Bakırköy İlçe Okulspor Şenlikleri Ahmet Cömert Spor Salonunda Tamamlandı..

Her yıl yapılan ve bu yıl da 9-12 Nisan tarihlerinde Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Kategorileri olmak üzere 4 ayrı Kategoride ve 4 ayrı günde yapılacak olan 2018 Bakırköy İlçe Okulspor Şenlikleri Satranç Turnuvası, 9 Nisan tarihinde Ataköy Ahmet Cömert Spor Salonunda Minikler Kategorisi maçlarıyla başladı..
TSF Bakırköy İlçe Temsilciliği ve GHSİM İlçe Müdürlüğü işbirliğiyle organize edilen turnuva, tüm ilçe okulların yoğun katılımıyla gerçekleşti..
Turnuva Açılışında konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Emrullah Aydın ve GHSİM İlçe Müdürü Sayın Metin Albayrak, satrancın zihinsel gelişime olan önemini vurgulayarak, çocukların özellikle satrançla büyümelerinde büyük yarar olduğunu ifade ettiler..

Turnuvaya katılan tüm ilçe okullara ve sporcularına teşekkür ediyor, tebrik ediyor ayrıca dereceye giren okulları ve sporcularını tebrik ediyoruz..

Turnuva Açılış

İlçespor Açılış

Minikler Turnuva

Minikler Bireysel

Minikler Kategorisi Bireysel Sıralama:
1. Kaan Ünüvar
2. Tuna Işık
3. Derin Başat
4. Melih Fırat Yılmaz

Minikler Takım

Minikler Kategorisi Takım Sıralaması:
1. Muhittin Üstündağ İlkokulu
2. Özel Taş İlkokulu
3. Özel Bakırköy Bahçeşehir Koleji
4. Özel İstek Bilge Kağan İlkokulu

Küçükler Bireysel

Küçükler Kategorisi Bireysel Sıralama:
1. Ayberk Özgür
2. Kutay Emre Şenyüz
3. Oğuz Altuğ
4. Oğul Poyraz Zukali

Küçükler Takım

Küçükler Kategorisi Takım Sıralaması:
1. İncirlik Ahmet Hamdi Tanpınar Ortaokulu
2. Özel Basınköy MEV Ortaokulu
3. Çapa Bilim Ortaokulu
4. Özel Bakırköy Oğuzkaan Ortaokulu

Yıldızlar Bireysel

Yıldızlar Kategorisi Bireysel Sıralama:
1. Gökçen Yılmaz
2. Onur Muzaffer Önen
3. Tuana Saydam
4. Eren Ercan

Yıldızlar Takım

Yıldızlar Kategorisi Takım Sıralaması:
1. Özel Kültür Ortaokulu
2. Özel Bakırköy Oğuzkaan Ortaokulu
3. Halil Bedii Yönetgen Ortaokulu
4. Özel İstek Bilge Kağan Ortaokulu

Gençler Bireysel

Gençler Kategorisi Bireysel Sıralama:
1. Ömer Emir Çebi
2. Arsen Doğaç Akkuş
3. Muhammet Yavuz Koşar
4. Arif İsmail Bayrak

Gençler Takım

Gençler Kategorisi Takım Sıralaması:
1. Ataköy Cumhuriyet Anadolu Lisesi
2. İstek Bilge Kağan Anadolu Lisesi
3. Özel Kültür Anadolu Lisesi
4. Ataköy Anadolu Lisesi
 

2018 Bakırköy İlçe Okul Spor Şenlikleri Satranç Turnuvası Başlıyor..

 

BAŞLAMA-BİTİŞ TARİHİ : 09-12/04/2018
SON BAŞVURU TARİHİ   : 05/04/2018
DÜŞÜNME SÜRESİ: 15 dk + 5 sn hamle eklemeli
ORGANİZASYON : Bakırköy İlçe Tertip Komitesi & TSF Bakırköy İlçe Temsilciliği

Turnuvaya Bakırköy İlçe M.E.M.'ne kayıtlı tüm resmi ve özel okullar katılabilecektir. 
Turnuvada katılacak her öğrencinin GHSİM (okulsportal.gsb.gov.tr) okul sporları bilgi yönetim sisteminden çıkartılan lisansı olması gerekmektedir. Aksi takdirde yarışmaya alınmayacaktır.

Yarışmalar 4 (dört) kategoride düzenlenecektir.
Minikler Kategorisi (01.09.2007 – 2008 – 2009 – 2010 – 2011):    09/04/2018 Pazartesi
Küçükler Kategorisi (2006 – 2007):                                                10/04/2018 Salı
Yıldızlar Kategorisi (01.09.2003 – 2004 – 2005):                            11/04/2018 Çarşamba
Gençler Kategorisi (01.09.1999 – 2000 – 2001 – 2002 – 2003):     12/04/2018 Perşembe

Turnuva Ataköy Ahmet Cömert Spor Salonunda yapılacak olup okullar her kategoride en fazla 4 oyuncuyla turnuvaya katılabilirler. Her kategori toplamda 64 sporcuyla sınırlıdır.

Başvuruların kabulünde Bakırköy İlçe Tertip Komitesi yetkilidir.

Başvuru için, Yönerge ekinde yer alan EK-1 Katılım Formu, her kategori için ayrı ayrı ilgili okul müdürlüğü tarafından doldurularak, son başvuru tarihine kadar (05.04.2018, 16.00) Yönergede belirtilmiş olan bakirkoysatrancmerkezi@gmail.com e-posta adresine GHSİM Lisanslarıyla birlikte gönderilecektir.

Turnuvanın gerçekleştirilmesinde, başta GHSİM İlçe Müdürü Metin Albayrak olmak üzere Bakırköy GHSİM'ne ve Özel Uğur Okullarına teşekkür ediyoruz.

Turnuvaya katılacak olan tüm ilçe okullara başarılar diliyoruz.

 

19.Kültür Fen Lisesi Satranç Turnuvası Bakırköy’de Başladı..

7-8 Nisan tarihlerinde 2 gün süreyle Ortaokul ve Liseler olmak üzere 2 kategoride yapılacak olan Özel Kültür Fen Lisesi 19.Satranç Turnuvası yoğun katılım, heyecan ve coşkuyla başladı.. 
Turnuvaya katılan tüm sporculara başarılar diliyoruz..

Kültür Fen 1 Kültür Fen 2 Kültür Fen3

Kültür Fen Ortaokul1

 

Bu girişin kalanını oku »

Çanakkale Zaferimiz Kutlu Olsun..

çanakkalezaferi

Bakırköy’de Kültür ve Satranç Turnuvası Rüzgarı Devam Ediyor..

Özel Kültür Fen Lisesi Ortaokullar ve Liselerarası 19. Satranç Turnuvası..

kulturfen2018 afiss

Kültür Fen Lisesi (Ataköy) tarafından 7-8 Nisan 2018 tarihlerinde Özel Kültür Fen Lisesi Ortaokullar ve Liselerarası 19. Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Ortaokul ve Liseler olmak üzere 2 kategoride yapılacak turnuva bireysel takım turnuvası formatında yapılacak ve her kategoride her okuldan en fazla 2 sporcu katılabilecektir. 
Turnuvaya kayıtlar istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yöntemiyle yapılacak, online kayıt sonrası başvuru formu çıktı alınarak okul müdürü imzalı olarak turnuva oragnzasyonu e-posta adresine tratılarak gönderilecektir. 
Turnuva sonunda bireyselde dereceye girecek sporculara yönergede belirtilen teknoloji ürünleri ödülleri verilecektir.
Detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanmıştır.
 pdfTurnuva Yönergesi   jpgTurnuva Afişi   docBaşvuru Formu      Online Kayıt   

Bakırköy’ün Çalışan Kadınlarının Günü Kutlu Olsun..

8-Mart-Dünya-Kadınlar

Bakırköy’de Kültür Rüzgarı.. Kültür Koleji Satranç Turnuvaları..

Kültür Koleji İlkokullar Satranç Turnuvası ve Anaokulları Satranç Şenliği..

kultur ilkokul2018_afiss

Kültür Koleji tarafından 24-25 Şubat 2018 tarihlerinde Bakırköy ve Bahçelievler ilçesi öğrencilerinin katılımına yönelik İlkokul Satranç Turnuvası ile Anaokulları Satranç Şenliği düzenlenecektir.
24 Şubat 2018 Cumartesi günü Anaokulları Satranç Şenliği düzenlenecek ve turnuvayı tamamlayan tüm sporculara madalya verilecektir. 
25 Şubat 2018 Pazar günü ise İlkokul 1-2-3-4. sınıfların katılımıyla 15 dakika+5 saniye düşünme süresinde 6 Tur isviçre sistemi turnuva düzenlenecektir. Her sınıf ayrı ayrı kategorilerde katılım kultur anaokul2018_afissgösterecektir.

Turnuvaya kayıtlar Kültür Koleji internet sitesinde başlamıştır. Anaokulu ve İlkokul turnuva kayıtlarının tamamı aynı link üzerinden ve belirtilen sayfadan yapılacaktır.   ONLINE KAYIT
Detaylı bilgiye turnuva yönergelerinden ulaşabilirsiniz.


 Turnuva Yönergeleri: 

pdfİLKOKULLAR   pdfANAOKULLARI SATRANÇ ŞENLİĞİ

 Turnuva Afişleri:   

jpgİLKOKULLAR    jpgANAOKULLARI SATRANÇ ŞENLİĞİ

 

2018 Bakırköy İlçe Şampiyonu Genç Sporcumuz Adar TARHAN..

2018 Bakırköy İlçe Birinciliği Satranç Turnuvasında ilk kez genç bir sporcumuz Şampiyon oldu ve İlçe Birincisi ünvanını kazanarak, Kupanın sahibi oldu.. Kendisini tebrik ediyoruz.. 

 bköyödül9    bköyödül5    bköyödül10

Bakırköy Sıralamasında ilk 2 derece baba oğul Tarhanların, 3.lük ise aynı zamanda En Başarılı Küçük Bakırköylü Sporcu ünvanını ve madalyasını kazanan İsmail Kuzey Yılmazel'in..

Dereceye giren sporcularımıza başarılarının devamını diliyoruz..

Turnuvaya katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyoruz..

bköyödül2 bköyödül3 bköyödül4

Final Sıralaması:
1. Ecrin Efsa Büyük
2. Burhan Cemal Üstündağ
3. Can Mıhcıyazgan

bköyödül6 bköyödül7 bköyödül8

Bakırköy Sıralaması:
1. Adar Tarhan
2. İsmail Tarhan
3. İsmail Kuzey Yılmazel

2018 Bakırköy İlçe Birinciliği Satranç Turnuvası Başladı..

 bköyilçebrncliği4

      6-7 Ocak tarihlerinde 2 gün süreyle  yapılacak olan Bakırköy İlçe Birinciliği Satranç Turnuvası, Yeşilköy Sanat Evi ve Kent Müzesinde yoğun katılımla başladı.

         60dk+30 sn düşünme süresinde 6 tur ELO turnuvası olarak yapılan turnuvamız, güçlü satranç sporcularımızın mücadelesine sahne olacak.

     bköyilçebrncliği2  

 Teknik Toplantı ve Açılış Konuşmaları ardından başlayan turnuvamızda mücadele eden sporcularımıza başarılar diliyoruz.

          Turnuvanın gerçekleşmesinde desteğini esirgemeyen Bakırköy Belediyesine şükranlarımızı sunuyoruz.
         bköyilçebrncliği1

Bu girişin kalanını oku »

2018 Yılı Sağlık, Huzur, Mutluluk ve Satranç Dolu bir Yıl Olsun..

yılbaşı2018