2018-19 İstanbul İl Birincisi FM Kayra Kamer..

DSCN81532018-2019 İstanbul İl Birinciliği Finali 3-6 Ocak 2019 tarihleri arasında Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir Kent Konseyi desteğiyle düzenlendi. Turnuva sonunda 6 turda 5,5 puan kazanan FM Kayra Kamer 2019 İstanbul İl Birincisi oldu ve geçen yılki ünvanını korudu. Turnuvada ikinciliği 4,5 puan kazanan 3 sporcu paylaştı. Eşitlik bozma puanları sonucu ikinciliği Emirhan Tarlabaşı, üçüncülüğü IM Turhan Yılmaz ve dördüncülüğü FM Selim Çıtak kazandı. Kategori ödüllerinde ise en başarılı Genç Sporcu FM Kayra Kamer, En başarılı küçük sporcu Adar Tarhan, En başarılı bayan sporcu WFM Sude Hereklioğlu ve en başarılı emektar sporcu IM Turhan Yılmaz oldu.

Turnuvada dereceye giren sporcular kupa-madalya ödüllerinin yanı sıra Ataşehir Kent Konseyi tarafından toplamda 12.000 TL maddi ödül ile ödüllendirildiler. Ödüllerini İl Temsilcisi Rıza Öney, Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, İl Temsilcisi Yrd. Talha Emre Akıncıoğlu, Ataşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Aysel Tekin, Ataşehir İlçe Temsilcisi Elra Ağın Cankorur ve Ataşehir Belediyesi Erdal Eren Kültür Merkezi Koordinatörü Kenan Özcan sundu. Turnuvaya katılan ve dereceye giren tüm sporcularımızı tebrik ediyor, turnuvaya desteklerinden dolayı Ataşehir Belediyesine ve Ataşehir Kent Konseyine teşekkür ediyoruz. Turnuva ödül töreninden fotoğraflara haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Bu girişin kalanını oku »

FM Yasin Emrah Yağız Maç Analizleri..

2018-19 İstanbul İl Birinciliği Finalinde İlk Hamleler Yapıldı..

DSCN9935DSCN9983

2018-2019 İstanbul Satranç İl Birinciliği Finali 3 Ocak 2019 Perşembe günü Ataşehir Belediyesi Erdal Eren Kültür Merkezinde başladı. Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir Belediyesi Kent Konseyinin desteğiyle düzenlenen turnuva 4`ü ünvanlı olmak üzere 29 finalist sporcunun katılımıyla düzenleniyor. Turnuva açılış töreni Ataşehir Belediyesi Başkan Yrd. Orhan Çerkez, Ataşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, İl Temsilcisi Rıza Öney, İl Temsilcisi Yrd. Talha Emre Akıncıoğlu, Ataşehir İlçe Temsilcisi Elra Ağın Cankorur, sporcular ve sporcu aileleri katılımıyla düzenlendi.

6 tur düzenlenecek turnuva sonunda 2018-2019 İstanbul İl Birincisi belirlenirken, dereceye girecek sporcular Ataşehir Belediyesi tarafından toplamda 12.000 TL maddi ödül ile ödüllendirilecek. Turnuva boyunca tüm maçların canlı yayınlarına, eşlendirme-sonuç ve fotoğraflara turnuva sayasından ulaşabilirsiniz. Turnuva açılış gününden fotoğraflar haberin devamında yayımlanmıştır.

Bu girişin kalanını oku »

2018-2019 İstanbul Satranç İl Birinciliği Finali Başlıyor..

istbir2019_afis_dikey_final_afissİstanbul`un yıl içerisinde düzenlenen en önemli turnuvalarından olan ve İstanbul İl Birincisinin belirleneceği İstanbul İl Birinciliği Final Turnuvası 3 Ocak 2019 Perşembe günü Ataşehir Belediyesi desteğiyle Ataşehir Belediyesi Erdal Eren Kültür Merkezi`nde başlıyor..

İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında yaklaşık 400 sporcunun katılımıyla Kasım – Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleşen “2018-2019 İstanbul İl Birinciliği Yarı Final” bölge turnuvaları sonucunda dereceye giren sporcular final müsabasında mücadele edecek. Geçen yılın İstanbul İl Birincisi FM Kayra Kamer, IM Turhan Yılmaz, FM Selim Çıtak, WFM Sude Hereklioğlu, 2200 Rating üstü sporcu Emirhan Tarlabaşı ile bölge turnuvalarından gelen 24 sporcu İstanbul İl Birinciliği Finalinde 4 gün boyunca mücadele edecek. Turnuva sonunda İstanbul İl Birincisi belirlenirken Ataşehir Belediyesi tarafından dereceye girecek sporculara toplam 12 bin TL ödül verilecek.
Turnuva boyunca tüm maçları turnuva sayfasından canlı olarak takip edebilirsiniz. Başlangıç sıralaması turnuva sayfasında yayımlanmıştır. Turnuvaya desteklerinden dolayı Ataşehir Belediyesi`ne teşekkür ediyoruz.

ULAŞIM DUYURUSU: Turnuvanın yapılacağı Ataşehir Belediyesi Erdal Eren Kültür Merkezi ile Metrobüs Uzunçayır İstasyonu arasında sporcularımız için Ataşehir Belediyesi tarafından servis ulaşımı sağlanmıştır. 3 Ocak 2019 Perşembe günü için Metrobüs Uzunçayır istasyonundan servis hareket saati 17:30`dur. Diğer günler için saatler turnuva alanında panolarda duyurulacaktır. 

   CANLI YAYIN   

2018-2019 İstanbul Satranç İl Birinciliği Finali Kayıtları Başladı..

istbir2019_afis_dikey_final_afissİstanbul`un yıl içerisinde düzenlenen en önemli turnuvalarından olan ve İstanbul İl Birincisinin belirleneceği İstanbul İl Birinciliği Final Turnuvası 3-4-5-6 Ocak 2019 tarihlerinde Ataşehir Belediyesi desteğiyle Ataşehir Belediyesi Erdal Eren Kültür Merkezi`nde düzenlenecektir.

İstanbul`un 3 bölge grubu turnuvasında ilk 8 dereceyi elde eden sporcular ile İstanbul ikametli 2200 Rating ve üzeri sporcularımız ile ünvanlı tüm sporcularımız katılma hakkına sahiptir. Finalist sporcular listesi turnuva sayfasında yayımlanmıştır. FİNALİST SPORCULAR 

Final turnuvasına katılma hakkı lan asıl ve yedek tüm sporcuların 30 Aralık 2018 Pazar 20.00`a kadar turnuva sayfasından online kayıt işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu tarihe kadar asıl listeden online kayıt işlemini yapmamış sporcu olduğunda sırasıyla online kayıt yapmış yedek sporcular turnuvaya katılma hakkıkazanacaktır.

Final Turnuvası sonunda dereceye girecek sporcular kupa-madalya ödüllerinin yanı sıra Ataşehir Belediyesi tarafından toplamda 12.000 TL maddi ödül ile ödüllendirilecektir. Ödüller turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.

Detaylı bilgiye turnuva yönergesinden ulaşabilirsiniz.

 FİNALİST SPORCULAR LİSTESİ   TURNUVA YÖNERGESİ   TURNUVA AFİŞİ     ULAŞIM      ONLINE KAYIT

Finalistler Listesi Yayımlandı..

Duyuru 3-6 Ocak 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan 2018-2019 İstanbul Satranç İl Birinciliği Finali finalist sporcular listesi turnuva sayfasında yayımlanmıştır. Turnuva yönergesi 2.9.3. maddesine göre turnuvaya katılma hakkı olan asıl ve yedek tüm sporcular Final Turnuvası son başvuru tarihine kadar (30.12.2018 Pazar, 20:00) turnuva sitesinden online kayıt işlemi yapmalıdır. Turnuva yönergesi ilanı sonrası turnuva online kayıtları turnuva sitesinde başlayacaktır.

   FİNALİST SPORCULAR LİSTESİ  

İstanbul İl Birinciliği 3. Grup Turnuvası Başlıyor..

istbir2018_afis_dikey_3grup_afiss2018-2019 İstanbul İl Birinciliği 3. Grup Turnuvası 8-9 ve 15-16 Aralık 2018 tarihlerinde Ataşehir ilçesinde Ataşehir Belediyesi katkılarıyla yapılacaktır. Turnuva salonu ve adresinde zorunlu değişiklik yapılmıştır. Turnuva daha önce ilan edilen yere çok yakın mesafede yer alan Nidakule Ataşehir Kuzey Plaza Salonunda yapılacaktır (tüm turnuva tarihleri boyunca).

Sporcu listesi turnuva sayfasında yayımlanmıştır. Sporcuların programa uygun olarak hareket etmeleri ve turnuva günü kayıt kontrol işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Katılacak tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz.

    Turnuva Yeri: Nidakule Ataşehir Kuzey   Harita Konumu için tıklayınız..

   Turnuva Adresi: Barbaros Mh. Begonya Sk. No:3 34746 / Ataşehir  

 

İl Birinciliği 2. Grup Turnuvasında Şampiyon Can Şar..

istbir2018_2_toren2018-2019 İstanbul İl Birinciliği 2. Grup Turnuvası 24 Kasım-2 Aralık 2018 tarihleri arasında Galleria AVM- Bakırköy`de düzenlendi. 7 tur yapılan turnuva sonunda 6 puan kazanan 4 sporcu eş puanla ilk sıraları paylaştı. 1- Can Şar,  2- Hür Yasin 3-Emre Durak  4- Ayhan Kaan Aydın oldu. Kategori ödüllerinde ise En Başarılı Emektar Sporcu Hür Yasin, en başarılı bayan sporcu Deniz Karasakal, En Başarılı Özel sporcu: Orhan Yeter, en başarılı küçük sporcu: Hasan Hüseyin Çelik ve en başarılı genç sporcu: Can Şar oldu.

Dereceye giren sporculara kupa-madalya ödülleri ve Galleria AVM sponsorluğunda toplamda 3.000 TL maddi ödül ödül töreninde sunuldu. Ödüllerini İl Temsilcisi Rıza Öney takdim etti. Turnuvada ilk 8 dereceyi elde sporcular 3-6 Ocak 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan 2018-2019 İstanbul İl Birinciliği Finaline katılma hakkı kazanırken, turnuvayı tamamlayan tüm sporcular 2019 Türkiye Kupasına katılma hakkı kazanmıştır. Turnuvaya katılan ve dereceye giren tüm sporcularımızı tebrik ediyoruz. Turnudvan sonuçlar ve fotoğraflara turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz.  FOTO GALERİ 

2. Grup Turnuvası Bakırköy Galleria AVM`de Düzenleniyor..

DSCN8610 DSCN8622

2018-2019 İstanbul İl Birinciliği 2. Grup Turnuvası 24 Kasım 2018 Cumartesi günü Galleria AVM ev sahipliğinde başladı. Turnuvanın açılış töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız ile başladı. İl Temsilcisi Rıza Öney, İl Temsilcisi Yardımcısı Eyüp Araz, Galleria AVM Yöneticisi Hayrettin Aksoy ve sporcuların katıldığı açılış töreninde tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlandı. 7 tur düzenlenecek turnuvadan eşlendirme, sonuç ve fotoğraflara turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz. 

  FOTO GALERİ 

 

2. Grup Turnuvası Bakırköy Galleria AVM`de Başlıyor..

galleria42018-2019 İstanbul İl Birinciliği 2. Grup Turnuvası 24 Kasım 2018 Cumartesi günü Galleria AVM – Bakırköy`de başlıyor.. Sporcu Başlangıç sıralaması turnuva sitesi üst menüsünde yayımlanmıştır.

Turnuva yerine ulaşım için Metrobüs ve M1 Metro kullanacak sporcularımız Bakırköy-İncirli durağında inerek Carrousel-Capacity AVM minibüslerini kullanabilirler. Turnuva yeri Galleria AVM`de eski YKM mağazasının bulunduğu kapalı salondur. Katılacak tüm sporculara başarılar diliyoruz.  TURNUVA SALONU