2015 İstanbul İl Birincisi Özgün Şahin

DSCN36712015 İstanbul İl Birinciliği 19-27 Aralık 2015 tarihleri arasında Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezi`nde 480 sporcumuz katılımıyla gerçekleşti. Birbirinden zorlu maçlara sahne olan turnuvada riski seven, dinamik oyun tarzı ile zirve yarışından hiç kopmayan Özgün Şahin 8½ puan alarak 2015 İstanbul İl Birincisi unvanının sahibi oldu.

Dördüncü turda aldığı mağlubiyet sonrası bir numaralı masadan uzaklaşan Ali Polatel ise yenilgisiz devam ederek 8 puanla ikincilik koltuğuna yerleşen isim olurken dengeli oyunu ile yenilgi almadan, üç beraberlik ile yarışmayı 7½ puanla tamamlayan Hakkı Sayın eşitlik bozma puanıyla üçüncü olarak 2015 İstanbul İl Birinciliği'ni tamamlamış oldu. 7½ puan kazanarak üçüncülüğü paylaşan sporcular sırasıyla; İlhan Serhat Salman, Muhammed Taşkaya, Burak Uysal, Ali Bülent Özveren, Ari Kiremitciyan, Orkun Dizdar, Emre Özgür oldu.

Dereceye giren sporcularımızı tebrik ediyor, turnuvaya katkılarından dolayı 9 gün boyunca turnuvaya ev sahipliği yapan Esenler Belediyesine teşekkür ediyoruz. Turnuva ödül töreninden fotoğraflar haberin devamında yayımlanmıştır.

Bu girişin kalanını oku »

İl Birinciliğinde Son Gün Heyecanı

   2DSCN32603DSCN3270

Son iki turuna girdiğimiz İl Birinciliğinde zirve yarışında artık her puan son derece önemli. Zaman sıkışıklığı ile yapılan hataların ve kaçan fırsatların ağır bedeller ödediği yarışmada tüm gözler beş kişinin paylaştığı liderlik koltuğunda. Heyecanın dorukta olduğu son tur maçlarında bakalım 2015 İstanbul İl Birincisi unvanı kimin olacak.  Analiz – 6.Tur    Analiz – 7.Tur  

5. Turun Ardından..

   DSCN3198 DSCN3248

Birbirinden çekişmeli mücadeleler ile göz dolduran yarışmanın üst masalarında sonuca ulaşmak giderek zorlaşıyor. Çoğunlukla oyunsonlarında yapılan kritik hatalarla dengelerin değiştiği beşinci turun ardından yedi sporcu yoluna tam puanla devam ediyor. Liderlik mücadelesi kızışırken sadece yarım puan geriden gelen on sporcu ise zirve takibine devam ediyor. İl Birinciliği heyecanı 26 Aralık 2015 Cumartesi günü altıncı tur karşılaşmaları ile devam edecek.      Analiz – 5.Tur  

DUYURU

DuyuruTurnuva 5. Tur eşlendirmesi 23 Aralık 2015 Çarşamba 20.00 da turnuva sitesinde yayımlanacaktır. Turnuvadan mazereti dolayısıyla devam edemeyecek sporcu bu durumunu en geç 5. tur eşlendirsinden 1 saat öncesine kadar turnuva e-posta adresine bildirmesi önemle rica olunur.

Turnuva ödül duyurusunda en başarılı Esenler ilçesi sporcu kategori ödülü açıklaması yapılmıştı. Esenler ilçesi sporlarının bu durumlarını turnuva Başhakemliğine belegeleme süresi en geç 5. tur bitimine kadar uzatılmıştır. Esenler ilçesinde ikamet eden sporcu veya Esenler ilçesinde okuyan öğrencileri kapsamaktadır.  ÖDÜL DUYURUSU 

Turnuvada 2. Gün

  DSCN2628DSCN2629

Bugün sona eren dördüncü tur maçlarında birinci masada Mustafa Yapıcı ile üçüncü masada İlhan Serhat Salman güçlü rakiplerine karşı önemli bir galibiyete imza atarak zirvedeki dengeleri değiştirdiler. Son sonuçlara göre tam puanla yoluna devam eden on dokuz sporcu bulunurken bu grubu sadece yarım puan kayıpla on dört sporcu yakın takibe almış durumda. 7'den 70'e heyecanın zirvede olduğu İstanbul İl Birinciliği müsabakaları 25 Aralık Cuma günü oynanacak beşinci tur maçları ile devam edecek.  

   Analiz – 3.Tur       Analiz – 4.Tur     

Turnuvada 1. Gün

tur2Turnuva ilk gün yapılan 2 tur ile başladı. Canlı yayımlanan ilk masa maçlarının FM Yasin Emrah Yağız tarafından yapılan analizli yorumları için tıklayınız..

      ANALİZ – 1.TUR      ANALİZ – 2.TUR  

2015 İstanbul İl Birinciliği Başladı

   DSCN2339DSCN2381

2015 İstanbul İl Birinciliği 19 Aralık 2015 Cumartesi günü Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezi`nde yapılan açılış töreni ve ilk tur maçlarıyla başladı. Turnuva açılış töreni Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Arda Kılıç, Esenler Belediyesi Başkan Yrd. Nihat Karataş, Belediye Meclis Üyeleri Şubat Dalgalı ve Süleyman Erden, Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, İl Temsilcisi Rıza Öney, Turnuva Direktörü Eyüp Araz, sporcular, antrenörler ve sporcu yakınlarının katılımıyla gerçekleşti. 9 tur yapılacak turnuva sonunda 2015 İstanbul İl Birincisi belli olacak. Turnuva boyunca ilk 8 masanın canlı yayınlarına turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz. Turnuva açılış töreninden fotoğraflar haberin devamında yayımlanmıştır.       CANLI YAYIN 

Bu girişin kalanını oku »

Kayıtlar Sona Erdi..

DuyuruTurnuva Kayıtları sona ermiştir. Sporcu listesi kontrol amaçlı olarak alfabetik liste olarak turnuva sayfasında yayımlanmıştır (üst menü/sporcu listesi). Sporcuların bilgilerini kontrol etmeleri, güncelleme taleplerini turnuva e-posta adresine iletmelidir.

   İletişim e-posta: istanbulbirinciligi2015@istanbultsf.org

Ödül Açıklaması

DuyuruEsenler Belediyesi tarafından dereceye girecek sporculara ödül sağlanmıştır.

Genel sıralamada 1.`ye Tam Altın, 2.`ye yarım altın ve 3.`ye çeyrek altın ile; en başarılı emektar sporcu, bayan sporcu, görme engelli sporcu, 18 yaşaltı sporcu, 12 yaşaltı sporcu ve en başarılı Esenler ilçesi sporcusuna çeyrek altın kategori ödülleri verilecektir.

   ÖDÜL TABLOSU  

2015 İstanbul İl Birinciliği Kayıtları Başladı..

istbir_2015_afis_yeni_dikey_small22015 İstanbul Satranç İl Birinciliği 19-27 Aralık 2015 tarihleri arasında Esenler Belediyesi desteğiyle Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezi`nde düzenlenecektir. Turnuvanın 90dk+30sn düşünme süresinde 9 tur yapılması planlanmıştır.

Turnuva sonunda birinci olacak sporcu "2015 İstanbul İl Birincisi" ünvanını kazanacaktır. İl Birinciliği turnuvalarını tamamlayan tüm sporcular ise 2016 Türkiye Kupasına katılma hakkı kazanacaktır. Turnuvaya desteklerinden dolayı Esenler Belediyesine teşekkür ediyoruz.

Turnuva kayıtları turnuva sayfasında başlamış olup, detaylı bilgiler, program turnuva sayfası ve turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.

    Turnuva Yönergesi