Mart tarihlerinde Silivri AVM de gerçekleştirilecek.

Geleceğin Yıldızları 2. Satranç Turnuvası  2006-2007 Minikler , 2008-2009 Ümitler ve 2010-2011 Küçükler

olarak üç kategoride organize edilecek olup her kategoride kız ve erkek sporculara ayrı ayrı olmak üzere

1.'lere Kupa ve Madalya , 2. 3. ve 4.'lere Plaket ve Madalya verilecek.

Anaokulları Kategorisinde turnuvayı tamamlayan tüm sporcular madalya almaya hak kazanacaklar.

Turnuvaya Kayıtları 20 Şubat 2018 Saat 20:00 de  TSF Silivri İlçe Temsilciliği internet sitesinden online kayıt yöntemi ile başlayacak.

Not: Anaokulları Satranç şenliği Cumartesi ve Pazar iki ayrı grup olarak düzenlenecektir. Kayıt sırasında kontenjan dahilinde gün tercihine göre kayıt yapılabilecektir.
Yönergeler:  ANAOKULLARI ŞENLİĞİ    İLKOKULLAR

Online Kayıt Duyurusu: Online kayıt sırasında kategori seçilmemesi durumunda sporcu kaydı ve kayıt sırası geçerlidir. Kayıtlar sona erdikten sonra sporcu doğum tarihine uygun kategoriye yerleştirilecektir. Anaokulları kategorileri için kategori seçilmemesi durumunda, kategoriler gün tercihine göre alternatifli olduğundan turnuva iletişim e-posta adresine gün tercihinizi belirtebilirsiniz. Kayıt sırası geçerli olacaktır, ancak kontenjan dahilinde değerlendirilecektir. Kontenjan sonrası kayıtlar her kategori için yedek kayıt olarak değerlendirilecektir.

DUYURU: Turnuvaya sporcuların yoğun ilgisi sonucu turnuva organizasyonu tarafından ek kontenkan sağlanmıştır. Buna göre anaokulları grupları ve küçükler kateegorisinde tüm kayıtlı sporcular asıl kayıt olarak kabul edilmiştir. Minikler ve Ümitler kategorilerinde ise kontenjan 80 sporcuya yükseltilerek sporcu listeleri yayımlanmıştır. Sporcu listelerine haberin devamından ulaşabilirsiniz.  SPORCU LİSTESİ

silivri-logo

 

Silivri Yeni Yıla Satranç ile Merhaba dedi…

25734384_10155836617457348_4644308494200472008_o

TSF Silivri İlçe Temsilciliğinin organize ettiği ve Silivri AVM'nin ev sahiğliğinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen 

Yeni Yıla Merhaba Satranç turnuvası ödül töreni ile sonuçlandı.

Üç kategoride toplam 130 sporcunun iki gün boyunca mücadele ettiği tunuvanın sonunda dereceye giren sporcular

ödüllerini  İstanbul İl Temsilci Yardımcısı Talha Emre Akıncıoğlu , Turnuva Baş Hakemi Yakup Coşkun

ve Turnuva Hakemi İlhan Gannemoğlu'nun elinden aldılar.  

Küçükler İl Birinciliği Silivri Grubu 10. Yıl Marşımız ile Başladı..

12017 İstanbul Küçükler İl Birinciliği Silivri Grubu Turnuvası 28-29 Ekim 2017 tarihlerinde TSF Silivri İlçe Temsilciliği organizasyonunda Silivri Belediyesi ve Silivri AVM katkılarıyla düzenlendi. Turnuvanın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızda düzenlenmesiyle birlikte genç sporcularımız tur öncesi 10. Yıl Marşımızı hep bir ağızdan söyleyerek maçlarına başladılar; izlemek için tıklayınız..
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve çok sayıda davetlinin de ziyaret ettiği turnuva, 7-12 yaş arası genç sporcularımızın turnuvaya yoğun ilgisiyle beraber Cumhuriyet Bayramımızda Silivri AVM`de tam bir şölene dönüştü. Turnuvadan fotoğraflara ve derecelere turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz..
    TURNUVA SAYFASI 

Silivri Belediyesinden Satranca Destek..

silivri2  silivri1
Silivri Belediyesi sponsorluğunda TSF Silivri İlçe Temsilciliğimiz ilçe okullar da satranç sınıfı oluşturmaya başladı…
Selimpaşa Yavuz Selim İlkokulu ve Gümüşyaka Hacı Ahmet Saliha Ölçer İlkokulun için  Silivri İlçe Temsilcimiz Emre silivribel logoAkıncıoğlu , Silivri Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın Meral Türkmen Terlikçi ile birlikte satranç sınıfı malzemelerini okul yetkililerine teslim etti…
İlçe de satrancın daha çok öğrenciye ulaşması için başlatılan çalışmada okullara Silivri Belediyesi tarafından  malzeme desteğine devam edilecek…

2017-2018 Silivri İlçe Birinciliği Düzenlendi..

   1silivri2silivri

Silivri İlçe Temsilciliği tarafından Silivri AVM ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi nin desteği ile organize edilen Silivri İlçe Birinciliği Satranç Turnuvası ödül töreni ile tamamlandı… Dereceye giren sporcular kupa ve madalyalarının yanında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hediye edilen bisikletlerini de aldılar… Turnuva sonunda hem genel hem de ilçe dereceleri şu şekilde oluştu:
Genel Sıralama:  1.İrem Şen  2.Mustafa Elmas  3.Cem Altın
Silivri İlçe Sıralama:  1.Cem Altın  2.Onur Akıncıoğlu  3.Cemal Karagünlü
Turnuvaya katkılarından dolayı Silivri Satranç İlçe Temsilcisi Emre Akıncıoğlu tarafından Silivri İlçe Spor Müdürü Emrah Yüksek Babuşçu`ya, AKP Silivri Ilçe Başkan Yard. Ferhat Gezerler`e ve Silivri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Şen`e plaket takdim edildi. Turnuvadan dereceler ve fotoğraflar turnuva sayfasında yayımlanmıştır.

   FOTO GALERİ    TURNUVA SAYFASI 

2017 Silivri Hızlı Satranç İlçe Birinciliği Yapıldı..

silivri_hizli2017

2017 Silivri Hızlı Satranç İlçe Birinciliği 19 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleşti. Silivri Satranç İlçe Temsilciliği tarafından Silivri Belediyesi katkılarıyla organize edilen turnuvaya 50 sporcu katıldı. Turnuva sonunda;

Genel sıralamada: 1. Mustafa Elmas  2. Cüneyt Eren  3. Oğuzhan Sakın

Silivri İlçe Sıralamasında: 1.Melih Arda Şahin  2. Onur Akıncıoğlu  3. Cemal Karagünlü

  Turnuva Sonuçları  

İstanbul Rumeli Üniversitesine Sonsuz Teşekkürler…

                  rumeli-universitesi-logo-01

Temsilciliğe başladığım Eylül 2016 tarihinden bu yana turnuvalarımıza her daim destek veren satranç sporunun ilçemizde ve bölgemiz de gelişimine maddi manevi katkı sağlayan İstanbul Rumeli Üniversitesine ve Üniversite Rektörü Sayın Prof. Dr. Salih Aynural hocama şükranlarımı sunuyorum…

Emre Akıncıoğlu 

TSF Silivri İlçe Temsilcisi 

 

 

Dünya Satranç Günü Kutlu Olsun…

IMG-20170720-WA0002

Silivri Hızlı Satranç İlçe 1. Turnuvası 19 Ağustos 2017…

silivri-logo

Silivri Hızlı Satranç İlçe Birinciliği Turnuvası

19 Ağustos 2017 Cumartesi Günü yapılacak…

Kayıtlar 5 Ağustos Cumartesi Günü Saat 20.00 de

TSF Silivri internet sitesinde başlayacak

56. Yoğurt Festivali Satranç Turnuvası Sona Erdi..

   photo_1499773362_339f9bc8145ac39d784aDSC_0856

Silivri Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Yoğurt Festivali kapsamında 56. Yoğurt Festivali Satranç Turnuvası 7-8 Temmuz 2017 tarihlerinde Silivri Belediyesi kalepark Sosyal Tesislerinde gerçekleşti. 90 sporcunun mücadele ettiği TSF Silivri İlçe Temsilciliği ve Akıl Küpü Silivri Satranç kulübünün de katkılarıyla  düzenlenen turnuva sonunda dereceye giren sporcular ödüllerini kapanış töreninde aldılar. Turnuva final sıralamasına göre;

1. GM Mustafa Yılmaz  2. Süleyman Çoban 3. Doğan Akpulat  4. WCM Esma Doğa Duran

Kategori Ödülleri: Onur Akıncıoğlu (En Başarılı Silivrili Sporcu), Uygar Duruçay (En Başarılı Küçük Sporcu)

Ödüllerini Silivri Belediyesi Başkan Yrd. Bora Balcıoğlu, Silivrispor Kulübü Başkanı Akgün Duru, TSF Silivri İlçe Temsilcisi Emre Akıncıoğlu ve Başhakem Okan Bilir sundu.

Başkan Yardımcısı Bora Balcıoğlu yaptığı konuşmada; çok güzel ve kaliteli bir turnuvayı dostça kardeşçe tamamladıklarını önümüzdeki yıllarda gelenek haline gelen Silivri Yoğurt Festivali Satranç Turnuvasının daha da kapsamlı bir şekilde organize etmeye devam edeceklerini belirterek desteklerinden ötürü Türkiye Satranç Federasyonuna,  Silivri İlçe Temsilcisi Emre Akıncıoğlu`na ve Silivri Akıl Küpü Satranç Kulübüne teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

   TURNUVA SONUÇLARI   FOTO GALERİ