KARTAL BELEDİYESPOR SATRANÇ TÜRKİYE KULÜPLER ŞAMPİYONASINDA

kulupler2016_ist_kapanis

Kartal Belediyespor Satranç Kulübü 2015-2016 Türkiye Kulüpler Şampiyonasında İstanbul'u temsil etmeye hak kazandı.

3 Nisan-8 Mayıs tarihlerinde Kartal Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı 2016 İstanbul Kulüpler Birinciliği turnuvasına 3 takımla katılan Kartal Belediyespor,8 maç puanıyla ikinci oldu. ve Türkiye Kulüpler Şampiyonasına yükseldi. Kartal Belediyespor, 15-22 Haziran tarihinde oynanacak Türkiye Kulüpler Şampiyonasına ,Şişli spor kulübü ile birlikte süper lig hedefiyle mücadele edecek.

Kartal'a 2 kupa birden.

Şampiyonaya 3 takımla katılan Kartal Belediyespor'un 2. takımı Uğurmumcu spor kulübü, 7 maç puanıyla 3. lük kürsüsünde yerini alarak üstün bir başarı sergiledi.

Kartal Belediyespor'un 10.4 yaş ortalaması ile mücadele eden 3. takımı Kartal Gücü ise çok güçlü 13 takım arasında 8. sırada yer alarak Kartal'ın bir diğer gurur kaynağı oldu.

Kartal Belediyesi hizmet binasında gerçekleşen 2016 İstanbul Kulüpler Birinciliği turnuvasında yer alan İstanbul satranç kulüpleri ve federayon yetkilileri, satranç sporuna verdiği destek ve ev sahipliği nedeniyle Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz'e teşekkür etti ve Kartal 'a getirdikleri üstün derecelerden dolayı Kartal Belediyespor'u tebrik etti.

Kartal`da 23 Nisan Satranç Şenliği Büyük İlgiyle Başladı..

 

DSCN7037DSCN7019
Kartal Belediyesi tarafından organize edilen 23 Nisan Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası 16 Nisan 2016 tarihinde Kartal Belediyesi Ana Bina Sosyal Tesislerinde yoğun bir ilgiyle 360 sporcunun katılımıyla başladı. Ailelerin ve genç sporcuların yarışmaya ilgisi büyüktü. Turnuva açılış töreni Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Karyapsan Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Zorgül, Kartal Belediyesi Kültür Müdürü Adem Uçar, Kartal Belediyespor Kulüp Başkanı Adil Şener, İl Temsilcisi Rıza Öney, Kartal Belediyesi Satranç Koordinatörü ve ilçe Temsilcisi Besim Baş`ın katılımıyla gerçekleşti. Turnuvadan eşlendirme ve sonuçlar, fotoğraflar yayımlanmıştır. 

KARTAL’DA SATRANÇ ANTRENÖRLÜĞÜ’NE İLGİ

 

 

Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği ve Kartal Belediyesi’nin katkıları gerçekleştirilen satranç antrenörlüğü kursları Kartal’da büyük ilgi topluyor. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün desteği ve öngörüsüyle Kartal’da gençlerin ve çocukların yeteneklerini ortaya çıkararak stratejik olarak ileriyi görmelerini sağlamak amacıyla başlattığı Satranç Kulübü’nün ardından satranç antrenörlüğü kursları da büyük ilgi görüyor. Çoğunluğu öğretmen olmak üzere 42 kursiyer on gün boyunca satranç antrenörlüğü diploması için Kartal Belediyesi Satranç Eğitim Salonu’nda ter dökecekler. Kartal’da özellikle okullarda ve kreşlerde satranç sporuna artan ilgiden ötürü Kartal’da da satranç antrenörlüğüne her geçen gün talep artıyor. Geçen yıl yapılan 2 kurs döneminde 72 öğretmen satranç antrenörlüğü diplomasını almıştı. Kartal Belediyesi’nin Çocuk Gelişim Merkezleri’nde de satranç antrenörlüğü dersi alan 22 öğretmende kursları başarı ile tamamlayarak satranç antrenörlüğüne hak kazanmıştı. 
 

 

KARTALDA SATRANÇ ANTRENÖRLÜĞÜ'NE İLGİ (2).jpg KARTAL’DA SATRANÇ ANTRENÖRLÜĞÜ'NE İLGİ (1).jpg KARTAL’DA SATRANÇ ANTRENÖRLÜĞÜ'NE İLGİ (2).jpg
  

Satrancın ustalarına Başkan Altınok Öz’den ödül

 

Kartal Open Uluslararası Satranç Turnuvası sona erdi

 
Kartal Belediyesi tarafından organize edilen Kartal Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvası’nda dereceye giren satranç oyuncularına ödülleri, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz tarafından verildi. Zeka fırtınasının estiği satranç turnuvasında ödüller sahiplerini buldu. 
 
Kartal Belediyesi Büyükada Sosyal Tesisleri’nde 23 Haziran’da başlayan Kartal Open Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Uluslararası satranç ustalarının katıldığı turnuvanın ödül törenine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yansı sıra Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Kartal Belediyesi Meclis 2. Başkan vekili Av. Perihan Sevim, Kartal Belediyesi meclis üyeleri, Halil Şener, Mehmet Tirgil, Yücel Süslü, Kartal Kent Konseyi Başkanı İrfan Kurtulmuş ve satranç oyuncularının aileleri katıldı. 
 
Zeka fırtınasının estiği turnuvada ödüller sahiplerini buldu 
 
200’ü yerli 10’u yabancı toplam 210 oyuncunun katıldığı turnuvaya 10 ayrı ülkeden katılım gerçekleşti. Kartal Belediyespor Satranç Antrenörü Besim Baş’ın sunduğu ödül töreninde Veteranlar, Bayanlar, A ve B kategorileri olmak üzere toplam 4 dalda ödül verildi. Toplam 15 bin lira civarında para ödülünün dağıtıldığı ödül töreninde veteranlar kategorinde Nail Gürün, bayanlar kategorisinde Işılay Yıldız birinciliği alırken, A Kategorisi 1700 ELO ve üstü, B Kategorisi 1700 ELO ve altı olmak üzere 2 kategoride karşılaşmalar gerçekleştirildi. A kategorisinde birincilik kupasını Iveri Chighladze alırken, B kategorisinde ise Sina Purisa birinci oldu. Turnuva boyunca ter döken ve çeşitli gruplarda dereceye girenlere ödülleri Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz tarafından verildi. Başkan Altınok Öz, turnuvaya katılan tüm sporculara teşekkür ederek, Kartal’da belediye olarak her branştan spora destek verdiklerinin altını çizdi. Gençlerin başarılarının artmasından memnuniyet duyduğunu belirtti. 
 
Turnuvada dereceye girenlerin ödüllerini almasından sonra Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e günün anısı olarak antika bir satranç saati hediye edildi. Türkiye’nin yanı sıra Rusya Ukrayna, Bulgaristan, Arnavutluk, Sırbistan, Kazakistan, Özbekistan, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan, İran, Irak, İsrail, Mısır ve Etopya’dan sporcuların katıldığı turnuva hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi. 
 

 

000KARTAL OPEN ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI KUPA TÖRENİ ADA TESİSLERİ (3).JPG KARTAL OPEN ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI KUPA TÖRENİ ADA TESİSLERİ (1).jpg KARTAL OPEN ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI KUPA TÖRENİ ADA TESİSLERİ (10).jpg KARTAL OPEN ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI KUPA TÖRENİ ADA TESİSLERİ (11).jpg
KARTAL OPEN ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI KUPA TÖRENİ ADA TESİSLERİ (2).jpg KARTAL OPEN ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI KUPA TÖRENİ ADA TESİSLERİ (4).jpg KARTAL OPEN ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI KUPA TÖRENİ ADA TESİSLERİ (5).jpg KARTAL OPEN ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI KUPA TÖRENİ ADA TESİSLERİ (6).jpg
KARTAL OPEN ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI KUPA TÖRENİ ADA TESİSLERİ (7).jpg KARTAL OPEN ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI KUPA TÖRENİ ADA TESİSLERİ (8).jpg KARTAL OPEN ULUSLARARASI SATRANÇ TURNUVASI KUPA TÖRENİ ADA TESİSLERİ (9).jpg
 

2015 İstanbul Kulüpler Şampiyonu: Şişli Spor Kulübü

 

kulupler foto2015 İstanbul Kulüpler Birinciliği 31 Mayıs 2015 Pazar günü III. oturumda yapılan 4. ve 5. turların ardından sona erdi. Tüm maçlarını kazanan Şişli Spor Kulübü 10 tam puan ile şampiyon oldu. Son turda İstanbul Moda Spor Kulübünün, Kartal Belediye Spor Kulübüne karşı 5-3 üstünlük sağlamasıyla, ligde ikinci İstanbul Moda Spor Kulübü (8 puan) ve üçüncü Kartal Belediye Spor Kulübü (5 puan) oldu. Kulüplerimizi tebrik ediyor ve 2015 Türkiye Kulüpler Şampiyonasında başarılar diliyoruz. Kartal Beledieysine turnuvaya ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyoruz. Kapanış töreninden fotoğraflar turnuva sayfasında yayımlanmıştır.
     TURNUVA SAYFASI 

 

Nihat Erim İlkokulu 1. Satranç Turnuvası

 

nihat erim2015 afis smallNihat Erim İlkokulu (Kartal) tarafından 30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde Nihat Erim İlkokulu 1. Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Turnuva minikler (2007-2008 doğumlular) ve küçükler (2005-2006 doğumlular) kategorilerinde yapılacaktır. 35dk+30sn düşünme süresinde 6 tur yapılacaktır. Turnuvaya kayıtlar istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yöntemiyle 21 Mayıs 2015 Perşeme 20.00`dan itibaren yapılacaktır. Detaylı bilgiler turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.
DUYURU: Turnuva online kayıtları başlamıştır. Turnuvaya kesin katılacak sporcuların kayıt yaptırmaları önemle rica olunur. Kayıt sırasında kategori seçilmemesi veya yanlış kategori seçimi durumunda, kayıtlar kapatıldıktan sonra sporcu uygun kategoriye yerleştirilir (kontenjan dahilinde) ve başvuru sırası geçerli olur. Her kategoride kontenjan sonrası kayıtlar yedek kayıt olarak değerlendirilir.
DUYURU2: Turnuva kayıtları kontenjan dahilinde sona ermiştir. Sporcu listesi her kategori için yedek ve asıl liste olarak yayımlanmıştır.
  pdfTurnuva Yönergesi   Turnuva Afişi    SPORCU LİSTESİ   

 

Görme Engelliler Satranç Turnuvası Kartal’da yapıldı

 


 

Görme engelli satranç ustaları Kartal Belediyesi’nin düzenlediği turnuvada ter döktü. 27 görme engelli 45+30 zaman temposunda karşındaki rakiplerine üstünlük sağlamak için hamleler üstüne hamleler yaptılar.  

Kartal Belediyesi hizmet binası 5’inci katında gerçekleşen ‘Görme Engelli Satranç Turnuvası’nı Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ilgiyle izledi. 
 
“Bize beyni çalışan insan lazım”
 
Görme engelli satranç turnuvasında konuşan Op. Dr. Başkan Altınok Öz, satrancın önemine değinerek şöyle konuştu: “Gözleri gören satranç oyuncularından hiç farkları yok. Arkadaşlar çok güzel satranç oynuyorlar. Hayata tutunma arzuları var. Kritik yapabiliyorlar. Satranç oynayan bir kişinin beyni çalışıyor demektir. Bizlerin çalışan beyinlere ihtiyacımız var.” dedi.
 
“Kartal önemli hamleler yaptı”
 
Kartal’ın satranç sporunda önemli bir noktaya geldiğini ve hamleler yaptığını vurgulayan Op. Dr. Başkan Altınok Öz konuşmasına şöyle devam etti: “Önümüzdeki günlerde uluslararası satranç turnuvası yapacağız. O turnuvada da engellilere engel yok. Bireysel turnuva olduğu için isteyen engelli arkadaşımız katılabilirler. Satrançta Kartal önemli hamleler yaptı. Güzel ve çok keyifli bir turnuva oldu. Bu nedenle Türkiye Satranç Federasyonu’na, İstanbul Bölge temsilcilerine, Esat Güngür ve Besim Baş’a bizlere bu günleri yaşattıkları için teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 
 
Kartal Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve iki gün süren görme engelli satranç turnuvasında ödüller sahiplerini buldu. Düzenlenen ödül töreninde Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, Meclis üyeleri Mustafa Yüksel, Yücel Süslü, Yılmaz Tuncer, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, CHP Milletvekili adayı Metin Ağırman, Atatürkçü Düşünce Derneği Kartal İlçesi Başkanı Gürsel Öğüt ve satranç severler katıldı. 
 
Ödül töreninde Uğur Deniz birinci olurken, Sedar Engül ikinci ve Mahmut Gündal üçüncü oldu. Satrançta en başarılı bayan ünvanını alan da Tülay Bulut oldu. Op. Dr. Başkan Altınok Öz ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, dereceye girenlere ödüllerini törenle verdiler. Diğer sporculara ise Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan ve meclis üyeleri ödüllerini takdim ettiler. Ödül törenin ardından Selim- Kerim engelsiz orkestrasının seslendirdiği şarkılarla görme engelli sporcular gönüllerince eğlendiler. 
 

 

GÖRME_ENGELLİLER_SATRANÇ_ÖDÜL_TÖRENİ_20150517 (30).jpg GÖRME_ENGELLİLER_SATRANÇ_ÖDÜL_TÖRENİ_20150517 (41).jpg GÖRME_ENGİLLER_SATRANÇ_TURNUVASI (1).jpg GÖRME_ENGİLLER_SATRANÇ_TURNUVASI (10).jpg
GÖRME_ENGİLLER_SATRANÇ_TURNUVASI (11).jpg GÖRME_ENGİLLER_SATRANÇ_TURNUVASI (12).jpg GÖRME_ENGİLLER_SATRANÇ_TURNUVASI (13).jpg GÖRME_ENGİLLER_SATRANÇ_TURNUVASI (14).jpg
GÖRME_ENGİLLER_SATRANÇ_TURNUVASI (15).jpg GÖRME_ENGİLLER_SATRANÇ_TURNUVASI (16).jpg GÖRME_ENGİLLER_SATRANÇ_TURNUVASI (2).jpg GÖRME_ENGİLLER_SATRANÇ_TURNUVASI (3).jpg
GÖRME_ENGİLLER_SATRANÇ_TURNUVASI (4).jpg GÖRME_ENGİLLER_SATRANÇ_TURNUVASI (5).jpg GÖRME_ENGİLLER_SATRANÇ_TURNUVASI (6).jpg GÖRME_ENGİLLER_SATRANÇ_TURNUVASI (7).jpg
GÖRME_ENGİLLER_SATRANÇ_TURNUVASI (8).jpg GÖRME_ENGİLLER_SATRANÇ_TURNUVASI (9).jpg

KARTAL’DA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI.

ömr

Kartal Belediyesi, Kartal Kent Konseyi ve Kartal Belediyespor Satranç Kulübü tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik Satranç turnuvası düzenlendi. Turnuva açılış konuşması yapan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, turnuvaya katılan tüm sporculara başarılar diledi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün satranç sporuna gösterdiği önemi dile getirdi. Kartal’da satrancın gençlerin ve çocukların stratejik düşünme, bireysel karar alma ve sorgulama yeteneklerini geliştirdiğinin önemine vurgu yaptı, satrancın ve genç sporcuların belediye tarafından gelişimlerini desteklediklerini belirtti. Ayrıca turnuvaya Kartal Kent Konseyi Başkanı İrfan Kurtuluş, Dr. Esat Güngör, Karyapsan Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Yıldırım, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, turnuvaya katılan genç sporculara destek oldular. İki gün devam turnuvanın kapanışında bu kez ödül kazanan sporculara ödüllerini veren Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, Kartal Belediyesi’nin gençlere ve çocuklara yönelik yaptığı çalışmalardan söz etti. Yelken, dağcılık gibi sporlara da destek sağladıklarını ifade eden Gürer,  kültürel sanatsal faaliyetlerden de örnekler verdi. Müzik ve folklor, resim gibi sanatsal alanlarda süren çalışmaları örnekledi. Kartal Belediyesi internet sitesini izlemelerini önerdi. Ailelerin ve çocukların satranç sporuna destekleri ve ilgilerine de teşekkür eden Ömer Fethi Gürer, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün Kartal’da santrancın yaygınlaşması adına yaptığı çalışmaları anlattı. Satranç Federasyonu, Kent Konseyi, Kartal Belediye Spor ve Kartal Kültür Müdürlüğü’nün işbirliği ile yapılan çalışmaların devam edeceğini ifade etti. 

    
Kartal Belediyesi yeni hizmet binasında yapılan ve turnuva direktörlüğünü Besim Baş’ın üstlendiği turnuva 2 gün sürdü. 2 gün boyunca kıyasıya mücadele eden sporcular dereceye girmek için birbirleri ile yarıştılar. Turnuva sonrası dereceye giren sporculara madalya ve kitap takdim edildi. 
 
    
Turnuva sonuçları
 
RATİNG KATEGORSİ                                      
1) Muhammet AKYÜZ
2) Emre DEMİRBAŞ
3) Fatih HOKKA
 
EN İYİ KADIN
Eylül ÇELİK
 
GENÇLER KATEGORİSİ
1) Gizem KAYA
2) Enes Muhammed TAŞÇI
3) Hulki Gökhan CEVHER
 
EN İYİ KADIN
Gizem KAHYA
 
YILDIZLAR KATEGORİSİ
1)Berk GÜNAY
2) Muhammet BOĞAZ
3) Sertaç Mustafa SATIROĞLU
 
EN İYİ KADIN
Safi HEDİYE
 
KÜÇÜKLER KATEGORİSİ
1) Emre ÖZAKPINAR
2) Eren Mehmet EROL
3) Nur Dilara KAYMAZ
 
İLK 3 BAYAN SPORCU
1) Nur Dilara KAYMAZ
2) Simge KÖKYAR
3) Sude BALA
 
MİNİKLER KATEGORİSİ
1) Buket Ayça SAĞBAŞ
2) Ahmet ZİNCİRCİ
3) Zeynep IŞIK
 
İLK 3 BAYAN SPORCU
1) Buket Ayça SAĞBAŞ
2) Zeynep IŞIK
3) Eylül ERDEM
 

Kartal Belediyesi 23 Nisan Satranç Turnuvası 18-19 NİSAN 2015’te

Kartal Belediyesi 23 Nisan Satranç Turnuvası 18-19 Nisan 2015`te

kartal23nisan2015 afis smallKartal Belediyesi tarafından 23 Nisan etkinlikleri kapsamında 18-19 Nisan 2015 tarihlerindeKartal Belediyesi 23 Nisan Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Turnuva Minikler-Küçükler-Yıldızlar-Gençler kategorilerinde olmak üzere 5 kategoride yapılacaktır. Turnuva 6 tur isviçre sisteminde 35dk+30sn düşünme temposunda yapılacaktır. Turnuva kontenjanı toplamda 350 sporcuyla sınırlı olup, kayıtlar 6 Nisan 2015 Pazartesi 17.00`dan itibarenistanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yöntemiyle yapılacaktır. Detaylı bilgiler turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.  

2015 KARTAL İLÇE OKUL SPORLARI SATRANÇ TURNUVASI

ELO1 ELO

Kartal Belediyesinin katkıları ile Kartal Belediyespor Satranç Eğitim salonunda üç kategoride yüze yakın sporcunun katılımı ile yapıldı.

Gençler Kategorisinde;

Birinci: Hasan Ferruh Özgen Anadolu Lisesi

İkinci: Kartal Anadolu Lisesi

Ücüncü. Kartal Yüksel İlhan Alanyalı Fen Lisesi

Bireyselde: 1. Sertan Akbaş

                  2. Oğuzhan Bacak

                  3. Mert Öztürk

Yıldızlar Kategorisinde   

Birinci. Özel ayakacık Balkanlar Ortaokulu

İkinci:Kartal İmamhatip Ortaokulu

Üçüncü Toki Soğanlık Ortaokulu

Bireyselde: 1. Mehmet Çetinkaya

                   2. Şiar Baran Peksoy

                   3. Mehmet Bilgehan Durukan

Küçükler Kategorisinde    

Birinci:Özel Yakacık Ortaokulu

İkinci:Özel Kıraç Ortaokulu

Üçüncü:Toki Soğanlık Ortaokulu

Bireyselde: 1. Çağatay Aydoğdu

                   2.Güneş Yıldız

                   3. Aydan Çelik