2017-2018 İstanbul Kadınlar İl Birinciliği Düzenleniyor..

 1DSCN9620 2DSCN9652

2017-2018 İstanbul Kadınlar İl Birinciliği 17 Şubat 2018 Cumartesi günü yapılan açılış töreni ve ilk tur maçlarıyla başladı. Güngören Belediyesi desteğiyle Güngören Belediyesi Kültür Müdürlüğünde düzenlenen turnuva bayan sporcuların büyük ilgisiyle ve 80 sporcunun katılımıyla gerçekleşiyor. Turnuva açılış töreni Güngören Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nazan Şahin, Yazı İşleri Müdürü Süheyla Öztürk, Mali Hizmetler Müdürü İbrahim Ayar, Hukuk İşleri Müdürü Hüseyin Bekiroğlu, İl Temsilcisi Rıza Öney, İl Temsilcisi Yardımcısı Eyüp Araz, Güngören İlçe Temsilcisi Fatih Kumaş, turnuva Başhakemi NA Selda Elden, sporcular ve sporcu aileleri katılımıyla düzenlendi.

Turnuva WFM Sude Hereklioğlu, WFM Aslı Bayrak, 11 defa Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonu Gülümser Öney, son 4 yılın İstanbul Kadınlar İl birincileri Handenur Şahin, Eylül Çelik, Algı Acarbay, Şeyma Yılmaz ile Türkiye Yaş Grupları Şampiyonalarında derece elde etmiş genç yeteneklerin katılımıyla zorlu mücadelelere sahne olacak. Turnuva boyunca fotoğraflar ve eşlendirme-sonuçlara turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz.  TURNUVA SAYASI 

2017 İstanbul Kadınlar İl Birincisi Handenur Şahin..

ist_kadinlar2017_toren

2017 İstanbul Kadınlar Satranç İl Birinciliği 18-19 Şubat 2017 tarihlerinde 62 sporcumuz katılımıyla gerçekleşti. Güngören Belediyesi ev sahipliğinde ve sponsorluğunda yapılan turnuva sonunda 6 maçta 5,5 puan kazanan başarılı İstanbul sporcumuz ve aynı zamanda Güngören ilçesi sporcusu Handenur Şahin şampiyonluğu ve "2017 İstanbul Kadınlar Satranç İl Birincisi" ünvanını kazandı. 5 puan kazanan dört sporcu ise 2-5. derecelerini paylaştılar. Eşitlik bozma puanı sonucunda; 2.Hilal Öztürk, 3.WCM Esma Doğa Duran, 4.WCM Sinem Çağla Gündoğan, 5.Lara Başpınar oldu. En başarılı 12 Yaşaltı sporcu WCM Işıl Can ve en başarılı ratingsiz sporcu ise Ece Kabaca oldu. Ödüllerini Güngören Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Süheyla Sülez, İl Temsilcisi Rıza Öney, İl Temsilcisi Yrd. Eyüz Araz, Güngören İlçe Temsilcisi Fatih Kumaş ve turnuva Başhakemi IA İsmet Arvit sundu.

Dereceye giren sporcular kupa-madalya ödüllerinin yanısıra Güngören Belediyesi tarafından 7 Tam Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi, ayrıca turnuvaya tamamlayan tüm sporculara Güngören Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler sunuldu. Turnuvayı tamamlayan tüm sporcularımız 5-11 Mart 2017 tarihlerinde Antalya`da düzenlenecek olan 2017 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonasına katılım hakkı kazanmıştır.

Turnuvaya desteklerinden ve güzel ev sahipliğinden dolayı Güngören Belediyesine teşekkür ediyor, turnuvaya katılan ve dereceye giren tüm sporcularımızı tebrik ediyoruz. Turnuvada dereceye giren sporcular ve kapanış töreninden fotoğraflara haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Bu girişin kalanını oku »

Güngören Belediyesi 19 Mayıs Satranç Turnuvası Ödül Töreniyle Sona Erdi..

19mayis gungoren toren-1Güngören Belediyesi ve İstanbul İl Temsilciliği iş birliğiyle düzenlenen 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası 22 Mayıs 2016 tarihinde ödül töreniyle sona erdi. 2 rating kategorisinde 7 tur yapılan ve 205 sporcunun katıldığı turnuva sonunda;
A Kategorisi1. Diyap Büyükaşık (6 puan) 2. Asım Turan (6p.)  3. Emre Tezcan (5,5p.)  4. Timur Özdemir (5,5p.)  5. FM Anar Aliakbarov (5p.)
B Kategorisi1. Barış Özensel (7 p.)  2. Efdal Tarakçı (6p.) 3. Yunus Ataş (6p.)  4. Olcay Avan (6p.)  5. Abdulmecit Kınataş
En Başarılı Genç Sporcu:   Asım Turan (A Kategorisi), Olcay Avan (B Kategorisi)
En Başarılı Küçük Sporcu: Berkay Ekinci (A Kategorisi), Ahmet Doruk Koçer (B Kategorisi)
Dereceye giren sporculara ödüllerini Güngören Belediyesi Kültür Müdürü Süheyla Sülez, İl Temsilcisi Yrd. Eyüp Araz, turnuva organizasyon sorumlusu Fatih Kumaş sundu.
Turnuvada dereceye giren sporcular Güngören Belediyesi tarafından toplamda 6 tam ve 14 yarım Cumhuriyet Altını ile ödüllendirildi. Güngören Belediyesine satranca desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Turnuva sonuçları ve fotoğraflar haberin devamında yayımlanmıştır.
    Turnuva Sonuçları     Foto Galeri

2016 İstanbul Kadınlar İl Birincisi Eylül Çelik

kadinlar20162016 İstanbul Kadınlar Satranç İl Birinciliği 12-13-14 Şubat 2016 tarihlerinde Güngören Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü`nde düzenlendi. 6 tur sonunda, 5,5 puan ile Eylül Çelik 2016 İstanbul Kadınlar İl Birincisi ünvanını kazandı. 5 puan ile ikinci Nigar Novruzova olurken, 4,5 puanlı sporculardan Hacer Haznedaroğlu 3. ve eş puan ile Emek Yüksek 4. oldu. Dereceye giren sporcular toplamda 2.250 TL değerinde hediye çeki ve tüm sporcular Güngören Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi. Turnuva ödül töreninden fotoğraflar turnuva sayfasında yayımlanmıştır. 6-12 Mart 2016`da İzmir-Çeşme`de düzenlenecek Arzum Türkiye Kadınlar Şampiyonası`na katılacak tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz.

2014-2015 İstanbul Okul Sporları Avrupa Yakası Turnuvası Bahçelievler`de

meb2G.S.G.M. Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ve 37 spor branşında M.E.B. bağlı olarak düzenlenen Okul Sporları turnuvası için satranç branşı yönergesi ve takvimi yayımlanmış olup, okul kayıtları başlamıştır.  İstanbul Okul Sporları 2014-2015 İstanbul Satranç Birinciliği Avrupa Yakasında 5-9 Ocak 2015 tarihlerinde Bahçelievler Engelliler Spor Salonunda gerçekleşecektir.
Okullar katılacak öğrencilerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne elden veya faks yoluyla son başvuru tarihine kadar (bkz. yönerge) ulaştırmalıdır. Okul Sporları turnuva formatına göre kızlar ve erkekler kategorileri ayrı düzenlenecektir, başvuru formları doldurulurken dikkat edilmelidir. Ekteki başvuru formu bilgisayar ortamında doldurularak Gençlik Spor İl Müdürlüğüne (yönergedeki iletişim adresine) ulaştırılmalıdır.
Detaylı bilgilere turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz. 

    TURNUVA SAYFASI