2016-17 İstanbul İl Birincisi GM Mustafa Yılmaz..

istbirfinal2017_torenTSF İstanbul İl Temsilciliği tarafından ERA Okulları sponsorluğunda ve Gönen Hotel-Taksim ev sahipliğinde yapılan 2016-2017 İstanbul Satranç İl Birinciliği 8 Ocak 2017 Pazar günü yapılan son tur maçlarının ardından ödül töreniyle sona erdi.

10`u ünvanlı toplamda 32 finalist sporcunun mücadelesine sahne olan Final Turnuvasında 6 tur sonunda 5,5 puan kazanan GM Mustafa Yılmaz 2016-17 İstanbul İl Birincisi ünvanını kazandı. İkinciliği 5 puanla IM Mert Erdoğdu ve üçüncülüğü ise 4,5 puanla FM Hakan Erdoğan kazandı. Dereceye giren sporculara ödüllerini İl Temsilcisi Rıza Öney, İl Temsilcisi Yrd. Eyüp Araz, ERA Okulları Eğitim Koordinatörü Selim Çifçi, FM Ateş Ülker ve Turnuva Gözlemcisi IA Gökmen Muş sundu.

Turnuvada ilk 15 dereceye giren sporcular ve kategorilerinde derece elde eden sporcular ERA Okulları katkılarıyla toplamda 20.000 TL ile ödüllendirildiler. Turnuvaya katılan ve dereceye giren sporcularımızı kutluyor, turnuvaya katkılarından dolayı ERA Okulları`na, güzel ev sahipliği için Taksim Gönen Hotel`e ve turnuva boyunca her tur sonu maç analizi-yorumlarıyla katkıda bulunan FM Yasin Emrah Yağız`a teşekkür ediyoruz.

Turnuva kapanış töreninden fotoğraflara ve derecelere haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Bu girişin kalanını oku »

6.Tur..

 dscn5721 dscn5722

Birbirinden çekişmeli maçlara sahne olan, sürpriz sonuçlarla heyecanı dorukta olan İstanbul İl Birinciliği Final yarışması sona erdi. GM Mustafa Yılmaz'ın son tur aldığı önemli galibiyet ile İstanbul Şampiyonu olduğu yarışmada, beraberliğe çok yakın olan kale oyunsonunu kazanmasını bilen IM Mert Erdoğdu ikinciliği, yarışmaya kötü bir başlangıç yapıp sonradan hız kesmeden zirveye yaklaşan FM Hakan Erdoğan ise üçüncülüğü elde etti. Sporcularımızı başarılarından ötürü tebrik ediyoruz.
Genç satraççıların da tecrübeli rakipleri karşısında aldıkları puanlarla başarılı geçen yarışmadan analizli maçları keyifle inceleyebilirsiniz.

    ANALİZ-6.TUR      FOTO-6.TUR   

Sporcularımızdan Turnuva Hakkında Görüşler..

2017_istbir_finalistler

2016-2017 İstanbul İl Birinciliği tüm hızıyla devam ederken 3. ve 4. turlar arasındaki boşlukta finalist sporcularımızdan turnuva hakkında görüşlerini paylaşmalarını istedik.

Genel olarak tüm sporcular turnuva organizasyonundan memnuniyetlerini, çok güçlü bir turnuva gerçekleştiğini, turnuva formatının da oldukça uygun olduğunu, maçların canlı yayınlanması, turnuva sitesinde maç analizleri ve yorumların turnuvaya oldukça renk kattığını belirttiler. Turnuva sponsorlarının da turnuvaya çok büyük bir değer kattığı belirtildi.

Seçilen bazı röportajları okumak için tıklayınız..

2016-17 İstanbul İl Birincisi Kim Olacak?

 dscn5613 dscn5598

Dördüncü turu sona eren final yarışmasında liderlik mücadelesinde risk almayı henüz istemeyen sporcular arasındaki maçlar beraberlikte sonuçlandı. Turnuvaya sükseli bir başlangıç yapan Tunahan Makaracı ise bugünkü iki maçını da kaybederek iddialı konumunundan uzaklaşmış oldu. Son duruma göre zirvede yarım puan kayıpla GM Mustafa Yılmaz, IM Mert Erdoğdu ve FM Selim Çıtak yer alırken onları takip eden üç puanlı dört sporcu bulunuyor.
Geriye sadece iki turun kaldığı İstanbul İl Birinciliği Final yarışmasında şampiyonluk mücadelesi için nefesler tutuldu.

Turnuvadan PGN formatında maçlara, eşlendirme-sonuçlara, fotoğraflara ve FM Yasin Emrah Yağız tarafından yapılan maç yorumu ve analizlere turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz. 

  ANALİZ-3.TUR     ANALİZ-4.TUR      FOTO-4.TUR     ANALİZ-5.TUR  

Final Mücadelesi Kar Engeli Tanımıyor..

   dscn5582 dscn5527

7-8 Ocak 2017 haftasonu İstanbul`da düzenlenecek turnuvalar yoğun kar yağışı nedeniyle iptal olurken 2017 İstanbul İl Birinciliği Finalinde mücadele devam ediyor. Turnuva alanının merkezi konumyla birlikte, finalist sporcular 3.tur öncesi marmaray- metro ile turnuva alanına zamanında ulaşım sağladı. 2 sporcunun sağlık sebeplerinden turnuvadan ayrılmak zorunda kaldığı turnuva 28 sporcunun kıyasıya mücadelesiyle devam ediyor. Turnuvadan canlı yayınları turnuva sayfasından takip edebilirsiniz.

    CANLI YAYIN    FOTO GALERİ-3.TUR      ANALİZ-3.TUR

2.Tur..

 dscn5451 dscn5454

İlk turdan gelen sürpriz sonuçların etkisiyle daha temkinli oynanan ikinci tur maçlarında en dikkat çeken galibiyet Tunahan Makaracı'dan geldi. İlk turda FM Hakan Erdoğan'a karşı galip gelen Tunahan, ikinci turda da FM Serkan Yeke'ye karşı da galip gelmeyi başardı. Böylece zirvede tam puanla devam eden sporcular GM Mustafa Yılmaz, IM Mert Erdoğdu, FM Selim Çıtak, CM Işık Can, Burak Uysal'ın arasına dahil oldu. Heyecan dolu final yarışması bugün oynanacak üçüncü ve dördüncü tur maçları ile devam ediyor.

   Analiz-2.Tur    Foto Galeri-2.Tur

1.Tur..

    dscn54151dscn5398

İstanbul İl Birinciliği'nde çekişmeli maçlar ilk turdan başladı. 15 masada tüm maçların canlı yayınlandığı turnuvada toplam 6 masadan sürpriz sonuçlar geldi. Dikkat çeken ilk tur sonuçlarına göre FM Adil Feridun Öney, Kadir Erden ve FM Ateş Ülker rakiplerinin karşısında yarım puandan fazlasını alamazken FM Hakan Erdoğan, Timur Özdemir ve Ali Kaan Özçelik ise ilk turdan eli boş ayrılan sporcular oldular. Maçlarda neler olup bitti merak ediyorsanız, ilgi çekici maçların analizlerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Analiz TUR-1    Foto Galeri-1.Tur  

2016-2017 İstanbul Birinciliği Finali Başladı..

    9dscn5385dscn5414

2016-2017 Satranç İl Birinciliği Finali 5 Ocak 2017 Perşembe akşamı yapılan açılış töreni ve ilk tur maçlarıyla başladı. ERA Okulları sponsorluğu ve Gönen Otel ev sahipliğinde düzenlenen turnuvanın açılış töreni Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, TSF Yönetim Kurulu Üyeleri Özgür Solakoğlu ve Ahmet Arda Kılıç, ERA Okulları Eğitim Koorinatörü Selim Çifçi, Gönen Hotel Kurucusu Zafer Gönen, İl Temsilcisi Rıza Öney, İl Temsilcisi Yardımcısı Eyüp Araz, sporcular ve çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı.

GM Mustafa Yılmaz, 2016 Türkiye Satranç Şampiyonu IM Mert Erdoğdu başta olmak üzere İstanbul ikametli 10`u ünvanlı, toplamda 32 finalist sporcu İstanbul Birinciliği Finalinde mücadele ediyor. Turnuva boyunca tüm masaların canlı yayınlarına, turlardan eşlendirme-sonuç ve fotoğraflara turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz. Turnuva açılış töreninden fotoğraflar haberin devamında yayımlanmıştır.

Bu girişin kalanını oku »

İstanbul’un Satranç Ustaları İl Birinciliği Finalinde Buluşuyor..

istbir2016_afis_dikey_final-sTürkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği organizasyonu ile Era Okulları sponsorluğunda “2016-2017 İstanbul İl Birinciliği Finali”, 5 – 8 Ocak 2017 tarihleri arasında Taksim Gönen Otel’de düzenlenecek.

İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında yaklaşık 600 sporcunun katılımıyla Kasım – Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleşen “2016-2017 İstanbul İl Birinciliği Yarı Final” turnuvaları sonucunda en başarılı 20 sporcu ile unvanlı sporcular final müsabasında mücadele edecek. İstanbul’da ikamet eden GM Mustafa Yılmaz, IM Mert Erdoğdu, FM Feridun Öney, FM Selim Çıtak, FM Hakan Erdoğan, FM Serkan Yeke, FM Ateş Ülker, CM Işık Can, WCM Çağıl Irmak Arda, WCM Işıl Can, WCM Elif Keskin turnuvaya katılacak unvanlı sporcular arasında yer alıyor. İstanbul’da gerçekleştirilecek en kuvvetli turnuvalardan biri olan “2016-2017 İstanbul İl Birinciliği Finali”nde birinciye 5 bin TL olmak üzere dereceye giren sporculara toplam 20 bin TL ödül verilecek.
Turnuva boyunca tüm maçları turnuva sayfasından canlı olarak takip edebilirsiniz. Başlangıç sıralaması haberin devamında yayımlanmıştır.

  BAŞLANGIÇ SIRALAMASI      CANLI YAYIN  

2016-2017 İstanbul İl Birinciliği Finalinde Kayıtlar Sona Erdi..

istbir2016_afis_dikey_final-s2016-2017 İstanbul İl Birinciliği Finali kayıtları başladı.. ERA Okulları sponsorluğunda yapılacak turnuva 5-8 Ocak 2017 tarihleri arasında Taksim Gönen Otel`de finalist sporcuların katılımıyla yapılacaktır. Turnuvaya Avrupa ve Anadolu Yakasında ilk 10 dereceyi elde eden sporcular ile İstanbul`da ikamet eden ünvanlı tüm sporcuların katılım hakkı vardır.

Asıl-yedek-doğrudan katılım hakkı olan tüm sporcular 29 Aralık 2016 Perşembe 20.00`a kadar kayıt yaptırması gerekir. Finalist sporcular listesi haberin devamında yayımlanmış olup, online kayıtlar turnuva sayfasında başlamıştır.

Final Turnuvası sonunda birinci olacak sporcu 2016-17 İstanbul İl Birincisi ünvanını kazanacak olup, dereceye girecek sporcular ERA Okulları sponsorluğunda toplamda 20.000TL maddi ödül ile ödüllendirilecektir.

DUYURU: Turnuva kayıtları sona ermiştir, son sporcu listesi haberin devamında yayımlanmıştır.

 FİNALİST SPORCULAR-SON LİSTE  (Son güncelleme: 4.1.2017,23.30)