23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun..

DSCN8801   DSCN8877

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında İstanbul`un dört bir yanında Satranç Turnuvaları gerçekleşiyor. İstanbul İlçe Temsilciliklerimiz organizasyonunda, Satranç Merkezleri ve çeşitli kurumların da katkılarıyla Esenyurt Torium AVM`de, Sultanbeyli Plato AVM ve Arnavutköy`de her yaşa açık katılılımlı Satranç Turnuvaları; İstanbul Lisesi ve Avcılar Sabancı 50. Yıl Anadolu Lisesinde Liselerarası Takım Tunuvaları; Bahçelievler`de Şehit Mahir Ayabak Anısına ilkokullar Satranç Turnuvası; Kadıköy`de Neşeli Çocuk Satranç Merkezi organizasyonunda Küçükler Satranç Turnuvası; FMV Işık Okulları, Bil Koleji ve Avrupa Koleji`nde ise Anaokulları katılımıyla Satranç Şenliği Turnuvaları`nda 1.500`ün üzerinde sporcu katılım gösteriyor..

Esenyurt Grubunda düzenlenen 23 Nisan ELO Turnuvası Torium AVM`de 200 satranç severin katılımıyla 21 Nisan 2018 Cumartesi günü başladı. Açılış konuşmalarında İl Temsilcisi Rıza Öney ve Esenyurt İlçe Temsilcisi Zeki Sarıkavak`ın sporculara başarılar dilemesi ve genç sporcuların günün anlam ve önemine yönelik 23 Nisan şiirleri okumasının ardından ilk tur maçlarıyla turnuva başladı. 3 gün 7 tur devam edecek turnuvanın açılış gününden fotoğraflara ve eşlendirme-sonuçlara turnuva sitesinden ulaşabilirsiniz.  FOTO GALERİ 

Sporcu Listeleri Açıklandı..

İstanbul Egemenlik Kupası Satranç Turnuvaları sporcu listeleri turnuva sayfasında (üst menüde) yayımlanmıştır. Katılacak tüm sporculara başarılar dileriz.

Sultanbeyli Turnuva Grubunda Ödül Duyurusu..

23nisan2018_sultanbeyli_afiss21-22 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan İstanbul Egemenlik Kupası Satranç Turnuvası Sultanbeyli Grubunda turnuva ev sahibi ve sponsoru Plato AVM tarafından dereceye girecek sporculara verilecek ödüller açıklandı. Buna göre Sultanbeyli turnuva grubunda 1.`ye 500 TL hediye çeki, 2.`ye 300TL hediye çeki ve 3.`ye 200 TL hediye çeki ödülleri Plato AVM tarafından verilecek olup Deichmann da geçerli olacaktır.

    Turnuva Afişi 

İstanbul 23 Nisan ELO Satranç Turnuvası..

23nisan2018_elo_afiss 23 Nisan etkinlikleri kapsamında 23 Nisan ELO Satranç Turnuvası 21-22-23 Nisan 2018 tarihlerinde Esenyurt ilçesi Torium AVM`de her yaşa açık yapılacaktır.
Turnuva Torium AVM sponsorluğunda ve BESEM katkılarıyla Esenyurt ilçesinde yapılacak olup dereceye girecek sporcular toplamda 3.000 TL hediye çeki ödülü Torium AVM tarafından verilecektir.
Turnuva 60 Dakika+30 saniye düşünme süresinde 7 tur, 1500 Rating üstü ve 1499 Rating altı olmak üzere 2 rating kategorisinde yapılacaktır. Kategoriler 100 sporcuyla sınırlı olup, turnuvaya kayıtlar turnuva sayfasından online kayıt yöntemiyle 11 Nisan 2018 Çarşamba 20.00`dan itibaren başlayacaktır. 

   Turnuva Yönergesi    Turnuva Afişi    Turnuva Programı   Ödüller    Online Kayıt 

23 Nisan Ulusal Egemenlik Kupası Satranç Turnuvaları..

23nisan2018_afiss23 Nisan etkinlikleri kapsamında 21-22 Nisan 2018 tarihlerinde Arnavutköy, Kadıköy ve Sultanbeyli ilçelerimizde 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvaları düzenlenecektir.

Arnavutköy ve Sultanbeyli ilçelerimizde düzenlenecek turnuvalar her yaş grubuna açık, Kadıköy ilçesindeki turnuva ise 2006-2011 arası doğum tarihli 12 Yaşaltı sporcuların katılımına yönelik yapılacaktır.

Turnuvaların 35 dakika+30 saniye düşünme süresinde 6 tur UKD turnuvası olarak yapılması planlanmıştır.

Arnavutköy ilçesindeki turnuva TSF Arnavutköy İlçe Temsilciliği tarafından İBB Evliya Çelebi İlk ve Ortaokulu`da, Kadıköy ilçesindeki turnuva TSF Kadıköy İlçe Temsilciliği ve Neşeli Çocuk Satranç Merkezi katkılarıyla Barış Manço Kültür Merkezinde ve Sultanbeyli ilçesindeki turnuva TSF Sultanbeyli İlçe Temsilciliği tarafından Plato AVM katkılarıyla düzenlenecektir.

Turnuvalara kayıtlar 11 Nisan 2018 Çarşamba 20.00`dan itibaren turnuva sayfasından online kayıt yöntemiyle başlayacaktır. Detaylı bilgiye turnuva yönergesinden ulaşabilirsiniz.

   Turnuva Yönergesi      Turnuva Afişi    Online Kayıt